jefetito
03.03.09,15:37
Zdravim vsetkych,
chcel by som vas poprosit o cenne rady a skusenosti, ktore ja bohuzial nemam. Jedna sa o bytovy dom (dokopy 12 bytov) z 50-tych rokov v Bratislave. Na domovej schodzi sa vlastnici bytov zhodli, ze havarijny stav domu (strecha, vytah, fasada, stupacky, etc) by sa mohli riesit prostrednictvom odpredaja strechy investorovi, ktory by tam mohol vybudovat nove bytove jednotky.
Ake mate skusenostami s firmami, ktore sa takouto cinnostou zaoberaju?
Na co si treba davat najvacsi pozor?
Najviac budu trpiet vlastnici bytov na najvyssom poschodi, ako ste riesili tento problem?
Co vsetko je rozumne pytat od danej firmy ako odplatu za odpredaj strechy - ide v podstate o barter: napr oprava strechy, fasady, vytah, nove okna v spolocnych priestoroch, nove stupacky,atd?
Dakujem za info.
felix1
03.03.09,17:32
Ak je Vas dom v Ba v I. obvode mozno bude dostatocny zaujem o byty, inak mam strach ze je uz neskoro.
Najskor si preverte ponuku nadstavieb v BA a preco sa nedokoncuju :(
jefetito
03.03.09,19:44
Dom je v Bratislave I, na Sancovej. Myslite si, ze to bude naozaj take tragicke?
felix1
03.03.09,20:45
Obavam sa ze vzhladom na hlucnost a prasnost Sancovej este horsie, ale to moze byt len moj nazor. Mozno sa daju okna a terasa orientovat na juho- zapad, teda smerom do dvora - na Mytnu ? Ste momentalne v rovnako zlej situacii, ako byty predavajuci vlastnici v Ba. Mate zlu vyjednavaciu poziciu, ale urcite si skuste pravne poistit (ak sa to vobec da ) termin ukoncenia stavby a ako to riesit ak sa polozi / skrachuje stavebna firma. Drzim Vam palce.
Miloš Mičega - CIMOM TN
05.03.09,13:56
Ja dám iba jednu radu :

Spravte si "dobrú" zmluvu. Myslím tým to, aby ste si zabezpečili bankovú zábezpeku (úložku), ktorú budete mať možnosť použiť pri nedodržaní zmluvných podmienok, resp. pri insolventnosti druhej zmluvnej strany ak nebude mať peniaze na dokončenie.
Príklad : peniaze použijete na sanovanie strechy, ak nebudú peniaze na dokončenie nadstavby, jednoducho aby Vám nezostala rozostavaná (nezastrešená stavba).


CIMOM

___________________________