Wolf Wolfenstein
03.03.09,15:53
Kontaktoval som nemenované Oddelenie pracovnoprávnych vzťahov nemenovaného Krajského inšpektorátu práce (západ SK), urobil som chybu a predstavil som sa, keď som požiadal o spísanie podnetu na veľkú nemenovanú nadnárodnú spoločnosť, odmietla nemenovaná pani inžinierka (vedúca) spísať podnet a odporučila ma na súd ! Po našom telefonáte, ihneď kontaktovala právnika tejto veľkej nemenovanej nadnárodnej spoločnosti. Vie mi niekto poradiť, čo mám v takomto prípade podniknúť, ak spolupracujú Inšpektorát práce + Súkromná nadnárodná spoločnosť ?
Chobot
03.03.09,15:10
Kontaktoval som nemenované Oddelenie pracovnoprávnych vzťahov nemenovaného Krajského inšpektorátu práce (západ SK), urobil som chybu a predstavil som sa, keď som požiadal o spísanie podnetu na veľkú nemenovanú nadnárodnú spoločnosť, odmietla nemenovaná pani inžinierka (vedúca) spísať podnet a odporučila ma na súd ! Po našom telefonáte, ihneď kontaktovala právnika tejto veľkej nemenovanej nadnárodnej spoločnosti. Vie mi niekto poradiť, čo mám v takomto prípade podniknúť, ak spolupracujú Inšpektorát práce + Súkromná nadnárodná spoločnosť ?

Mohol by si byť trochu konkrétnejší? Najmä s tým tvojim problémom, lebo I/P nie sú všemohúci bohovia. Možno tvoj problém presahoval ich právomoci a kompetencie a preto ťa odporučili na súdne riešenie tvojho problému.

A odkiaľ vieš, že IP kontaktoval tvojho zamestnávateľa? A ak aj áno, čo bolo predmetom "kontaktovania"? Nebolo to náhodou preverenie tvojho problému so zamestnávateľom?
Wolf Wolfenstein
04.03.09,10:29
Hlavným poslaním inšpektorátov práce je presadzovanie ochrany zamestnancov pri práci a výkon štátnej správy v oblasti inšpekcie práce v zmysle zákona č. 125/2006 Z. z.. Inšpekčná činnosť je zameraná na dozor nad dodržiavaním právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (ďalej „BOZP“), zaistenie bezpečnosti technických zariadení vrátane predpisov upravujúcich faktory pracovného prostredia a na dozor v oblasti pracovnoprávnych predpisov (vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru, pracovné podmienky zamestnancov vrátane pracovných podmienok žien, mladistvých a osôb so zmenenou pracovnou schopnosťou), dodržiavaním právnych predpisov upravujúcich zákaz nelegálnej práce a nelegálneho zamestnávania, mzdových predpisov a záväzkov vyplývajúcich z kolektívnych zmlúv.
"Chobot" , ani ja nie som Boh, aby som vedel, čo bolo predmetom "kontaktovania" nemenovanej pani veducej Inspektoratu prace s firmou v ktorej pracujem !
Jedna citácia na záver:
Helena Kokolová, Pravda | 19. novembra 2008 12:16
Máte výpoveď? Pomoc majú na inšpektoráte práce
"Poskytujeme aj bezplatné poradenstvo či už zamestnávateľom, alebo zamestnancom,“ hovorí Kubica.
"Ak je zamestnanec nespokojný, môže sa obrátiť na inšpektorát práce. Nemusí sa pritom obávať, že sa firma dozvie, ktorý zo zamestnancov sa sťažoval. "Obyčajne aj v záujme ochrany zamestnanca urobíme inšpekciu v širšom rozsahu, pričom sa vždy dostaneme k problému toho, kto nám podal podnet, k tomu, na čo nás upozornil. Keby sme totiž zamestnávateľom uviedli, kto sa na nich sťažuje, obyčajne by si neskôr našli dôvod na prepustenie.“

- PRESNE TO SA STALO, ZAMESTNÁVATELOVI UVIEDLI, KTO SA NA NICH SŤAŽUJE !

END.

Miesto rady sa tu dočkám iba podrazu ...
Gabi03
04.03.09,10:56
mimotemy Tvoje informácie sú neúplné a veľmi v hrubých črtách. Preto sa nečuduj, ak ti nevie nikto poradiť, pretože Boh sem veľmi často nechodí. :D

PS: To bola iba reakcia na poslednú vetu v treťom príspevku. :rolleyes:
Barbara
04.03.09,11:35
V prípade, keď vieš na 100% a máš dôkaz o tom, že tá pani z IP ťa prezradila :rolleyes:, tak napíš na ňu sťažnosť na

Národný inšpektorát práce

Vazovova 7/A, 815 07 Bratislava



alebo keď ťa odporúčala na súd , tak ju posluchni a obráť sa na súd, ale v tom smere, že nepodáš žalobu na tvoju firmu , ale naňu ;):rolleyes:, nakoľko to určite nie je v poriadku, že ťa prezradila, možno, že má v tej firme svoj podiel:rolleyes::):rolleyes: gdožvie:rolleyes: lebo jej konanie je nelogické, aspoň teda pre mňa.

to je len taká obyčajná rada od laika;)
Chobot
04.03.09,12:53
Hlavným poslaním inšpektorátov práce je presadzovanie ochrany zamestnancov pri práci a výkon štátnej správy v oblasti inšpekcie práce v zmysle zákona č. 125/2006 Z. z.. Inšpekčná činnosť je zameraná na dozor nad dodržiavaním právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (ďalej „BOZP“), zaistenie bezpečnosti technických zariadení vrátane predpisov upravujúcich faktory pracovného prostredia a na dozor v oblasti pracovnoprávnych predpisov (vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru, pracovné podmienky zamestnancov vrátane pracovných podmienok žien, mladistvých a osôb so zmenenou pracovnou schopnosťou), dodržiavaním právnych predpisov upravujúcich zákaz nelegálnej práce a nelegálneho zamestnávania, mzdových predpisov a záväzkov vyplývajúcich z kolektívnych zmlúv.
"Chobot" , ani ja nie som Boh, aby som vedel, čo bolo predmetom "kontaktovania" nemenovanej pani veducej Inspektoratu prace s firmou v ktorej pracujem !
Jedna citácia na záver:
Helena Kokolová, Pravda | 19. novembra 2008 12:16
Máte výpoveď? Pomoc majú na inšpektoráte práce
"Poskytujeme aj bezplatné poradenstvo či už zamestnávateľom, alebo zamestnancom,“ hovorí Kubica.
"Ak je zamestnanec nespokojný, môže sa obrátiť na inšpektorát práce. Nemusí sa pritom obávať, že sa firma dozvie, ktorý zo zamestnancov sa sťažoval. "Obyčajne aj v záujme ochrany zamestnanca urobíme inšpekciu v širšom rozsahu, pričom sa vždy dostaneme k problému toho, kto nám podal podnet, k tomu, na čo nás upozornil. Keby sme totiž zamestnávateľom uviedli, kto sa na nich sťažuje, obyčajne by si neskôr našli dôvod na prepustenie.“

- PRESNE TO SA STALO, ZAMESTNÁVATELOVI UVIEDLI, KTO SA NA NICH SŤAŽUJE !

END.

Miesto rady sa tu dočkám iba podrazu ...

Ako vieš, že to uviedli oni? Skôr si myslím, že si to zamestnávateľ domyslel, keď IP chcel preveriť nejaký stav.

Ale rozpisuješ tu litánie miesto toho, aby si mi odpovedal na otázku - čoho konkrétne sa týka tvoj problém? Nič si nám nenapísal, okrem nejakej informácie, že ti nepomohli na IP. Ako ti máme pomôcť?
Barbara
04.03.09,13:01
Ako vieš, že to uviedli oni? Skôr si myslím, že si to zamestnávateľ domyslel, keď IP chcel preveriť nejaký stav.

Ale rozpisuješ tu litánie miesto toho, aby si mi odpovedal na otázku - čoho konkrétne sa týka tvoj problém? Nič si nám nenapísal, okrem nejakej informácie, že ti nepomohli na IP. Ako ti máme pomôcť?



Chobot, vyššie píše, že pani z IP volala právnikovi z tej firmy.:rolleyes:
neviem, ale celé je mi to nejak divné.:cool:
Wolf Wolfenstein
04.03.09,21:49
Ďakujem za názory, musím si rozmyslieť stratégiu.
Chobot, skusim stručne, moje meno náhodou nechceš ? Možno si práve z tej nemenovanej spoločnosti :)
V januári zrušili moje miesto i celé oddelenie, prestup na iné, som samozrejme nepodpísal, nakoľko bola práca (výrob.prac.) v rozpore s prácou v mojej zmluve (admin.prac.). Odstupné nepripadá v úvahu, nakoľko ich politika je taká, že treba nepohodlných degradovať a dať im podradnú prácu, aby sami zo spoločnosti odišli . Ak nespolupracujú, 2x hrubé porušenie, výpoveď - v dobrom prípade dohodou bez prémií. Môj prípad vybočuje z ich systému, nakoľko roky nič nepodpisujem ... stačí ?