petakorki
03.03.09,16:43
Dobry den!
Chcela by som si zalozit zivnost. Islo by o termosnimkovanie budov. Potrebujem na to samozrejme kupit termokameru. Mozem ju kupit zo zahranicia? Musi byt faktura vystavena na moje meno? Mozem ju kupit este pred zacatim zivnosti?
Ide mi o to aby som ju mohla dat do nakladov. Mam moznost kupit tu kameru v USA lacnejsie ako u nas.
Dakujem za rady :)
eseročka
04.03.09,13:35
áno, môžeš to kúpiť zo zahraničia. faktúra by mala byť vystavená na meno firmy, resp. na tvoje meno. Ak sa dá - tak s uvedením aspoň IČO. nemal by si ju kúpiť ešte pred začatím živnosti - mohol by byť problém s uplatnením do nákladov, keďže v čase kúpy si ešte nepodnikal.
brutovska
14.03.12,08:37
Dobrý deň, takisto by som chcela zakúpiť zariadenie v USA. Som platiteľkou DPH. Ako postupovať pri zúčtovaní DPH ? Je potrebné samozdaniť keď faktúrujú bez dph? Bude to slúžiť ako naše zariadenia v prevádzke.
Vypočula som už rôzne názory - mám v tom nejasno. Pomôžte prosím.
brutovska
16.03.12,06:39
Nikto mi nevie pomôcť? Prosííím,,,,, je to dosť súrne. Ďakujem.
Mila123
16.03.12,06:45
Dobrý deň, takisto by som chcela zakúpiť zariadenie v USA. Som platiteľkou DPH. Ako postupovať pri zúčtovaní DPH ? Je potrebné samozdaniť keď faktúrujú bez dph? Bude to slúžiť ako naše zariadenia v prevádzke.
Vypočula som už rôzne názory - mám v tom nejasno. Pomôžte prosím.

ak dovoz zariadenia je z USA prejde cez colnicu, colníci vyrubú clo a dph, to zaplatíš a bude ti zariadenie pustené do voľného obehu.....

ak by si dovážala ročne viac ako 150 000 € dph by si nemusela uhrádzať, iba by si si ho samozdanila cez DPH priznanie......

dph si uplatníš v priznaní......