anakonda
03.03.09,19:15
Dobrý večer,
chcela by som sa poradiť so skúsenejšími: SZČO - poisťovací agent má miesto podnikania zhodné s miestom trvalého bydliska, kde aj prevádzkuje svoju činnosť, vykonáva administratívu, stretáva sa s klientami atď. Za účelom rozvoja podnikania si zriadila kanceláriu aj v inom meste, ktorú riadne zaevidovala na ŽÚ a ohlásila na obecnom úrade. Táto kancelária je zriadená v nehnuteľnosti, ktorú SZČO vlastní a teda jedna miestnosť je využívaná výlučne na podnikanie, kde si dojednáva a realizuje schôdzky s klientmi z tohto regionu.

Aby bolo možné uplatňovať si prevádzkové výdavky na túto prevádzku, je potrebné mať nejakým spôsobom vyčlenenú túto kanceláriu z bytového fondu a zaradenú do obchodného majetku? Alebo to nie je nutné?

Tiež si nie som istá, keď zamestnáva zamestnanca nie na prevádzke /tam zatial nepracuje žiadny zamestnanec, len SZČO/ ale v mieste trvalého bydliska, pretože tam má vačšiu klientelu, či spadá ako zamestnávateľ pod miestnu pôsobnosť toho istého danového úradu, resp. pod pôsobnosť dan. úradu, kde je prevádzka. Vedel by mi niekto v tomto poradiť, resp. odkázať na nejaký predpis, pretože už som študovala aj stránku dú o miestnej pôsobnosti, ale nie je mi to dostatočne jasné.

Čím viac sa približuje 31. marec, tým vačšie mám stresy. Tiež ste na tom tak isto? Veľká vďaka za pomoc.