nicebosorka
03.03.09,20:20
Chcem začať podnikať a chcem požiadať o nenávratný príspevok z ÚPSVAR.
Potrebujem od Vás radu, či tieto peniaze môžem použiť iba na nákup tovaru, ktorý chcem predávať v mojom e-shope.
Nič iné by som nechcela kúpiť, keďže PC a pod. už dávno mám.
Má s tým niekto vlastnú skúsenosť? Kedže nikde na nete som sa nedočítala a nedopátrala ako to je.

Ďakujem všetkým za pomoc a za radu. ;)
Zoltán Kovács
03.03.09,19:41
Chcem začať podnikať a chcem požiadať o nenávratný príspevok z ÚPSVAR.
Potrebujem od Vás radu, či tieto peniaze môžem použiť iba na nákup tovaru, ktorý chcem predávať v mojom e-shope.
Nič iné by som nechcela kúpiť, keďže PC a pod. už dávno mám.
Má s tým niekto vlastnú skúsenosť? Kedže nikde na nete som sa nedočítala a nedopátrala ako to je.

Ďakujem všetkým za pomoc a za radu. ;)

Podľa mojich vedomosti práveže dotáciu z úradu práce nie je možné použiť na nákup tovaru.
Ľubica 025
03.03.09,20:11
Ak už počítač a tlačiareň máš, príspevok môžeš použiť na softvérové vybavenie, kancelárske pomôcky, uhradiť zdravotné a sociálne poistenie.
Tovar za peňažný príspevok z ÚP sa nedá použiť na zakúpenie tovaru.
Úradu práce budeš dokladovať len tie položky, ktoré si uvedieš v podnikateľskom zámere.
nicebosorka
03.03.09,21:32
Ďakujem za rýchlu odpoveď
nicebosorka
03.03.09,21:35
Ľubica - ďakujem ti veľmi pekne, hlavne za súkromnú správu. Chcela som ti odpovedať, ale nemôžem, lebo nemám dostatok príspevkov. Veľmi si mi pomohla. Veľká vďaka :);)
milan134
11.07.10,12:37
Dobrý deň,
chcel by som sa informovať čo sa tyká účelu použitia finančného príspevku z úradu prace.
V podnikateľskom plané ma rozpis na čo príspevok použijem, bol tam napríklad notebook v cene 500 eur, môžem nákup z finančného príspevku z úradu prace uskutočniť aj v zahraničí?
linko1
11.07.10,14:41
Dobrý deň,
chcel by som sa informovať čo sa tyká účelu použitia finančného príspevku z úradu prace.
V podnikateľskom plané ma rozpis na čo príspevok použijem, bol tam napríklad notebook v cene 500 eur, môžem nákup z finančného príspevku z úradu prace uskutočniť aj v zahraničí?

samozrejme, pokiaľ budete mať faktúru alebo bloček nevidím v tom problém
Danielle369
11.07.10,14:54
Dobrý deň,
chcel by som sa informovať čo sa tyká účelu použitia finančného príspevku z úradu prace.
V podnikateľskom plané ma rozpis na čo príspevok použijem, bol tam napríklad notebook v cene 500 eur, môžem nákup z finančného príspevku z úradu prace uskutočniť aj v zahraničí?

No na tvojom mieste by som sa radšej informovala na úrade práce u tvojej konzultantky, lebo sa mi zdá že faktúra musí obsahovať údaje po slovensky...a podla mňa by to bolo aj správne kúpiť tovar na slovensku
linko1
11.07.10,17:54
No na tvojom mieste by som sa radšej informovala na úrade práce u tvojej konzultantky, lebo sa mi zdá že faktúra musí obsahovať údaje po slovensky...a podla mňa by to bolo aj správne kúpiť tovar na slovensku

veď dotáciu z veľkej časti poskytuje Európska únia, neviem už presne koľko je to percent ale zdá sa mi 80 ...takže také obmedzenia tam nie sú
lucochod
19.07.10,06:47
Dobry den,chcela by som poradit ohladom noveho nariadenia platneho od 15.6.2010 ku kupe PC zostavy a to je , ze suma na vypoctovu techniku je pouzitelna do 1699 EUR pricom z toho PC zostava + operacny system= 627 EUR.Kedze som architekt na svoju pracu potrebujem kvalitny pocitac pretoze pouzivam specificke softvery. To mi pocitacova zostava s operacnym systemom za 627 eur tie programy ani nespusti.Pani na UPSVaR namna vybehla ze ak sa mi nepaci mam si kupit zo svojich.To ale ja nemam,takze ostavam na urade prace. Neviete niekto poradit ci by sa tento MOJ pracovny nastroj nedal zaradit niekde inde.Kedze to je premna to iste ako pre krajcira sijaci stroj ci pre stolara freza.