Kukino
27.06.05,13:43
Dobrý deň,

Chcela by som sa informovať ohľadom dohôd o vykonaní práce a o študentských dohodách: potrebujem vedieť, či má nárok dohodár na preplatenie pracovnej prestávky?
Akú dohodu mám vypísať, ak skončil strednú školu a má podanú prihlášku na vysokú školu, ale výsledok prijatia bude vedieť až koncom leta (či po túto dobu je stále študent a môže byť dohoda študentská alebo normálnu dohodu o vykonaní práce).
A aké podmienky platia pre dohody uzatvorené s nezamestnanými evidovanými na Úrade práce,to som tu nenašla.
Ďakujem
Jura
27.06.05,12:20
Kým nepreukáže status študenta, tak dohoda o vykonaní práce. Nakoľko strednú školu
skončil a na vysokú školu ešte nie je prijatý. Preplatenie prestávky neprichádza do
úvahy.
evae
27.06.05,13:00
Pre nezamestnaného evidovaného na úrade práce platia rovnaké podmienky na uzavretie dohody ako pre hocikoho iného.
pozor toto nie je pravda. nezamestnany moze odrobit maximalne 64 hodin mesacne a zarobit 3200,- Sk ak to bude viac, mozu ho vyradit. pozrite zakon o zamestnanosti (tusim 5/2004)
AdrianaA
27.06.05,14:03
Pozor aj na ľudí, ktorí berú sociálne dávky. Aj malý príjem im môže spôsobiť stratu tejto dávky.
simako
06.07.05,20:07
Prosím Ťa, AdrianaA, vieš povedaľ, koľko môže nezamestnaný zarobiť na DOVP, aby mu nekrátilli sociálne dávky - je nezamestnaný vyše roka a poberá soc.dávku vo výške asi 1580,- Sk ? Vďaka.
adam
06.07.05,20:17
V príspevku 3 je odpoveď !!