wppaallee
03.03.09,21:07
Dobry mam otazku ak zamestnanec ziada o preradenie na inu pracu vyhovujucu jeho zdravotnemu stavu, tak po dobu kym ho zavodna lekarka objedna a vyjadri k veci, aku pracu moze vykonavat? Moze alebo je povinny tu ktoru robila pred PN a ktora mu nevyhovuje?
Chobot
04.03.09,13:10
Dobry mam otazku ak zamestnanec ziada o preradenie na inu pracu vyhovujucu jeho zdravotnemu stavu, tak po dobu kym ho zavodna lekarka objedna a vyjadri k veci, aku pracu moze vykonavat? Moze alebo je povinny tu ktoru robila pred PN a ktora mu nevyhovuje?

Na čo sa má závodná lekárka vyjadrovať k veci? Trochu nechápem tvojej otázke.

Ak máš na papieri od posudkového lekára, že tvoj zdravotný stav nedovoľuje vykonávať dotarajšiu prácu, tak ťa zamestnávateľ je povinný preradiť do 15 dní. Žiadne vyjadrenie závodnej lekárky k tomu netreba.

Ak nemáš žiadny doklad o tvojom zdravotnom stave, a je to len tvoj pocit, že ti zdrav. stav neumožňuje vykonávať prácu, tak za-ľ nie je povinný ťa preradiť (len na základe tvojho subjektívneho pocitu).

Alebo som nepochopil podstatu tvojho problému?
wppaallee
04.03.09,14:22
ja mam od osetrujuceho lekara papier z diagnozou a z vyjadrenim co nedoporucuje na zaklade vyjadrenia odbornej lekarky neurologicky.
Ku zavodnej lekarke ani ja nechapem preco musim ist ked ma raz videla v monterkach bez zdravotneho zaznamu, mna skor to zaujimalo ci som do casu preradenia povinni robit tu istu pracu ako pred tym inak som to robil dva dni a uz som zase na PN