Maatulko02
03.03.09,21:44
ludia nevete niekto ako bych spravne nastavil repro aby kvalitne basovali????alebo mi poradte daky premakany ovladac na zvukovku????kde bych si mohol nastavovat basy podla potreby a tak podobne
Fero11
03.03.09,21:08
Aby kvalitne basovali, tak musis mat kvalitne repro (velky magnet, velky priemer membrany atd.....).
Aj k tej najhorsej a najlacnejsiej zvukovke by mala byt aplikacia, kde by mal byt nejaky ekvalizer, alebo nieco podobne kde si nastavis frekv. pasmo
mpca
04.03.09,09:20
Taktiež každý mulimediálny prehrávač ma už v sebe zabudovaný ekvalizér,, dokonca aj WMP.....
Chobot
04.03.09,12:01
ludia nevete niekto ako bych spravne nastavil repro aby kvalitne basovali????alebo mi poradte daky premakany ovladac na zvukovku????kde bych si mohol nastavovat basy podla potreby a tak podobne

Dúfam, že to nemáš len samotné pasívne reproduktory...:rolleyes: Lebo na to, aby ti zvuková karta "utiahla" 150W repráky, tak potrebuješ medzi výstupom v PC a reporduktormi kvalitný zosilovač (teda aktívne reproduktory).

Všetko nastavenie je v PC, ako už povedali predo mnou - ekvalizér, zvukové efekty. Dnes aj tá najlacnejšia zvuková karta dosahuje kvality, ktoré uspokoja aj bežného audiofila.
Maatulko02
18.03.09,19:16
no tak len repro mam v PC zapojene a to je vsetko...........
Chobot
18.03.09,19:51
no tak len repro mam v PC zapojene a to je vsetko...........

... nooo tak to je ako keby si chcel Trabantom ťahať cisternový náves!:eek::eek::D:D:D

Veď na také 150W repráky potrebuješ mať predsa zosilňovač, aby si využil ich silu! inak ti budú hrať rovnako, ako nejaké 5W pasívne repráčiky....
Maatulko02
21.03.09,11:35
a kolko to taky zosilovac stoji?a kde bych to zakupil:( ????inak nemoze to zalezat aj od zvukovky????:confused::confused::confused:
Stevo5
21.03.09,16:05
Clapci vyššie majú pravdu. Žiadna!!- zvukovka ktorú dáš do PC ti neutiahne 150W repro. Keďže máš 150W repro, doporučil by som minimálne 150W zosilovač - lepšie 200W, aby sa nehrial. Z výstupu zvukovky sa napoj na vstup zosilovača a tie repráky si pripoj na výstup zosilovača.

Veď logicky (veľmi amatérsky vysvetlené) - ak máš dve 150W reprobedne a chcel by si aby šli naplno, (zvuk. karta to nie je schopná) zoberú ti minimálne 300W výkonu (nerátajme straty). Ty máš v PC napríklad 400W zdroj, potom na celú prevádzku PC by ti zostalo len 100W z výkonu zdroja. Ale nešlo by to takto zapojené ani ak by si mal 1000W zdroj.
Maatulko02
21.03.09,17:45
no tak to pojdem zakupit teda abyto fajnovo hralo........tak taky kvalitnejsi je ten 200W hej...........a kolko to tak moze stat???
:):)
Fero11
22.03.09,04:41
Este jedna poznamka.......
Napis nam odkial vies, ze tie repraky maju skutocne 150W. Pretoze aj ja mam doma nejaky stary kazetak, kupeny este od vietnamcov a na repraku je napisane 200W
Takze ak ten reprak, vyzera priblizne takto, (priemer cca 25cm) tak mozes kupit aj zosilnovac, tie stoja cca od 4000 a viac
http://reproduktory.alarm-anno.cz/reproduktory/repro-255mm-10-basovy-4ohm-150w-20hz-1khz-93db~velky.jpghttp://reproduktory.info/img/reproduktory/basove/50zt.jpg
Maatulko02
22.03.09,06:42
no tak na krabici je napisane 150W sak to su repro s datartu kupene genius znacka daju sa zapojit aj na domace kino..........
:(:(
vyr skalny
22.03.09,08:42
Asi by bolo lepsie keby si napisal presny typ ake repraky to vlastne mas...
Stevo5
22.03.09,13:21
A možno by bolo najlepšie ak by si sem napísal na čo vlastne chceš tých 150W používať. Neviem aký máš byt (alebo či bývaš v telocvični - bez urážky) ale 150W kľudne môžeš použiť v izbe 5x5m na rozbíjanie okien alebo pohárov na poličkách. Na tvojom mieste by som ich predal a kúpil za tie peniaze kvalitnú 5.1 súpravu s výkonom okolo 20W. Zdôrazňujem kvalitnú - t.j. drevené bedne (minimálne drevený subwoofer) a dvojpásmové repro. Určite ti bude stačiť na počúvanie aj hodne hlasnej hudby a 5.1 je lepší zvuk ako stereo. Určite sa bude dať pripojiť aj na iné zdroje zvuku v domácnosti.
Ďalšou výhodou tohoto riešenia by bolo že tieto súpravy majú v sebe zabudovaný zosilovač, nie je treba už nič dokupovať.

Ja doma používam zosilovač 20W a môžem ťa uistiť že bežne je používaný tak že gombík hlasitosti nie je vytočený ani do 1/4.
Pred niekoľkými rokmi som používal 100W bedne, ale manželka - drnčia okná, nábytok, chveje sa podlaha, zvonia poháre v skrini, bolí ma hlava ... A mala pravdu, takže neinvestuj bez rozmyslenia ako to budeš používať.
To je ale len môj názor.
Maatulko02
22.03.09,16:50
no presny typ opysujem to z papiera co bol k tomu......"SW-HF5.1 5000 professional 5.1 home theater speakers" je tam subvofer k tomu 5 repro kazdy roznych rozmerov v drevennych bednach ako hovoril ten borec predomnou......dohromady maju 150W.....subvofer ma 75W ostatok repro.......neni su zas take ze by rozbijali okna ale dobre drnci nabitok ked tomu utasam.......mne ide len o tom aby dostal s toho co najviac a aby to kvalitne basovalo a hralo........:):)
vyr skalny
22.03.09,19:06
Mohol si to napisat hned v otazke o ake repro sa jedna, k tymto ziadny zosilovac nepotrebujes, ten je uz zabudovany v subwoferi a napaja vsetkych 5 repro + sub.

Neviem teda co tam chces este nastavovat, ovladanie basov je priamo na bedni gombikom, ak sa ti mali tak sa daju este zvyraznit ekvalizerom v prehravaci.

Osobne si ale myslim ze hudba nie su iba basy ale cele spektrum aby to aj nejak znelo nie len bublanie. Pises ze dobre drnci nabytok ked im vytnes tak uz nema vyznam nieco zvysovat alebo zvyraznovat lebo skreslenie bude tak velke ze ta hudba bude nepocuvatelna, repraky su prisposobene takemu vykonu aky doda zosilovac ktory je zabudovany.

Ked si taky rozbijac nabytku nemal si si kupit repro za 100 euro ale za 2000. No tieto repraky som pocul hrat a myslim ze za tu cenu poskytnu slusny vykon.
Chobot
23.03.09,07:45
no presny typ opysujem to z papiera co bol k tomu......"SW-HF5.1 5000 professional 5.1 home theater speakers" je tam subvofer k tomu 5 repro kazdy roznych rozmerov v drevennych bednach ako hovoril ten borec predomnou......dohromady maju 150W.....subvofer ma 75W ostatok repro.......neni su zas take ze by rozbijali okna ale dobre drnci nabitok ked tomu utasam.......mne ide len o tom aby dostal s toho co najviac a aby to kvalitne basovalo a hralo........:):)

Chybou je, že ty asi repráky pripájaš priamo na PC. Ty musíš najprv propojiť ten zosilovač, čo je v subwoferi na PC a potom ostatné repráky do subwoferu. Ak si nevieš dať rady, tak pofoť všetky konektory a káble na reprákoch a v PC a napíšem ti, čo kam pripojiť, aby si z toho dostal čo najviac.

Vlastne ani nemusíš, našiel som jednu stránku, kde to máš pekne zobrazené, ako to zapojiť:

http://www.devhardware.com/c/a/PC-Speakers/Genius-SWHF51-5000/2/

Ty repráky musíš pripojiť na tej veľkej bedni tým radom spodných konektorov. Pc pripojíš na tú veľkú bedňu buď stereo CINCH káblom (pozri dole obrázok, čo je to CINCH kábel, tento pripoj na bedni na ktorýkoľvek vstup z tej skupiny vľavo, napr. TV alebo GAME) a na PC jack kolíkom - vtedy budeš mať z počítača stereo zvuk.

Alebo k reprákom si dostal redukciu z toho 9-kolíkového kábla na niekoľko jack káblov, potom na bedňu pripojíš ten 9-klíkový kábel a na PC všetky tie jack kolíky a budeš mať 5.1 výstup priamo z počítača (ak budeš mať taký zdroj, napr. film na DVD).

Na bežné použitie ti ale postačí z PC stereo signál. 5.1 signál si zapoj na DVD prehrávač.
Maatulko02
24.03.09,19:11
no ja to mam zapojene dobre s tym neni problem podla navodu..........ale mna viac stve to ze ked im vytnem viac za polku tak zacinaju chrcat..........a v PC obchode mi povedali ze to zalezi od zvukovky ze aka je kvalitna...........ale mam aj dost blby ovladac na zvukovku chcelo by to daky kde si to mozem podrobnejsie nastavit vsetko...........neviete nieco o takom????
vyr skalny
24.03.09,21:11
V tom pc obchode viac nic nekupuj lebo tam zjavne robia uplni tupci. Repraky ti chrcia preto lebo do nich davas taky vykon aky nie su schopne spracovat lebo na to nie su stavane chapes?? Zvukovka s vykonom nema nic a ziadny super-brutal ovladac ti ten vykon zazracne nezvysi!

Si sa niekedy na diskoteke zamyslel ze preco tam pustaju hudbu z reproduktorov velkych ako chladnicka a preco si radsej nedonesu v igelitke take repraky ako mas ty doma???

Kupil som si babettu, prosim vas aky mam dat do nej benzin aby mi isla 170? - to len na ilustraciu aby som ti priblizil co vlastne riesis.
Fero11
25.03.09,03:14
Maatulko02 pokial chces vykon, tak jedine zosilnovac, novsim ovladacom nic neziskas (ovladac len zavedie zariadenie do systemu aby spravne pracovalo).
vyr skalny ak chces aby ti isla babeta 170, daj ntam motor z hondy a pojde ti aj babeta 170 (aj viac) :D:D:D
Maatulko02
25.03.09,17:46
no ale ja nechcem zvysit vykon tycch repro..............ja chcem len doladit poradne ten zvuk!!!!!!
jakubos
10.06.09,14:51
Zdravim, prave som si kupil 5.1 Genius repraky. Su poriadne velke len ma hneva, ze z pc mi do zosilnovaca ci subwooferu v jednom idu 3 kable (Woofer, Front, Rear repraky) a to som celkom nedomyslel.
Samozrejme hry a DVD filmy stavane na 5.1 zvuk idu super ale ked si pusitim radio alebo kukam obycajny film, tak zvuk ide iba z prednych dvoch (viem, je to len stereo, preto to tak je) ale zaujimalo by ma, ci sa s tym neda nejako vybabrat aby mi vlastne dvd filmy hrali ako doteraz ale ked si cez firefox pustim nejake radio alebo winamp mp3 alebo cez nejaky videoplayer film, tak aby mi hrali vsetky repraky, hlavne suwoofer (viem ze nikdy nedostanem 5.1 zvuk ale aspon aby hrali vsetky).
Neda sa to nastavit niekde vseobecne? Snazil som sa to nastavit aj v programoch samostatne ale nic nefungovalo...
misoft
10.06.09,22:20
Mám taký dojem, že Maatulko02 ani sám nevie, čo chce. Raz vraví o tom, aby poriadne "drnčali", druhý raz, aby poriadne "basovali". Z jeho "popisu" sa dá na 100% zistiť, že 12-ročný (nechcem urážať) **** chce niečo, o čom nemá ani "páru", a ani rôzne rady mu o tejto téme nič nevravia.
jakubos
FF bude hrať len stereo a mp3 vo WinAmpe - ešte som nepočul o tom aby *.mp3 hrali 5.1. Jedine, ak by si si pustil DVD s filmom a 5.1 zvukom cez prehrávače DVD a nastavil si nastavenia zvukovky na Subwoofer, front, rear, vtedy to bude hrať 5.1.