anavi33
03.03.09,22:27
Ahojte!!!!
chcela by som sa Vas spytat....mala som celiakiu od 3 mesiacov do 3 rokov som drzala bezlepkovu dietu...a pocula som ze tato dieta sa ma drzat uz stale je to pravda?lebo ja uz jem vsetko aj mucne jedla a aj mliecne vyrobky...za rady vopred dakujem
Stanislav 1975
03.03.09,21:42
Ahojte!!!!
chcela by som sa Vas spytat....mala som celiakiu od 3 mesiacov do 3 rokov som drzala bezlepkovu dietu...a pocula som ze tato dieta sa ma drzat uz stale je to pravda?lebo ja uz jem vsetko aj mucne jedla a aj mliecne vyrobky...za rady vopred dakujem
Troška zvláštne, lebo celiakia je nevyliečiteľná choroba a bezlepková dieta sa musí držať celý život, inak hrozia velke zdravotné problémy- takže ak nemaš žiaden problém tak asi si nemala celiakiu, možno nejakú alergiu dočasnú, ale celiakia to rozhodne nebola...
A buď rada tomu
anavi33
04.03.09,07:29
no tak potom neviem co som vlastne mala ...ale ked som bola mala tak som nepriberala ale dokonca som chudla...nemohla som nic mukove....ale nasi boli v BB u nejakeho zelinkara a tam im dali bylinky, ktoré mi pravdepodobne pomohli, lebo od vtedy som zacala priberat a zacala som postupne vsetko jest az do teraz....zatial nemam ziadne problemy
Karmenka
04.03.09,07:59
ja som celiatičkou 25 rokov, ale mám jej kožný prejav dermatitis. Od 5 rokov do 18 rokov som poctivo držala diétu. Potom som mala 10 ročné obdobie, kedy som mohla úplne všetko jesť a nemala som žiadne problémy. Až pred 2 rokmi sa mi kožný prejav začal opäť prejavovať a tak opäť držím diétu. Celiakia je celoživotné ochorenie aj keď počas neho sú obdobia kedy je človek v pohode a nepociťuje žiadne problémy.
GABAZ
04.03.09,08:46
Nemám čas písať, ale niekoľko linkov na študovanie :
www.celiakia.sk
www.celi.sk
www.coeliac.cz
www.bezlepkovadieta.cz

Celiakia je veľmi vážne celoživotné ochorenie. Niekedy môže mať človek dlhé obdobie bez vážnejších prejavov ochorenia. V prípade, že sa nedodržiava diéta, hrozia vážne komplikácie ( osteoporóza, rakovina, môžu sa pridružiť ochorenia štítnej žľazy, diabetes a pod.) Odporúčam Ti zájsť za gastroenterológom a nechať sa vyšetriť. Štandardom je najprv vyšetrenie krvi a potom biopsia.
anavi33
08.03.09,20:04
myslis ze by som mohla mat to obdobie, za ktore nic nepocitujem ziadne bolesti...nevraciam ziadne tazkosti nemam nechudnem asi az 14 rokov? no mozno je to aj pravda...a ty mas iba ten kozny prejav ci aj nieco viac?
GABAZ
09.03.09,05:23
Skús si nájsť čas na tie stránky, ktoré som ti dala. Nájdeš tam XY prípadov, keď v detstve ukončili bezlepkovú diétu s tým, že dieťa je zdravé a môže jesť lepok. Samozrejme, pri dodržiavaní bezlepkovej diéty sa črevo zotaví a kontrolná biopsia je vlastne ako u zdravého človeka. Ale už pár rokov platí, že celiakia je doživotné ochorenie, takže ak si ju naozaj mala, nevyliečila si sa. Lepok poškodzuje črevo postupne, navonok nemusí mať človek prejavy. Ale pri nejakej vážnejšej chorobe sa môže celiakia opäť spustiť a tie prejavy môžu byť potom už vážnejšie. Spúšťačom u žien je napríklad tehotenstvo, prípadne nejaká choroba. Ešte raz opakujem- navštív dobrého gastroenterológa, zober so sebou lekárske správy z detstva a nechaj sa vyšetriť. Najprv Ti vyšetria krv a potom podľa potreby nariadia biopsiu tenkého čreva. Môj syn tiež nemal žiadne črevné príznaky až do svojich 9 rokov. Až potom začal trpieť nechutenstvom, bol chudý, zistili mu anémiu, potom potravinové alergie a nakoniec sa mu potvrdila celiakia
Karmenka
09.03.09,08:39
myslis ze by som mohla mat to obdobie, za ktore nic nepocitujem ziadne bolesti...nevraciam ziadne tazkosti nemam nechudnem asi az 14 rokov? no mozno je to aj pravda...a ty mas iba ten kozny prejav ci aj nieco viac?

ja som mala to obdobie 10 rokov čo mi úplne nič nebolo a v podstate som jedla všetko. No chlieb a pečivo nie, od 5 rokov veku som ho vôbec nejedla takže ani teraz mi nechýbalo. Mám aj iné zdravotné problémy, ale pokiaľ ide len o celiakiu tak mám len tie kožné prejavy. Mám to aj potvrdené biopsiou a histológiou z kože, ktoré mi robili ešte ako malej.
lllaaa
04.10.09,15:31
Skúste bezlepkový obchod celia.sk