Marína
03.03.09,23:49
Prosím o pomoc so zadaním podmienky. Bližšie - viď priložený súbor.
Ďakujem.
dafy
04.03.09,14:09
skúsila si dať písmeno do zátvoriek? "a"

if(c5="a";.....akceptuje aj veľké aj malé písmeno. ak by náhodou nie, tak skús =IF(AND(C5="a";C5="A").... a ďalej si doplň čo vzorec potrebuje
PaloPa
04.03.09,14:10
Nech sa páči :)

Vrátane kontroly vloženia povolených hodnôt (validácia)

Palo
marjankaj
06.03.09,00:11
skúsila si dať písmeno do zátvoriek? "a"
if(c5="a";.....akceptuje aj veľké aj malé písmeno. ak by náhodou nie, tak skús =IF(AND(C5="a";C5="A").... a ďalej si doplň čo vzorec potrebuje

Aj keď je to nesprávne, tak to funguje?!
Nemôžu byť oba výrazy pravdivé (C5="a" a zároveň C5="A"). V exceli to funguje, lebo sa predpokladá a=A.
Preto stačí podmienka =if(c5="a";...
Správne by to malo byť: =IF(OR(C5= "a" ; C5="A")....
PaloPa
06.03.09,06:56
Aj keď je to nesprávne, tak to funguje?!
Nemôžu byť oba výrazy pravdivé (C5="a" a zároveň C5="A"). V exceli to funguje, lebo sa predpokladá a=A.
Preto stačí podmienka =if(c5="a";...
Správne by to malo byť: =IF(OR(C5= "a" ; C5="A")....

... alebo =IF(UPPER(C5)="A";.....) - prevedie string na veľké písmená
marjankaj
06.03.09,15:43
... alebo =IF(UPPER(C5)="A";.....) - prevedie string na veľké písmená

Áno to je samozrejmé. Ja som len chcel upozorniť na logickú chybu. V danom prípade sa funkcia AND a OR správa rovnako, aj keď by to tak byť nemalo. S funkciou UPPER alebo aj LOWER je to elegantnejšie
PaloPa
06.03.09,19:39
Áno to je samozrejmé. Ja som len chcel upozorniť na logickú chybu. V danom prípade sa funkcia AND a OR správa rovnako, aj keď by to tak byť nemalo. S funkciou UPPER alebo aj LOWER je to elegantnejšie
V tom práve vidím zmysel a obrovskú výhodu "vzájomne si pomáhajúcich" portálov ako je Porada.
Jednak ťa upozornia, aj keď v dobrej voli podanú, ale predsa len na chybnú informáciu, a jednak ti ponúknu alternatívu, že zvyčajne sa dá i inak.
A tu sa to dáko stretlo oboje.
...aj keď niekedy býva viac hláv skôr viac kapusty, ako rozumu :-)