srska
04.03.09,05:30
Čo s týmto?33931
Zdenka 0705
04.03.09,05:38
A máš aktuálnu verziu? Mne to spravilo v januárovej výplate, ale už to majú v Pohode opravené.
srska
04.03.09,05:41
mám verziu 9102h z 27.02.2009 a výkazy boli urobené dnes ráno 04.03.2009
Zdenka 0705
04.03.09,06:14
Tak mi program teraz ohlásil tú aktualizáciu 9102 a neviem, či ju nainštalovať :(
Asi to nechám po starom, keď to tam vypisuje zase nezmysly. Ak ti môžem poradiť, tak ak zálohuješ, vráť sa do verzie predtým a urob mzdy. Ak ovšem nemáš hotové celé účtovníctvo, lebo by sa ti stratilo.
Zdenka 0705
04.03.09,07:00
Teraz ma napadlo. možno bude lepšie prepísať ručne celý výkaz, veď tam máš len troch ľudí. Ale každopádne by som Pohoďákov na to upozornila.
Dada
04.03.09,08:55
Áno, robí to chybne - vymeriavací základ úrazové poistenie je o 1,- EUR vyšší.
Ešteže to posielam elektronicky, si to tam opravím, lebo prepisovať by sa mi to kvantum nechcelo.
bea
04.03.09,13:56
Najhoršie je, že táto chyba nie je u všetkých. V jednej firme mam len 9 zamestnancov a 344 dohodárov. U zamestnancov sa táto chyba nevyskytla, ale u dohodárov áno. Horšie, že nie u všetkých, závisí to od výšky odmeny.
Nie je to dobré, že sa nemôžeme spoľahnúť na to, že niečo je v poriadku. Po aktualizácii to už môže byť zase inak.
srska
04.03.09,17:12
Pripájam síce promtnú ale zároveň úžasnú odpoveď zo zákazníckeho centra fy. Stormware s.r.o.:

Odpoveď na Váš príspevok:

Dobrý deň,

v prípade ak posielate XML súbor elektronicky výška ÚP je správna. Chyba sa vyskytla v tlačovej zostave, ktorú si ručne upravte.

Za vzniknuté komplikácie sa ospravedlňujeme.

Ďakujeme za pochopenie.

S prianím pekného dňa


Zákaznícka podpora
STORMWARE s.r.o.
Výrobca softwarových produktov POHODA, FILIP
www.stormware.sk (http://www.stormware.sk/)

akurát nepostrehli, že problém nie je vo výške ÚP ale vo výške vymeriavacieho základu :-)
Zdenka 0705
04.03.09,19:09
Takže kto neposiela výkazy elektronicky, nech vypisuje tlačivá ručne :(
Ďakujem pekne :(((
bea
06.03.09,12:44
Pripájam síce promtnú ale zároveň úžasnú odpoveď zo zákazníckeho centra fy. Stormware s.r.o.:

Odpoveď na Váš príspevok:

Dobrý deň,

v prípade ak posielate XML súbor elektronicky výška ÚP je správna. Chyba sa vyskytla v tlačovej zostave, ktorú si ručne upravte.

Za vzniknuté komplikácie sa ospravedlňujeme.

Ďakujeme za pochopenie.

S prianím pekného dňa


Zákaznícka podpora
STORMWARE s.r.o.
Výrobca softwarových produktov POHODA, FILIP
www.stormware.sk (http://www.stormware.sk/)

akurát nepostrehli, že problém nie je vo výške ÚP ale vo výške vymeriavacieho základu :-)

Včera som dostala skoro identickú odpoveď :confused:
Vestman
10.03.09,10:50
Ja som to zatiaľ vyriešil tak, že som si v návrhári zostáv skopíroval pole pre VZ na ÚP z poľa GP. Teraz mi to dáva správnu sumu v ÚP ( je totožná ako v GP). Nechcelo sa mi prepisovať ručne zostavy pre niekoľko klientov.

P.S. V Stormware mi včera babenka zahlásila, že oprava bude v update niekedy koncom marca (dúfam, že marca 2009).
srska
10.03.09,11:42
ja to mam vyriesene v editori zostav - ak stormware neurobi update do 12.03.09 - zverejnim screenshoty. Je to mala uprava a suvisi zo zaokruhlovanim. Nechapem preco to neurobili od januara.
janeb
11.03.09,11:27
a nezverejníš ich aj skôr, neviem prečo si myslím, že Stormware má čas....
srska
11.03.09,17:33
tu ich máte v prílohe:
sarasimon
12.03.09,10:26
suhlasim so srskou - takto si to upravit v report designeri je najrychlejsie a najjednoduchsie riesenie.
Zdenka 0705
26.03.09,18:27
Pohoda vydala novú aktualizáciu dňa 25.3., verzia č. 9103. Pozerala som výkazy do soc. poisťovne, vymeriavací základ na ÚP už vypisuje správne. Dúfam, že sa nevyskytnú zase nejaké nové "chybičky".
Vivi
02.04.09,06:58
Ahojte,skusali ste niekto uz robit za 1Q 2009 Prehlad o zrazenych a dovedených preddavkoch na dan? Neviem,ci je to opat softverova chyba,alebo robim cosi zle,ale taha mi do tlaceneho vykazu hore na druhej strane kal.mesiace 00,01 a 03 namesto 01, 02 a 03....ako ste na tom ostatni?
bea
02.04.09,07:01
Vyskúšala som a je to tak ako píšeš. Verme tomu, že to bude urýchlene opravené - teda 30.4. ;-)
babi2
02.04.09,07:02
Ahojte,skusali ste niekto uz robit za 1Q 2009 Prehlad o zrazenych a dovedených preddavkoch na dan? Neviem,ci je to opat softverova chyba,alebo robim cosi zle,ale taha mi do tlaceneho vykazu hore na druhej strane kal.mesiace 00,01 a 03 namesto 01, 02 a 03....ako ste na tom ostatni?
Pozri sa aký dátum máš pri Zrazené preddavky na daň pri januári musíš mať dátum február, pri februári - marec a pri marci - apríl
bea
02.04.09,07:05
Pozri sa aký dátum máš pri Zrazené preddavky na daň pri januári musíš mať dátum február, pri februári - marec a pri marci - apríl
Veru aj to je domrvené :mee:
Vivi
02.04.09,07:07
ok,idem pisat na helpdesk...volajako maju neskutocne vela chyb...minuly rok som to tak neevidovala...
babi2
02.04.09,07:09
Veru aj to je domrvené :mee:
Ale to si tam len oprav hneď ako ti ukáže tú prvú tabuľku a malo by to byť dobre
Vivi
02.04.09,07:12
lenze ja to mam v tej prvej tabulke dobre,len ked dam uz generovat tlacovu zostavu,je to zle....ja v tabulke vidim 1,2,3 a datumy a sumy,ale priamo na vykaze je uz tam 00,01 a 03, alebo ked upravim datumy 00,01 a 02 - akoby to bolo o mesiac posunute....ved davam vykaz za januar az marec,cize by tam malo byt 01,02 a 03,ci nie?
babi2
02.04.09,07:25
lenze ja to mam v tej prvej tabulke dobre,len ked dam uz generovat tlacovu zostavu,je to zle....ja v tabulke vidim 1,2,3 a datumy a sumy,ale priamo na vykaze je uz tam 00,01 a 03, alebo ked upravim datumy 00,01 a 02 - akoby to bolo o mesiac posunute....ved davam vykaz za januar az marec,cize by tam malo byt 01,02 a 03,ci nie?
Dáš si zostavy, potom hore máš 01 02 03 pod tým Zrazené preddavky na daň prvý dátum musí byť februárový, pod 02 - marcový a pod 03 - apríl, je to určite v tom ja som to skúšala, keď som pod 01 - zadala 31.1.2009 a potom som si dala náhlad tak mi ukazovalo mesiac 00
bea
02.04.09,07:48
Ja si myslím, že nie je to dobre. Predsa mesiac musí byť pevne zadaný v SW. Nemôže závisieť od toho, aký dátum bude doplnený :-\
mirka zelenakova
02.04.09,07:52
už je aktualizacia 9103 !!!, ale tento rok je to s POHODOU otras, asi najvyšší čas okukať sa po inom
GABAZ
02.04.09,07:59
už je aktualizacia 9103 !!!, ale tento rok je to s POHODOU otras, asi najvyšší čas okukať sa po inom

Musím s tebou súhlasiť, v Pohode už robím iba mzdy - predtým som robila aj účto aj mzdy a nepamätám si na nejaké chyby v programe. Tento rok bolo tých chýb strašne veľa len v mzdách - ja som na nich strašne nakričala do telefónu, keď bola chyba v programe aj po oprave a potrebovala som strašne rýchlo ukončiť mzdy. (Inak som mierny človek.,) ale v januári bol strašný frmol a nie je normálne, aby človek úplne detailne kontroloval vypočítané mzdy po programe. Keď niečo vypustia, musia za to ručiť. Nakoniec som musela výkazy prepisovať ručne. Ja mám tých zamestnancov pár, ale naozaj nezávidím tým, čo ich majú viac. Myslím, že tento rok stratia nejakých zákazníkov.
bea
02.04.09,07:59
Myslím si, že keď preskáčeme tento prechod na euro, tak už nemá zmysel hľadať niečo iné. Doteraz som bola s POHODOU spokojná :-)
babi2
02.04.09,09:07
lenze ja to mam v tej prvej tabulke dobre,len ked dam uz generovat tlacovu zostavu,je to zle....ja v tabulke vidim 1,2,3 a datumy a sumy,ale priamo na vykaze je uz tam 00,01 a 03, alebo ked upravim datumy 00,01 a 02 - akoby to bolo o mesiac posunute....ved davam vykaz za januar az marec,cize by tam malo byt 01,02 a 03,ci nie?
Teraz mi došlo čo vlastne chceš tým povedať, Pohoda podľa mňa ťahá tie dátumy podľa dňa splatnosti výplat, teda splatnosť 10. v mesiaci potom k mesiacu 01 dá dátum 10.02., mne sa to tiež nepáčilo veď januárové mzdy účtujem k 31.1. tak som tam ten dátum opravila a urobilo to presne to čo píšeš aj ty dalo tam mesiac 00
a keď som to opravila na 10.2. tak tam dáva správny mesiac.
Vivi
02.04.09,09:43
Ja si myslím, že nie je to dobre. Predsa mesiac musí byť pevne zadaný v SW. Nemôže závisieť od toho, aký dátum bude doplnený :-\
tiez si myslim,ved je to vykaz za 1q,nie za lubovolny mesiac
babi2
02.04.09,09:48
Ja si myslím, že nie je to dobre. Predsa mesiac musí byť pevne zadaný v SW. Nemôže závisieť od toho, aký dátum bude doplnený :-\
Ten mesiac si tam softver zadáva podľa toho aký má pod mesiacom dátum, vyskúšajte a uvidíte. Nevidno to hneď v tej prvej tabuľke až keď zadáte Náhľad
Vivi
02.04.09,09:51
ano,uz som to vyskusala,lenze ako hovorim,je to mesiac za 1q,cize by to tam malo tahat na pevno,bez ohladu na datum,aky zadam,co ak firma ma nejaky problem a mzdy zuctuje nie za januar vo februari,ale az v marci....aj tak musim vykazat obdobie aj januar,aj februar aj marec,nie?
bea
02.04.09,09:54
Ten mesiac si tam softver zadáva podľa toho aký má pod mesiacom dátum, vyskúšajte a uvidíte. Nevidno to hneď v tej prvej tabuľke až keď zadáte Náhľad
Áno, je to tak, ale ja hovorím, že to nie je správne. Lebo keď zadám, že idem robiť výkaz za 1. štvrťrok, tak predsa je jasné, že ide o mesiace 1., 2. a 3.. Takže tam by nemalo byť možné, aby boli iné mesiace uvedené. Keď zadám dátum v júni, tak bude v 1. štvrťroku máj - teda 5. mesiac. A také niečo predsa nie je možné, aby SW dovolil. To je to, čo podľa mňa majú Pohoďáci opraviť :)
mmj
02.04.09,10:16
vcera som volala do pohody. viac-menej nastvana za neustale aktualizacie. mame pobockove spracovanie a niekedy to nie je sranda riesit. chcela som vediet ako casto chcu "pustat" aktualizacie, ked uz je relativne "kludne" obdobie. vraj po cd-ckovej aktualizacii mozu spravit uz len jednu doplnujucu. tak neviem.... som presvedcena, ze som mu dobre rozumela. pevne verim,ze sa polepsia. mne sa v tomto SW pracuje najlepsie, z tych co som skusila:)
GABAZ
02.04.09,13:27
vcera som volala do pohody. viac-menej nastvana za neustale aktualizacie. mame pobockove spracovanie a niekedy to nie je sranda riesit. chcela som vediet ako casto chcu "pustat" aktualizacie, ked uz je relativne "kludne" obdobie. vraj po cd-ckovej aktualizacii mozu spravit uz len jednu doplnujucu. tak neviem.... som presvedcena, ze som mu dobre rozumela. pevne verim,ze sa polepsia. mne sa v tomto SW pracuje najlepsie, z tych co som skusila:)

Aj mne sa v Pohode robilo dobre - práveže si nepamätám toľko chýb ako tento rok. Až som bola prekvapená. A s tým výkazom je to tak ako píšete. Mzdy za december sme vyplatili v decembri 2008 a do hlavičky výkazu mi ťahalo zlé mesiace - musela som ho prepísať ručne.
srska
03.04.09,16:43
Ja mám tlačovú zostavu OK čo sa týka mesiacov ale chybička se taky vloudila - viď obrázok

mám verziu 9103i z 28.03.09
great.zv
07.04.09,15:33
robím Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch... §43... za 1.Q 2009. stĺpec za 01 je prázdny - to by aj bolo, lebo sme mzdy za 12/08 "poriešili" aj odvody aj daň do 31.12.08. .....ale keď spätne pozriem výkaz za 4.Q 2008, tam mi za december je zrazená a odvedená daň len raz.... čo s tým? máte tiež takého niečo a ako ste to riešili. ďakujem
Janiča
16.04.09,08:40
Ja mám tlačovú zostavu OK čo sa týka mesiacov ale chybička se taky vloudila - viď obrázok

mám verziu 9103i z 28.03.09

Mne sa táto chyba v Prehľade... vyskytuje tiež.
Janiča
17.04.09,07:07
Mne sa táto chyba v Prehľade... vyskytuje tiež.

Dostala som odpoveď z hotline Stormware:

Dobrý deň,

pred tlačením tohto prehľadu je potrebné najprv zostavu exportovať. Vyvolajte tlačové zostavy v agende Mzdy - Personalistika, postavte sa na zostavu "Štvrťročný prehľad o zrazených a odvodených preddavkoch" a tlačidlo Export. V dialógovom okne "Export zostáv do formátu FDF" cez políčko "Prechádzať" si zvolíte umiestnenie súboru.

Pre odovzdanie tohto tlačiva na daňový úrad je potrebné tlačivo najprv exportovať, lebo až po exporte a následnej tlači zodpovedá forme, akú vyžaduje daňové riaditeľstvo (napr. čiarový kód).

Pokiaľ i naďalej nebude štvrťročný prehľad sedieť, poprosím o zaslanie Vašej databázy pre dôkladnú analýzu problému.



S prianím pekného dňa

Katarína Kolláriková

Zákaznícka podpora
STORMWARE s.r.o.
Výrobca softwarových produktov POHODA, FILIP
www.stormware.sk
bea
17.04.09,10:38
Vyzerá to tak, že takto to ide :-)
Janiča
20.04.09,08:29
Vyzerá to tak, že takto to ide :-)

To je síce dobre, že to ide aspoň takto, ale si myslím, že by to malo ísť aj tak, ako to išlo doteraz a výkaz by nemal dosadzovať nesprávne údaje v žiadnom prípade.
Vivi
15.07.09,13:15
ahjte,da sa v pohode urobit export udajov pre socialnu poistovnu - mesacny vykaz - tak aby sa udaje dali naimpotrovat na stranke Socialnej poistovne v Elektornicom zbere udajov?
atka4
25.08.09,14:06
ahjte,da sa v pohode urobit export udajov pre socialnu poistovnu - mesacny vykaz - tak aby sa udaje dali naimpotrovat na stranke Socialnej poistovne v Elektornicom zbere udajov?
áno.
keď máš urobené mzdy za daný mesiac, na hornej lište máš zvýraznenú položku "záznam", tuk-sem, potom 2. r. odspodu odoslať, ťuk, zvolíš typ výkazu-ďalej-kam sa má uložiť (môžeš zmeniť nastavenie, aby sa ti ľahšie hľadalo)-ďalej-dokončiť. Takto máš vyexportovaný súbor s príponou .xml, ktorý odošleš na SP po prihlásení v el. podateľni, t.j. nebudeš ho vypĺňať ručne.
Trochu neskôr, ako je zadaná otázka, ale teraz tiež čosi hľadám a naďabila som, tak možno ešte pomôže....
Natallka
29.08.09,07:13
Ahojte poradaci,mam na Vas jednu prosbu.Robim v JU v programe POHODA. Mam v uzivatelskych nadstaveniach vypisane vsetko vratane banky a IBAN.
Len ked chcem vytlacit fakturu aj s IBAN, kedzez vystavujem fakturu do zahranicia, neviem to abyb to tam bolo na fakture zobrazene.
Prosim Vas napise mi niekto postup ako to niekde zmenit v programe aby sa mi ten IBAN na f akture zobrazoval? Dakujem velmi pekne vopred.
Zdenka 0705
29.08.09,15:50
V užívateľkom nastavení si klikni na banku, potom na účet a v nastavení, kde máš číslo účtu máš aj kolonku na IBAN. Doplň k príslušnému účtu /ak ich máš viac/ a to je všetko.
IMRO
12.09.09,06:05
Pri tlači faktúr je potrebné vybrať správnu tlačovú zostavu a zaškrtnúť štvorček s IBAN.
vladino45
30.03.12,16:06
Prosím - ako vygenerujem výkazy k daňovému priznaniu do XML súboru v programe pohoda ? našiel som iba export ale to funguje iba na drsr.sk ale nefunguje podpisovanie ( mám ZEP ) a cez edane zase potrebujem xml súbor. ďakujem pekne