maroso
04.03.09,06:28
pekny den.chcem sa spytat na variantu podlahove kurenie prepojeneho s krbom ci je to mozne a ci sa to oplati??
ludo_centrum
04.03.09,06:29
Táto možnosť je technicky možná :-).
A či sa oplatí? Hmm, čo človek to názor. Napíšu ti rôzne plusy aj mínusy. Takže si to dobre zváž čo máš rád, čo sa ti páči a čo si ochotný obetovať na takýto spôsob kúrenia.
Keď píšem o obetovaní, tak mám na mysli veličiny ako čas, prác s prípravou dreva, prípadne s briketami, čistenie krbu atď...
Po finančnej stránke si to musíš spočítať sám za koľko peňazí kupuješ (môžeš kúpiť) palivo do krbu a porovnaj s inou možnosťou.

Mal som dávnejšie 2 krby na protiľahlých stranách vily. Systém vykurovania teplovzdušným vedením v podlahe atď. je úžasný, ale celková údržba o ktorej píšem (príprava dreva, čistenie atď... ) nám urobili z toho len občasný pôžitok a zvíťazil nakoniec komfort :).

Ale všetci sme nejakí. Rozhodni sa podľa vlastnej vôle. Ako alternatívnu možnosť kúrenia ti to však doporučujem.
Chobot
04.03.09,06:36
pekny den.chcem sa spytat na variantu podlahove kurenie prepojeneho s krbom ci je to mozne a ci sa to oplati??

Teoreticky je možné všetko. Otázne je, čo to bude stáť a či to bude naozaj funkčné a praktické.

Veď v krbe nekúriš celý deň. Alebo kvôli podlahovému kúreniu budeš prikladať každú hodinu polienka do krbu?
maroso
04.03.09,06:43
mal som na mysli ci sa oplati,lebo mal som taku predstavu ze ces chladne jarne a jesenne dni prekurim v krbe inak pri dlchsom chlade pouzivat iba plyn.ale asi bude jednoduchsie to riesit priduchmi a bude to asi trocha lacnejsia verzia ci sa mylim
Ivánuška
04.03.09,07:02
daj si www.univenta.sk, chlapci ti poradia... napr. my to vo firme mame spravené. ale ja nie som technička takže neviem posudiť, no určite ti poradia, alebo sa ti opýtam?
maroso
04.03.09,07:38
ak tam dakoho poznas budem ti vdacni.plocha domu bude okolo 108 m2 bungalov.kolko by to asi vyslo.
mrsinko
04.03.09,14:17
Da sa to mne to tiez robila jedna firma pred asi 3mi rokmi myslim ze to bol system kkh gabotherm,rura bola vybrusena a nasledne mi to zmakla univenta s ktorou som doteraz spokojny vyzera to ze maju zastupenie na cele SR, v auguste planujem snimi robit komplet system aj solar na svoje zvedave otazky urcite najdes vela odpovedi na podlahove-kurenie.eu/faq/
vela zdaru
Ivánuška
09.03.09,09:00
ak tam dakoho poznas budem ti vdacni.plocha domu bude okolo 108 m2 bungalov.kolko by to asi vyslo.
Dobrý deň. Reagujem na Vašu otázku ohľadom možnosti kombinácie podlahového vykurovania s teplovodným krbom. Samozrejme táto varianta je možná a plne funkčná. Avšak z hľadiska výhodnosti je potrebné zvážiť, či sa bude v krbe kúriť pravidelne za účelom vykurovania celého objektu a nie iba občasne. Rovnako treba zvážiť možnosť uskladnenia dreva, prácnosť a veľkú nevýhodu krbu ako jediného zdroja tepla - nutnosť manuálnej obsluhy.
S pozdravom Marian Baláž, obchodný riaditeľ
Ivánuška
09.03.09,09:02
Da sa to mne to tiez robila jedna firma pred asi 3mi rokmi myslim ze to bol system kkh gabotherm,rura bola vybrusena a nasledne mi to zmakla univenta s ktorou som doteraz spokojny vyzera to ze maju zastupenie na cele SR, v auguste planujem snimi robit komplet system aj solar na svoje zvedave otazky urcite najdes vela odpovedi na podlahove-kurenie.eu/faq/
vela zdaru
toto sa dobre počúva, tak krásne to prechádza uškami.. hehe... tešíme sa na spoluprácu...
Prorok
09.03.09,21:49
Dobre si pozri tú stránku Univenta, a aj ich cenník. Podrobne! Napr. koľko stojí taký obyčajný bojler, ten sa dá porovnať v obyčajnejšom obchode...
Každá jedna prkotina tam je drahá!
Sídlia tu za rohom, ale okrem Balenta nepoznám nikoho v okolí, kto má namontovaný ich systém, a milionárov tu býva dosť.
Ivánuška
10.03.09,06:15
no vidíš, a my ich poznáme dosť, čo majú systém univenta.
ale je to tvoj názor a nik ti ho neberie, .... takže veľa zdaru v živote. ;)
mrsinko
10.03.09,16:53
To PROROK:
Mas pravdu UNIVENTA nieje najlacnejsia, ich ceny ale enormne zodpovedaju kvalite, a ak ty poznas len jedineho cloveka co ma nainstalovany ich system a pritom "VELA" milionarov, potom si asi nevidel ich backround, robia vacsinou obrovske stavby Letisko M.R.Stefanika BA, Aupark,L-Palace, Holiday Inn, Shell stanice atd. Navyse si poisteny proti poskodeniu do vysky 2.000.000 CHF takze tie tvoje dristy si nechaj. Skor by som tu hovoril o zavisti len dufam ze niesi ich konkurencia :D:D:D
ale ano kazdy mame nazor ale radsej drahsie a kvalitnejsie ako lacnejsie a za dva roky to menit nanovo alebo sa mylim pan milionar? :)
anton52
30.03.09,10:36
dobry den technicky to mozne je ,ale podla mojej skusenosti je dobre pri kombinacii krbu a podlahoveho kurenia mat krb nezavysly na elektrickej energii co v spojitosti z podlahovkou je vylucene/el. čerpadlo/
anton52
30.03.09,10:43
dobry den technicky to mozne je ,ale podla mojej skusenosti je dobre pri kombinacii krbu a podlahoveho kurenia mat krb nezavysly na elektrickej energii co v spojitosti z podlahovkou je vylucene/el. čerpadlo/