zuzanavo
27.06.05,15:23
Vedel by mi niekto poradiť? Sme právnická osoba a podľa Kúpnej zmluvy predmetom ktorej je osobné mot. vozidlo, je vozidlo našim vlastníctvom dňom zaplatenia kúpnej ceny - 24. 4. 2005. Na dopravonom inšpektoráte ešte vozidlo pôvodný majiteľ neodhlásil, teda je v dokladoch ešte vždy uvádzaný ako držiteľ vozidla. My sme kúpnu cenu zaplatili a auto používame na podnikanie. Máme podať priznanie a zaplatiť daň?
lubos f
27.06.05,13:25
a ja by som este doplnil otazku - ked povodny majitel odhlasi vozidlo, bude mu vratena cast dane, ktoru zaplatil na zaciatku roka?
McMarti
27.06.05,13:30
a ja by som este doplnil otazku - ked povodny majitel odhlasi vozidlo, bude mu vratena cast dane, ktoru zaplatil na zaciatku roka?


Ano bude ale treba podať žiadosť na daňový úrad s priloženou fotokópiou o prehlaseni vozidla.
Ala
27.06.05,13:42
Vedel by mi niekto poradiť? Sme právnická osoba a podľa Kúpnej zmluvy predmetom ktorej je osobné mot. vozidlo, je vozidlo našim vlastníctvom dňom zaplatenia kúpnej ceny - 24. 4. 2005. Na dopravonom inšpektoráte ešte vozidlo pôvodný majiteľ neodhlásil, teda je v dokladoch ešte vždy uvádzaný ako držiteľ vozidla. My sme kúpnu cenu zaplatili a auto používame na podnikanie. Máme podať priznanie a zaplatiť daň?
Auto na podnikanie môže firma používať, ak jej vlastníkom, čiže je zapísaný v TP. Potom môže /do 15 dní / podať priznanie a zaplatiť alikvotnú časť dane z motorového vozidla. Tak isto musí zaplatiť aj zákonné poistenie.
durisovad
27.06.05,15:23
Zo skusenosti viem, ze danovy urad aj poistovna akceptuju len udaje v technickom preukaze.
ondrejvla
27.06.05,16:10
Vedel by mi niekto poradiť? Sme právnická osoba a podľa Kúpnej zmluvy predmetom ktorej je osobné mot. vozidlo, je vozidlo našim vlastníctvom dňom zaplatenia kúpnej ceny - 24. 4. 2005. Na dopravonom inšpektoráte ešte vozidlo pôvodný majiteľ neodhlásil, teda je v dokladoch ešte vždy uvádzaný ako držiteľ vozidla. My sme kúpnu cenu zaplatili a auto používame na podnikanie. Máme podať priznanie a zaplatiť daň?
Na základe zmeny v TP podáte DP k dani z MV, zaplatíte Zák.poistné. Predávajúci je povinný odhlásiť MV z evidencie na Polícii buď na základe faktúry, ktorou vám MV predal, alebo na základe kúpnej zmluvy. Ako budete zúčtovávať PHM a ostatné náklady týkajúce sa MV, keď nemáte zápis vo veľkom TP, že ste jeho vlastníkom? Vyzvite dodávateľa, aby tak urýchlene urobil.