Ibas77
04.03.09,07:17
Vie mi niekto poradit ? V roku 2008 som bol SZCO a mal som aj pracu na dohodu.
Od zamestnavatela som dostal potvrdenie o vyske vyplateneho zarobku a odvedenej
dani. Kde mam tento prijem napisat v danovom priznani typu B? Alebo staci toto
potvrdenie prilozit k danovemu priznaniu ? Ďakujem
KvetkaK
04.03.09,06:25
Vie mi niekto poradit ? V roku 2008 som bol SZCO a mal som aj pracu na dohodu.
Od zamestnavatela som dostal potvrdenie o vyske vyplateneho zarobku a odvedenej
dani. Kde mam tento prijem napisat v danovom priznani typu B? Alebo staci toto
potvrdenie prilozit k danovemu priznaniu ? Ďakujem
Záleží aj na tom, či bola zrazená preddavková daň alebo zrážková z tej dohody. Ak zrážková, tak tú vôbec nemusíš uvádzať do daňového priznania a ak preddavková, tak tento príjem uvádzaš v oddieli V. daň.priznania.
Ibas77
05.03.09,11:39
Dakujem za radu.
mimaemma
06.03.09,16:31
Ahojte poraďáci..mám otázku ohľadne jedného potvrdenia o príjmoch za rok 2008. Osoba bola zamestnaná len na dohodu, ale zamestnávateľ vykazuje príjmy aj na r.1 v potvrdení ( podľa par.5) a následne zrazenú preddavkovú daň na r.5 potvrdenia..to je v poho, ale taktiež je tu údaj na r. 12 - úhrn príjmov, pri ktorých bola daň vyberaná zrážkou...vôbec tomu nerozumiem...je to potvrdenie dobré???:eek:
mysimis
06.03.09,16:33
áno, je to potvrdenie správne. Dotyčnému bola zrazená daň aj preddavková aj zrážková.
mimaemma
06.03.09,16:37
A kam to teraz mám uvádzam v DP? Viem, že zrážková sa nemusí v DP uvádzať, len dotyčná nemala za minulý rok žiaden iný príjem okrem dohody a chcela som aby sa jej vrátila celá zaplatená daň.
Mám to dať celé na r. 32 v DP?
A ešte ma zaujíma, prečo to zamestnávateľ takto podelil? Je to bežné? Nestretla som sa s tým.
Mám veľa zvedavých otázok ;)..ďakujem vopred za odpovede.
mzdarka renca
06.03.09,16:45
A kam to teraz mám uvádzam v DP? Viem, že zrážková sa nemusí v DP uvádzať, len dotyčná nemala za minulý rok žiaden iný príjem okrem dohody a chcela som aby sa jej vrátila celá zaplatená daň.
Mám to dať celé na r. 32 v DP?
A ešte ma zaujíma, prečo to zamestnávateľ takto podelil? Je to bežné je to v zmysle zákona o dani z príjmov? Nestretla som sa s tým.
Mám veľa zvedavých otázok ;)..ďakujem vopred za odpovede.

do r. 32 zrátaš oba príjmy (zdanený preddavkovo, aj zrážkovo)
r. 62 tu uvedieš preddavkovú zaplatenú daň
r. 63 tu daň vybratu zrážkou
veronikasad
06.03.09,17:03
A kam to teraz mám uvádzam v DP? Viem, že zrážková sa nemusí v DP uvádzať, len dotyčná nemala za minulý rok žiaden iný príjem okrem dohody a chcela som aby sa jej vrátila celá zaplatená daň.
Mám to dať celé na r. 32 v DP?
A ešte ma zaujíma, prečo to zamestnávateľ takto podelil? Je to bežné? Nestretla som sa s tým.
Mám veľa zvedavých otázok ;)..ďakujem vopred za odpovede.
Ak nemala u zamestnávatela podpísané Vyhlásenie ..., príjmy do 5 tis. SK sú zdaňované zrážkovou daňou a príjmy nad 5 tis. SK mesačne preddavkovou daňou.
mimaemma
07.03.09,07:51
Dievčatá, veľmi pekne ďakuejm za vysvetlenie, posielam obom bodík. Ste zlaté!!!:)