Katka66
04.03.09,09:03
Dobrý deň. Hľadám niekoho kto by mi poradil: chcem založiť neziskovku, ktorá by poskytovala sociálne služby(denný stacionár pre mentálne postihnuté deti). Niečo mám už načítané, ale potrebovala by som praktické rady. Ako začať, koľko musí byť vklad, môžem hneď po zaregistrovaní zháňať sponzorov, žiadať o príspevok mesto alebo sa zapojiť do nejakého grantu na získanie prostriedkov na otvorenie spomínaného zariadenia? Vopred ďakujem za každú radu.
janeb
11.03.09,11:41
Na vklad nepotrebujes vela prostriedkov my sme dali 2000Sk. Vsetky formálne stránky musíš naštudovať v zákone. Registrovať sa na úrade, kde ti pridelia IČO, na daňovom úrade pre DIČ a môže sa začať.
Na granty obmedzenie nie je, na 2% musí neziskovka existovať min 1 rok a musí sa na 2% registrovať.
Ešte je fajn naštudovať si nový superzákon o sociálnej pomoci či je možnosť získať prostriedky od samosprávy alebo VUC.
fero2011
07.10.11,11:54
Nechcem ťa veľmi znechutiť. Začni odzadku, teda odpredku, ako by povedala teta Kolnikova. Máš zabezpečené peniaze? Zisti si ako sa k tomu postaví mesto kde bývaš. My robíme opatrovateľskú službu a mesto sa tvárilo akože, robte. Keď sme začali zmenil sa ich prístup. Pani ktorá to má na starosti na mestskom úrade nám otvorene povedala, že nám nepreplatia za vykonané služby, aj keď si nás klienti vybrali. Dôvod: sme konkurencia a keď to budeme robiť, môže sa jej stať, že ona príde o miesto. Primátor to oficiálna potvrdil. " Na vás nemáme peniaze"! Nie na služby pre klientov, ale na vás.
Sponzorské je otázne. Keby si mala bordel, alebo futbalistov, mala by si to ľahšie. Ale choré deti? Aj tak Ti držím palce.