rado3105
04.03.09,09:18
Dobry den, doteraz som vypustal vodu z pracky do umyvadla(nie moc dobre urobene), chcel som sa spytat kde sa to odporuca, ak nevadi do umyvadla, tak vedeli by ste mi poradit ci existuje nejaka redukcia z trubky od pracky do umyvadla, aby to tam bolo napevno?
Zoltán Kovács
04.03.09,08:19
Dobry den, doteraz som vypustal vodu z pracky do umyvadla(nie moc dobre urobene), chcel som sa spytat kde sa to odporuca, ak nevadi do umyvadla, tak vedeli by ste mi poradit ci existuje nejaka redukcia z trubky od pracky do umyvadla, aby to tam bolo napevno?

Existuje sifón prispôsobený na to, že pod umývadlom sa dá napojiť odpad z pračky napevno. Moji rodičia to tak majú riešené.
Monča
04.03.09,08:28
Ja to mám cez hadicu do vane a už 4-krát so vytápala susedov. Som na najvyššom poschodí.

1. Dieťa môže hocikedy vybrať hadicu
2. Nemusí to byť ani dieťa, je to môj manžel - príde v sobotu večer z týždňovky, vyloží špinavé prádlo, ja naložím do práčky, zapnem. On si medzitým ľahne do vane, hadicu vyloží, práčku vypne. Dve hodiny poleží vo vani, potom práčku zapne, hadicu nechá tak a ide spať. O polnoci nás budia susedia, že im tečie do bytu... Takže kým práčka nedoperie, nejdem už ani spať.

Známa to rieši tak, že má na hadici uviazanú plastovú fľašu naplenú vodou - vlastne ako ťažidlo - aby jej hadica nevyskočila z vane.

Takže rovno do sifónu pod umývadlom ako v prvom príspevku.
Halli
04.03.09,08:36
Ja to mám cez hadicu do vane a už 4-krát so vytápala susedov. Som na najvyššom poschodí.



No Monča s tým by som sa teda nechvalila :D V dnešnej dobe mať hadicu vo vani je fakt hazard. Máš asi veľmi tolerantných susedov...:rolleyes:
buchač
04.03.09,08:51
Existuje sifón prispôsobený na to, že pod umývadlom sa dá napojiť odpad z pračky napevno. Moji rodičia to tak majú riešené.

Asi takto , aj ja


O/217.P SIFON UMYVADLOVÝ PLAST 5/4"x40
Sifon se závitem 5/4". Průměr odpadu 40 mm. Délka odpadové trubky 120 mm. Možnost připojit pračku nebo myčku

Juraj
qwer
05.03.09,20:15
SIFON UMYVADLOVÝ
qwer
05.03.09,20:16
alebo wc
Zdeno64
03.11.09,09:37
Zdravím všetkých,
Záleží kde máš práčku. Ak v kúpeľni tak najlepšie do odpadu priamo v stene cez sifón (príloha), alebo do sifónu pod umyvadlo (príloha)
Podobný je použiteľný aj na napojenie práčky v kuchynskej linke. Montáž je jednoduchá a zvládne ju bežný užívateľ.
Verím, že už nepotečie do susedov.
Zdeno
Rozalka
03.11.09,17:55
Ja to mám cez hadicu do vane a už 4-krát so vytápala susedov. Som na najvyššom poschodí.



Mončáááááá, ty bývaš nadomnou! :eek:

Ááááááále, predsa len nie, nadomnou sú ešte 2 poschodia. ;)
Tara1
03.11.09,19:12
Keď sme pred 5 rokmi vyhodili umakartové jadro, urobili mi odpad z práčky priamo do steny, je to perfektné.
Halli
04.11.09,08:24
Keď sme pred 5 rokmi vyhodili umakartové jadro, urobili mi odpad z práčky priamo do steny, je to perfektné.

presne tak , ja už pred 15-timi rokmi ;), ale zadavateľ to už isto poriešil, Zdenko už reagoval polroka dozadu :D
kero64
04.11.09,10:26
presne tak , ja už pred 15-timi rokmi ;), ale zadavateľ to už isto poriešil, Zdenko už reagoval polroka dozadu :D
Zadávateľ poriešil, Zdenko poradil a možno je ešte dosť takých, ktorí to poriešiť potrebujú.:)
Halli
04.11.09,10:31
Zadávateľ poriešil, Zdenko poradil a možno je ešte dosť takých, ktorí to poriešiť potrebujú.:)

Presne tak, je ich veľmi veľa a keď je sused vytopený je už neskoro plakať nad "rozliatou vodou" . Varianta vývodu do umývadla je v dnešnej dobe to najhoršie čo môže byť :rolleyes:
kero64
04.11.09,10:40
Presne tak, je ich veľmi veľa a keď je sused vytopený je už neskoro plakať nad "rozliatou vodou" . Varianta vývodu do umývadla je v dnešnej dobe to najhoršie čo môže byť :rolleyes:
Už pred časom, keď som chodil montovať kúrenie, vodu, kanalizáciu, tiež sme osádzali odtok práčky do steny. Je to asi najideálnejšie riešenie. Tam, kde sa nedá do steny, tak pod umývadlo do sifónu.