mepa
04.03.09,10:06
* mam lcd monitor asus vk222 so zabudovanou webcam, pri pouzivani (napr. Skype) sa stava, ze v priebehu prenosu (spojenia) sa zrazu vypne, ohlasi, ze by mala byt pripojejena k rychlejsiemu usb, prip. niekedy ani nie je pri spusteni najdena.
* pripojena je samostatnym usb kablom, ma vlastny program - lime frame, pritom na opätovne spustenie staci vytiahnut a zasa zasunut usb a zas ide (na urcitu nepravidelnu dobu).
* mam taky pocit, akoby sa bili drivre z visty a tie, ktore sa nainstalovali z cd pre monitor (kabel som menil, preinstaloval program, nepomohlo) - prosim, skuste poradit !
mpca
04.03.09,09:24
Mno neviem aký je kábel k tej kamere,,, ale a je to možné tak treba dať čo najkratší možný USB kábel (nepredlžovať cez predlžovačky),, a webkameru pripojiť priamo na USB na matičnej doske,,,,, ak to bude robiť tak treba vyskúšať iný USB port na matičnej...
mepa
04.03.09,09:37
kabel je original z balenia k lcd...vies, nechapem, ze to v poho ide a po 10 min zrazu "zvuk" ako ked nieco odpajas z pc, potom ta hlaska , ze nie je pripojeny s rychlemu usb...a to, ze odpojim, pripojim a zasa ide..., ale este skusim popripajat cez dalsie usb - ako si poradil (ale az vecer) - zatial vdaka
mpca
04.03.09,10:03
Posledná verzia Lifeframe2 pre vistu (32bit) je z 2008/12/31 a to 1.0.0.3,, ak túto verzi nemáte stiahnite si ju: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
Chobot
04.03.09,12:24
* mam lcd monitor asus vk222 so zabudovanou webcam, pri pouzivani (napr. Skype) sa stava, ze v priebehu prenosu (spojenia) sa zrazu vypne, ohlasi, ze by mala byt pripojejena k rychlejsiemu usb, prip. niekedy ani nie je pri spusteni najdena.
* pripojena je samostatnym usb kablom, ma vlastny program - lime frame, pritom na opätovne spustenie staci vytiahnut a zasa zasunut usb a zas ide (na urcitu nepravidelnu dobu).
* mam taky pocit, akoby sa bili drivre z visty a tie, ktore sa nainstalovali z cd pre monitor (kabel som menil, preinstaloval program, nepomohlo) - prosim, skuste poradit !

Ešte by som si na tvojom mieste overil, aký typ USB máš na kompe. Či je to USB 1.1 alebo druhá generácia USB 2.0, označovaný ako vysokorýchostný. V samotnom konektore nie je rozdiel, ide o rýchlosť prenosu dát. USB 1.1. má 12Mb/s, vysokorýchlostný má prenos dát o rýchlosti 480Mb/s.

USB porty 2.0 sa dajú niekedy prepnúť na nízku rýchlosť, tak treba si skontrolovať v BIOSe, či náhodou nemáš taký port prepnutý z vysokorýchlostného 2.0 na základný 1.1.
mepa
05.03.09,13:07
...najhorsi je taky problem, co sa zjavuje nepravidelne, bez nejakych vonkajsich podnetov..., to s tym portom som uz pozeral - je to ta vec , co nechapem, ze kamera nastartuje, pri kontrole syst.nastrojov je vsetko o.k., zrazu bum a vypise, ze moze dosiahnut lepsi vykon, ak ho pripojim k rychl. portu, resp. uplne zmizne - no na porazenie...ale asi mate pravdu v tom, ze si musim najst cas a poriadne vsetko este raz prezriet, resp. preinstalovat - ale aj tak este raz vdaka !