katika0606
04.03.09,11:17
Prosím Vás, veľmi by som potrebovala poradiť, kedže v oblasti mzdovej a daňovej sa pohybujem krátko. Zamestnankyňa odpracovala celý rok u jedného zamestnávateľa, dostávala mesačne minimálnu mzdu, čiže ani neplatila daň.
Každý mesiac si platí poistenie do komerčnej poisťovne, splnila všetky podmienky na uplatnenie si nezdaniteľnej časti 12 000 Sk.
Ale teraz mám problém, kedže neplatila dan, môžem si o uplatniť? čiže cca by jej malo výjsť, že je vrátia 19 percent z 12 tis?
katkaj
04.03.09,10:19
Prosím Vás, veľmi by som potrebovala poradiť, kedže v oblasti mzdovej a daňovej sa pohybujem krátko. Zamestnankyňa odpracovala celý rok u jedného zamestnávateľa, dostávala mesačne minimálnu mzdu, čiže ani neplatila daň.
Každý mesiac si platí poistenie do komerčnej poisťovne, splnila všetky podmienky na uplatnenie si nezdaniteľnej časti 12 000 Sk.
Ale teraz mám problém, kedže neplatila dan, môžem si o uplatniť? čiže cca by jej malo výjsť, že je vrátia 19 percent z 12 tis?

Kedže neplatila žiadne preddavky, nemajú jej čo vrátiť ;)
KvetkaK
04.03.09,10:20
Prosím Vás, veľmi by som potrebovala poradiť, kedže v oblasti mzdovej a daňovej sa pohybujem krátko. Zamestnankyňa odpracovala celý rok u jedného zamestnávateľa, dostávala mesačne minimálnu mzdu, čiže ani neplatila daň.
Každý mesiac si platí poistenie do komerčnej poisťovne, splnila všetky podmienky na uplatnenie si nezdaniteľnej časti 12 000 Sk.
Ale teraz mám problém, kedže neplatila dan, môžem si o uplatniť? čiže cca by jej malo výjsť, že je vrátia 19 percent z 12 tis?
Ak neplatila celý rok žiadnu daň, tak jej nemá čo daňový úrad vrátiť a odpočet 12.000,-Sk na poistku si ani neuplatňuje.
7lienka
04.03.09,10:22
Ak nemá zaplatenú takú daň v roku tak jej majú vrátiť
katika0606
04.03.09,10:22
ahá, no jasne, ja vám dakujem krásne za takú rýchlu odpoveď. pekný deň vám prajem.
Lenuška
04.03.09,10:24
súhlasím ....
ALE keby mala daňový bonus na deti.....ten jej vyplatia. AJ keď mala nulovú daň , pri splnení nároku na daňový bonus.