peterkos2
04.03.09,12:16
Mám takýto problém.Mám doma dva počítače pripojené na internet cez router.Po odpojení počítača z internetu a dokonca aj po vypnutí počítača mi svietia na routeri ledky LAN teda ako ked je počítač pripojený.Ked je počítač vypnutý,aj tak mi ťahá dáta-opísal som si večer a ráno.Druhý počítač mi ide v poho.Najprv som si myslel,že je zlá sieťová karta,tak som si požičal inú a moju som odpojil v Bios-e,pretože aj pripájanie na internet bolo úspešné až na viackrát.Teraz pri druhej karte pripájanie v poho,ale po odpojení ledky LAN stále svietia.Kábel je dobrý.Internet WIMAX.Ďakujem za odpoveď
Fero11
04.03.09,11:25
Zaujmalo by ma, ako odpajas PC od NETu (vypinas sietovu kartu v PC ??).
To, ze ti svieti LEDka LAN je normalne aj ked mas PC vypnute.
Ak je PC vypnuty, tak ti nemoze nic tahat.
LAN prestane svietit, ak odpojis kabel od PC, alebo routera.
Ak je PC vypnuty (teda nemyslim od elektriny) tak da sa zapnut aj vzdialene (pokial je to nastavene v biose), preto ti led svieti.
mpca
04.03.09,11:34
LED z oznacenim LAN svieti vždy ak máš PRIPOJENÝ UTP kábel z routu do PC... aj ked je vypnutý,, pozri sa keď je vypnutý PC na jeho zadnú stenu a vydíš že sieťovka "svieti",,, tj. je pripojená k aktívnemu sieť prvku (router, modem,switch).. ak kábel odpojíš buď od PC alebo od routu,, tak sieťovka na PC nebude svietiť a ani LEDka na routri,,,(Z najvačsou pravdepodobnosťou máš aj zapnuté WOL (Wake on LAN) ktorí ti umožňuje zapnúť PC po sieti) Ak máš vypnuté všetky PC ktoré sú pripojené k routru namajú sa aké dáta ťahať.... Neviem čo si si kde odpísal.... A ak máš router z WiFičkom, tak samozrejme si nezabudni ho zabezpečiť aby sa ti niekto cez neho nepripájal...
peterkos2
04.03.09,12:41
Ďakujem za odpovede.Len nechápem,prečo po odhlásení jednoho počítača mi ledky LAN nesvietia a ked odpojím ten problémový,tak ostanú svietiť.Možno sa nerozumieme,ktoré ledky-pri zapojení routera do el.siete sveti jedna ledka,po pripojení modemu svieti druhá-lnk/act,po prihlásení počítača na internet sa rozsvieti dvojica lediek-nad sebou-LAN.Tieto ledky podľa mňa majú zhasnúť.Čosa týka toho kde som opísal tú spotrebu,tak na stránke wmx.sk si kontrolujem spotrebu,ktorú som mal posledné dva mesiace-odkedy mám dva počítače cez router, prekročenú.Bolo to cez 15 Giga,potom mám spomalený internet.Zistil som,že cez noc mi to stiahlo 80 Mega pri vypnutých počítačoch.Takže?Môžete mi povedať,kde sa dá zapnúť-vypnúť to WOL?Díky
mpca
04.03.09,12:51
Napíš presný model routru.....
Čo sa týka toho "nadbytočného" prenosu,, odporúčal by som zmeniť štandardné heslo k prihláseniu do routru,,, a ak sa náhodou pripájate k routu len káblom a máte WiFi tak úplne vypnúť prístup cez WiFi..
peterkos2
04.03.09,13:17
Router mám EDIMAX BR-6214K.Wifi nemám
mpca
04.03.09,13:47
mno prva LEDka označuje či je modem zapnuty,,,, LEDka LNK/ACT by mala blikať alebo aspon vietiť,, to znamená že sa vykonáva prenos medzi modemom a routrom,, tak isto to je aj pri LAN ak blikaju alebo svietia tak je "nejaky prenos".... LED 10/100 označuje len či je UTP kábep lripojený k aktívnemu sieťovemu prvku (PC, notebook..)
Ak vypnete (nie spánok, alebo hybernácia) všetky PC mali by len svietiť LED 10/100M, prípadne ani tie by nemali svietiť pri označení LAN (1,2,3,4),,,, Zatiaľ si stále neviem vysvetliť ten nadbytočný prenos,,, týchot 80MB je ako upload alebo download?
peterkos2
04.03.09,14:15
Nie som si istý,boli to celkové dáta
qwer
05.03.09,20:14
net treba odpojit
peterkos2
06.03.09,18:44
Bol som dva dni v Čechách,nemal som čas toto riešiť.Posledný príspevok bol "net odpojiť".Neviem,čo to znamená,ale po vypnutí počítača by mal byť net odpojený.Aj ked odpojím net v "Network conections" a potom počítač vypnem,stále mi svietia ledky LAN-pripojenia.Odpájať kábel z počítača je síce riešenie,ale počítače používajú aj moje deti,ktoré na to razdva zabudnú.
habka
08.03.09,16:54
obrat sa na poskyovatela, pripadne na vyrobcu routru
svecova
17.03.09,10:00
poradte ako nainstalovat sietovu kartu v pc?asi ju mam vypnutu..