cyro1
04.03.09,12:55
mam problem mam doma BELKIN Wireless G router-2.4Ghz-802.11g. Nainštaloval som si to podla navodu. počitač mi tu wifinu najde pripoji sa knej ale internet mi vobec nejde . Ma niekto stym skusenosti?
Fero11
04.03.09,11:57
Dobre si nakonfiguroval WANko ?
cyro1
04.03.09,12:52
možeš mi povedat čo to je to WANko? som v tom novy? dik
Martin Mocko
04.03.09,13:05
mam problem mam doma BELKIN Wireless G router-2.4Ghz-802.11g. Nainštaloval som si to podla navodu. počitač mi tu wifinu najde pripoji sa knej ale internet mi vobec nejde . Ma niekto stym skusenosti?

Aky mas net? Telecom alebo wifiprovidera?
cyro1
04.03.09,13:32
od T-comu dsl s modemom Glitel GT-318RI
mpca
04.03.09,13:50
Najlepšie je ho nepoužiť :-D sorry za tu iróniu ale shitnejsi router som nevidel.... Skus ho najpr "reštartnúť".... a čo nejde? ale "LEDky" svietia na tom routri? popíš svoj problém presnejšie....
Braňo
04.03.09,13:59
No podľa mňa si nespustil wifi na routeri.
http://www.t-com.sk/ImgCont/zakaznicka_podpora/internet/KTZ/Navod_na_obsluhu_Glitel_GT-318RI.pdf

ale ako sa dívam, tak tam nemáš wifi.
http://www.glitel.sk/318ri.htm
cyro1
04.03.09,17:52
počitač mi ho najde aj pripoji sa knemu ale nejde internet.svietia mi kontrolky internet ale wireles mi nesvieti. ale počitač mi najde wifinu. už mi to niekedy išlo len som musel formatovat počitač tak som nainštaloval znova wifinu a teraz nejde
MIRKA111
04.03.09,18:40
ja mám trochu iný problém, cez wifi už máme napojený jeden počítač a teraz sa snažím napojit notebook, pripojí ma napočítam presne do 5 a opäť ma odpojí.......
Charon
05.03.09,11:04
Tvoja sieť vyzará veľmi hrubo asi takto.... PC sa cez wifi pripojí na router. Router sa pripojí cez modem (login a password dodaný T-comom) na sieť a následne router Ťa prepojí.
Na 99% nemáš zriadené pripojenie na internet cez modem. Musíš zabezpečiť cez ppp/pppoe aby router zadal heslo a "vytočil" pripojenie. Následne niekde musí byť tlačidlo - pripojiť - a musí sa Ti zobraziť IP adresa v nastavovacej obrazovke routera. Ale nie v tvare 195.168.XXX.XXX lebo to vnútorná IP adrtesa. T-com má tuším začiatok 78.XXX.XXX.XXX ale možno sa mýlim :-D
cyro1
05.03.09,14:27
takže mam zno nainštalovat aj modem od t-comu? aj ked mi cez kabel normalne net ide?
cyro1
05.03.09,14:29
takže mam nainštalovat znova modem od T-comu aj ked net po kably ide?
Fero11
05.03.09,14:51
No modem a router sa neinstaluje, ale konfiguruje (nainstalovat sa da aplikacia, cez ktoru sa pripajas von, ale aj bez nej to funguje)
Ten modem ma fakt zvlasnu konfiguraciu (uz som ho raz nastavoval, bolo to uz davno, ale viem, ze som nadaval)
Ak ti net po kably ide, tak to mas potom dobre (ako pisal brano, wifi to nema, tak co chces intalovat ??)
Ak pises, ze NET po kably ide, takze aspon na jednom PC NET mas
EDIT (bez editu) teraz som si vsimol, ze v prvom prispevku pises, ze mas Belkin a v dalsom pises, ze mas Glitel. No 2 routery za sebou to nieje moc dobre riesenie, ten glitel by som dal do rezimu bridge a pppoe by som nastavil na belkine.
Ale este asi raz by to chcelo popisat ako to vsetko mas poprepajane atd ....
cyro1
05.03.09,16:36
tak mam znova nainštalovat modem od t-comu?
Fero11
05.03.09,19:08
Niekto sa ti tu snazi poradit a ty namiesto toho aby si napisal co a jak, tak si melies svoje
tigaki
05.03.09,19:17
pozri sa na stranku t-comu - do konca febr. bolo treba nainštalovať firemware - neviem či sa to tak píše,alebo volaj si ich technickú pomoc,
tigaki
05.03.09,19:20
choď na sranku t-comu - do konca februara sa malo nainštalovať firmeware - neviem či sa to tak píše - alebovolaj ich technickú pomoc
cyro1
05.03.09,21:40
sory omylom to pošlem 2 krat. ten firemware som nainštaloval co bolo na T-com stranke. skusim to ako to napisal Fero11
cyro1
05.03.09,22:31
tak som to skušal a stalemi piše nemože byt pripojen a siet lebo siet nepridelila tomuto počitaču sietovu adresu
Fero11
06.03.09,15:14
Ak nenapisec co a jak mas, tak ti sotva niekto poradi (podla prispevkov, mas 2 routery, je to tak ??)
cyro1
06.03.09,16:52
ano mam jeden od T-comu a druhy wifi router. proste ked idem podla inštalačneho cd od wifi routeru tak sa mi počitač nepripoji na internet ale počitač ho najde . wifi na počitači najde wifi router len sa mi neda pripojit na internet.
Fero11
07.03.09,04:40
Hovorim 2 routery za sebou je naprd. Glitel nastav do bridge, tam sa uz potom nedostanes a v belkine si vo WAN nastav pppoe (to su udaje od t-comu).
Ak pozres na belkin http://cache-www.belkin.com/support/dl/p74559-h_f5d7230-4vaxxx_manual.pdf tak na strane 29 (resp. 33) mas ako nastavit WAN interface, tam vyberes PPPOE a nastavis.
Na strane 41 mas potom nastavenie LAN tam nech je zapnuty DHCP (v PC, tak isto musi byt zapnute DHCP)
Tak a to je zaklad, potom ti to bude fungovat a ostatne nastavenia, ak sa do toho nevyznas, tak prenechaj nejakemu odbornikovy.
Tu je dokumentacia, FAQ, troubleshotting atd .... http://www.belkin.com/support/product/?lid=en&pid=F5D7230-4&scid=221
PS, dufam, ze ten glitel vie aj bridge
Charon
07.03.09,14:11
Nepoznám Tvoj router, ale musí tam byť nastavenie WAN port, (napr. WAN PORT configuration).

Treba zvoliť typ WAN prístupu (WAN Access Type) - v Tvojom prípade PPPoE


Zadáš login, user name


Heslo


Zvolíš typ pripojenie - manuálne, automaticky...


A malo by to ísť. V PC nič neinštaluješ. O všetko sa postará router.

Dodatok: Je jedna možnosť, že všetko takto máš nastavené, ale nejde Ti to. (Ako mne) Heslo od T-comu som dostal v zmluve, ale tam bolo chybné. Ak majú chybu stále v systéme a heslo nedávajú správne, tak tam môže byť problém.
Heslo je zložené z dvoch častí. Nejaké slovo a číslo. Za číslom nasleduje @dslbasic (bez medzery). Toto som ja nemal. Dostal som iba prvú časť hesla.