inculik
04.03.09,13:34
Ahojte poradaci, poradite nejake miesto pre mlade rodiny aj s detmi? Najlepsie niekde blizko pri plazi. Dakujem
petakorki
04.03.09,12:43
Ahoj!
My uz niekolko rokov chodime do Duce. Je to asi 20 km pod Splitom. Chodia tam vela smalimi detmi pretoze je tam pieskova plaz a dlho je plitka voda. Duce je mensia dedina hned vedla Omisu. je tam pomerne klud a za zabavou sa da ist do Omisu.
pa
diabol4
04.03.09,13:06
V Chorvátsku je veľmi veľa stredísk, kde je pozvoľný vstup do mora. Ja som chodila na dovolenku s deťmi od štyroch mesiacov. Bola som na viacerých miestach a všade bol bezproblémový vstup do mora.
inculik
04.03.09,13:29
A kolko vam trvala priblizne cesta?
GABAZ
04.03.09,13:37
Ahoj!
My uz niekolko rokov chodime do Duce. Je to asi 20 km pod Splitom. Chodia tam vela smalimi detmi pretoze je tam pieskova plaz a dlho je plitka voda. Duce je mensia dedina hned vedla Omisu. je tam pomerne klud a za zabavou sa da ist do Omisu.
pa

No neviem, boli sme v Omiši-Duče pred dvomi rokmi na konci augusta. Piesková pláž je pre deti výhodná, ale určite sa nedá o tejto lokalite povedať, že je kľudná. Hneď popri pláži prechádza veľmi frekventovaná cesta, kde je hustá premávka vo dne v noci. Môj manžel zhodnotil túto dovolenku celkom výstižne - dovolenkovali sme na križovatke.

Pokiaľ by ste o tejto lokalite uvažovali, určite mimo sezónu - snáď je tam kľudnejšie, a veľmi dôkladne vyberať apartmán - ale z mojej skúsenosti je to tak, že ak budú blízko pri pláži, budú aj blízko pri ceste.
lenkka81
04.03.09,19:55
Jednozacne Baska Woda, pekné pláze, mnoho borowíc, pohoda, klud,cisté more a hlawne ziadna hlawa na hlawe. Mozem poslat aj fotky, ak chces tak sa mi ozwy na mail: lenkka81@azet.sk
arizona
04.03.09,20:44
danushka
04.03.09,21:16
A ak niekto potrebuje pomôcť s prekladom do srbského alebo chorvátskeho jazyka, rada pomôžem cez ss:).
Prípadne si môžme otvoriť tému na základné komunikačné frázy v tomto nám skoro blízkom jazyku.
alaya1
05.03.09,05:59
Jednozacne Baska Woda, pekné pláze, mnoho borowíc, pohoda, klud,cisté more a hlawne ziadna hlawa na hlawe. Mozem poslat aj fotky, ak chces tak sa mi ozwy na mail: lenkka81@azet.sk
No, tak ja s tebou vobec nemozem suhlasit. V Baske Vode som bola, je to stredisko dost velke, moj muz musel rano o pol osmej ist dole, aby dal na plaz nase osusky, inak by sme neboli mali kde lahnut.
Hlava na hlave, boli sme od 2.8.
Co sa tyka toho, ze je to dovolenka s 2 rocnym dietatom, je to stredisko do kopca a dost strmo. Skoro som dusu vypustila, kym som prisla do ubytovania, nakolko sme ho mali hore, skoro pri hl. ceste. Ak nie je ubytovanie rovno pri plazi, tak je to hroza.
More je dost studene, su tam aj pri brehu jezkovia, more nie je dost plytke pri brehu pre male dieta.
Pre mna to bola moja najhorsia dovolenka. Ja by som pre male dieta isto odporucala piesocnatu plaz, kde sa dieta aj zahra. Skor Taliansko, ako Chorvatsko, sice som v Taliansku nebola, no kazdy, kto tam ide hovori, ze pre dieta je to vyborne.
danushka
05.03.09,07:37
Pašská zátoka je obkolesená až 27 kilometrami piesočnatých pláží a v západnej časti ostrova sa nachádzajú skalnaté pláže. Pláž Sveti Duh je vhodná pre rodiny, keďže je celá piesočná a more je tu plytké a teplé. Najznámejšia pláž na ostrove Pag je Zrće, o ktorej sa hovoria a píšu pravé legendy, keďže tu zábava nikdy neprestáva. Party trvajú po celé dni a všetci, ktorí majú radi počas letnej dovolenky dobrú zábavu sa tu môžu kúpať opaľovať a porpitom sa dobre zabaviť pri tanci a dobrej hudbe. Keď zájde slnko jednoducho v plavkách pokračujete v dobrej zábave. Ak nemáte radi takúto dovolenku , ale Vás viac priťahuje kľud a ticho vyberte sa na pláž Slana, kde vládne mystické ticho a more je priehľadne modré. Niekedy tu počuť krik orlov, ktorí priletia na blízke bralá.
buchač
05.03.09,08:00
Jednozacne Baska Woda, pekné pláze, mnoho borowíc, pohoda, klud,cisté more a hlawne ziadna hlawa na hlawe. Mozem poslat aj fotky, ak chces tak sa mi ozwy na mail: lenkka81@azet.sk

Samé w w w w w w w w w , to slowenčina nepozná obyčajné - v ? http://www.celysvet.cz/skin/smile/s1864.gif
Weď to nedáWa Wýznam sloW , čo chceš poWedať ......

Podľa pravidiel pravopisu - študoWať

http://www.juls.savba.sk/ediela/psp2000/psp.pdf


Juraj
aisa
05.03.09,08:12
Na ostrov Rab. Tam je raj pre i pre rodiny s deťmi. Čistá voda, pekné mestečko, veľa iných možností. Ostrov je ostrov, je to iné ako pobrežie. Keď raz zažiješ, uvidíš. A okrem toho, Rab je v oblasti s najmenšou zrážkovou činnosťou počas sezóny, je tam jediná /no možno už nie jediná/ piesková pláž v Chorvátsku. Nie je ďaleko, cesty sú dobré, trajekt v norme. Veď sa skús opýtať naň v cestovkách. Ale inak, všade je fajn, dovolenka dopadne dobre, alebo zle - podľa počasia a ľudí, ktorých stretneš. Ubytko nájdeš všade.
qwer
05.03.09,20:06
RAB JE SUPER ODPORUCAM PIESOCNATE PLAZE IDEAL PRE DETI
lenkka81
05.03.09,20:54
Prepacte, samozrejme slowencinu owladam, ale nefunguje mi obyčajné wéčko:-))) nowá klawesnica už je na ceste :-)))
buchač
05.03.09,20:58
Prepacte, samozrejme slowencinu owladam, ale nefunguje mi obyčajné wéčko:-))) nowá klawesnica už je na ceste :-)))

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
lenkka81
05.03.09,21:12
Asi som sa troska zle wyjadrila, ale mala som na mysli Baška Polje. Je to asi cca 10 min prechadzky smerom mimo mesta, nemala som na mysli mestsku pláz...Tam sme boli aj ubytowaní, rodina s takým malým babom určite ocení borowice a tien, wlaste ta pláz sa tiahne az do Promajny takze uplne w pohode sa dá wybrat miesto na lezanie, kde len chces. A co sa tyka teploty mora, tak tazkom tu howorit o teplote wody, pretoze ked sme tam boli w roku 2007 naprelome jun-jul, more bolo fantastické ako w detskom bazeniku, kdez to w roku 2008 sme boli na Ciernej hore na prelom júl-august a za celý týzden som wosla do wody asi cca 6x :-((( bolo ako ľad. Inak w Baska Polje sa nacházda jeden starsí hotel, kemp a pár nejakých apart. domow. Kto chce zazit plnku na plázi, chodte do Ciernej hory, moja dcerka to nazwala: " MRAWENCI" :-)))
lenkka81
05.03.09,21:14
NAOZAJ:-)))PíSEM AKO KRETEN
inculik
08.03.09,20:47
Dakujem, mame z coho vyberat:-))
dancika
15.03.09,16:03
My sme boli minuly rok tiez na ostrove Rab, ale v mestecku Kampor, je to mensie mestecko ako Lopar, kludnejsie a myslim, ze pre deti urcite vhodnejsie, vtedy mali nasi chalani 4 a 2,5 r. Plaze boli vacsinou piesocnate, ale aj jemny strk, podla toho, kam sa nam chcelo ist, nadherne historicke mestecko Rab ako vylet sa pacilo aj deckam, boli sme aj na plavbe lodou okolo casti ostrova, proste krasna dovolenka. Jedenkrat sme sa vybrali aj do Loparu, ale boli sme radi, ze tam nebyvame, az privelmi to tam zilo a deti nerobili nic ine, len pistali, ze chcu ist na kolotoce alebo kupovat hracky alebo zrmzku...
Kazdopadne to bola nadherna dovolenka, cesta sa dala zvladnut, tento rok chceme ist o kustik juznejsie, uvidime, co najdeme.
Inac, byvali sme tu www.apartments-marica-rab.com (http://www.apartments-marica-rab.com/) Velmi mili ludia, ubytko fajn a hlavne vonku hned pred vchodom do apartmanu bola hupacka pre decka, takze som vzdy bez problemov stihla nachystat jedlo a decka sa vyblaznili a nemotali sa v kuchyni :D
alaya1
16.03.09,07:57
My sme boli minuly rok tiez na ostrove Rab, ale v mestecku Kampor, je to mensie mestecko ako Lopar, kludnejsie a myslim, ze pre deti urcite vhodnejsie, vtedy mali nasi chalani 4 a 2,5 r. Plaze boli vacsinou piesocnate, ale aj jemny strk, podla toho, kam sa nam chcelo ist, nadherne historicke mestecko Rab ako vylet sa pacilo aj deckam, boli sme aj na plavbe lodou okolo casti ostrova, proste krasna dovolenka. Jedenkrat sme sa vybrali aj do Loparu, ale boli sme radi, ze tam nebyvame, az privelmi to tam zilo a deti nerobili nic ine, len pistali, ze chcu ist na kolotoce alebo kupovat hracky alebo zrmzku...
Kazdopadne to bola nadherna dovolenka, cesta sa dala zvladnut, tento rok chceme ist o kustik juznejsie, uvidime, co najdeme.
Inac, byvali sme tu www.apartments-marica-rab.com (http://www.apartments-marica-rab.com/) Velmi mili ludia, ubytko fajn a hlavne vonku hned pred vchodom do apartmanu bola hupacka pre decka, takze som vzdy bez problemov stihla nachystat jedlo a decka sa vyblaznili a nemotali sa v kuchyni :D
Prezrela som si ten link, no pekne prostredie, ale to more- jazero. More ma byt do nekonecna, nie zatoka, to nie je pre mna:):)
dancika
16.03.09,13:01
Prezrela som si ten link, no pekne prostredie, ale to more- jazero. More ma byt do nekonecna, nie zatoka, to nie je pre mna:):)

Aj to na Rabe mas, ja som vyberala miesto pobytu z pohladu malych deti a tym prave vyhovuje kludnejsie more, do vln mi nechceli ani len nohu omocit. Na Rab nedam dopustit, ale tento rok ideme niekam nizsie, dam potom vediet, ako bolo :)
mareko
18.03.09,20:22
Samé w w w w w w w w w , to slowenčina nepozná obyčajné - v ? http://www.celysvet.cz/skin/smile/s1864.gif
Weď to nedáWa Wýznam sloW , čo chceš poWedať ......

Podľa pravidiel pravopisu - študoWať

http://www.juls.savba.sk/ediela/psp2000/psp.pdf


Juraj
Wieš, som si už wiackrát wšimla aj ja, že to je dáka weľká nowá módna wlna wyznáwačov wýnimiek a wzácnych wyjadrowacích schopností :D:D:D
To bol samozrejme iba wtip
lenkka81
19.03.09,20:29
Wieš, som si už wiackrát wšimla aj ja, že to je dáka weľká nowá módna wlna wyznáwačov wýnimiek a wzácnych wyjadrowacích schopností :D:D:D
To bol samozrejme iba wtip No to s tým wéčkom som ja zacala, ale samozrejme som sa wopred osprawedlnila, ze mi obyčajné nefunguje... Ja naozaj owladam slowencinu... :-)))) Zajtra už idem pre tu klawesnicu bo mi nedate pokoj:-)))
mareko
19.03.09,20:43
No to s tým wéčkom som ja zacala, ale samozrejme som sa wopred osprawedlnila, ze mi obyčajné nefunguje... Ja naozaj owladam slowencinu... :-)))) Zajtra už idem pre tu klawesnicu bo mi nedate pokoj:-)))
mimotemy Ja wiem, ale je to dobré :D:D:D
pivko
22.03.09,18:08
Ja odporúčam Zadar časť Borik , piesočnatá pláž a hlavne blizkosť velkého a krásneho!!! mesta -Zadar.S dvojročnym dieťaťom by som určite na ostrov nešiel ,lebo v prípade nejakého úrazu ,alebo choroby neviem kde budeš s deckom v noci utekať-trajekt neradi/ kamarat tak utekal ,ale rovno na Slovensko/Zadar je velké mesto ma nemocnicu a nikdy nevieš čo sa može stať.
dancika
22.03.09,19:31
Ja odporúčam Zadar časť Borik , piesočnatá pláž a hlavne blizkosť velkého a krásneho!!! mesta -Zadar.S dvojročnym dieťaťom by som určite na ostrov nešiel ,lebo v prípade nejakého úrazu ,alebo choroby neviem kde budeš s deckom v noci utekať-trajekt neradi/ kamarat tak utekal ,ale rovno na Slovensko/Zadar je velké mesto ma nemocnicu a nikdy nevieš čo sa može stať.

A nie je tam privela ludi? My uprednostnujeme kludnejsiu atmosferu, deti su potom menej utrhnute z retaze :D
Luna
22.03.09,20:38
Pre deti odporúčam ostrov Lopar je to tiché mestečko, piesočnaté pláže, na súkromie krásne zátoky ale pre dospelákov dosť nuda -chýbajú tam kaviarničky a zábava.
dancika
22.03.09,21:12
Pre deti odporúčam ostrov Lopar je to tiché mestečko, piesočnaté pláže, na súkromie krásne zátoky ale pre dospelákov dosť nuda -chýbajú tam kaviarničky a zábava.

Asi si myslela ostrov Rab a stredisko Lopar ;) Priznavam, ze pre nas bol aj Lopar dost rusny, ale my sme zaliezali spat s detmi, takze nocny zivot nehrozil :D
Potrebovala by som poradit nieco podobne "nudne" ;), cize kludne, ale aby tam boli aj nejake pamiatky a nebolo to moc daleko - max. severna Dalmacia, juznejsie to s detmi v aute asi nezvladneme
lenkka81
24.03.09,20:28
Baško Polje ja doporucujem wsetkým, alebo nedaleku Promajnu, centrum Baška wody je dost rusný, ale mimo mesta je pláz pekná a kludná, ziadna plnka na plazi a cistucké more.
jana2311
25.03.09,09:29
Ak nechces dlho cestovat, zvoľ istriu tam napr. PULU-časť Banjole, hotel CENTINERA- stredisku sa nazýva ako mala dalmácia na istrii.
Pláže su tam rozne, jedna je priamo určená deťom :)
Dharma717
25.03.09,14:05
Pozdravujem. Ponukam tip na rodinnu dovolenku priamo v chate pri mori, cca 100m, idealne pre male deti, kto ma zaujem o priamy kontakt na majitela - slovaka, rada posuniem. Ma rodinnu cenu.
dancika
25.03.09,14:30
Pozdravujem. Ponukam tip na rodinnu dovolenku priamo v chate pri mori, cca 100m, idealne pre male deti, kto ma zaujem o priamy kontakt na majitela - slovaka, rada posuniem. Ma rodinnu cenu.

a kde presne to je??