GABAZ
04.03.09,16:32
Firma zaoberajúca sa predajom PHM nakúpila v ČR reklamné vlajky s firemným logom, ktoré budú umiestnené na čerpacích staniciach odberateľov ako reklama, že predávajú produkt uvedenej spoločnosti. Vlajky boli nadobudnuté za cenu 700 sk za kus. Považujú sa takéto vlajky za reklamné predmety? Vtedy by nebolo možné odpočítať DPH na uvedené predmety. Alebo je to možné považovať za náklady na reklamný nápis, kde by sa DPH uplatnila.
Ak by mi niekto vedel poradiť, bola by som veľmi rada. Oneskorene sa ku mne dostala faktúra za 12/2008 a potrebujem čo najskôr podať dodatočné daňové priznanie, len si nie som istá tou DPH.
GABAZ
05.03.09,08:26
Posuniem si.
GABAZ
05.03.09,09:38
Posuniem.
GABAZ
05.03.09,14:42
posuniem
babi2
06.03.09,06:13
Podľa mňa sa dajú tieto vlajky chápať ako reklamný nápis, čiže nejaký pútač. Reklamné predmety sú napr. pero s logom, alebo tričko s logom, skrátka predmet ktorý niekomu môžem odovzdať a niekto ho bude používať, ale tieto vlajky by mali vlastne upozorniť na prevádzku. Môj názor
GABAZ
06.03.09,07:30
Ďakujem za názor, aj ja by som to tak chápala, len si nie som istá.
Reklamné vlajky budú visieť u našich odberateľov, ktorí odoberajú tovar od našej spoločnosti a robiť reklamu pre náš tovar.

Uvítam ešte ďalšie názory.