Mirka1999
04.03.09,16:38
Zdravím poraďáci,
pekne poprosím o info! Prenajala som si nebytový priestor /dve malé miestnosti/, z ktorých si chcem spraviť masážny salon. Avšak dnes som sa dozvedela, že budem musieť na stavebnom odd. miestneho úradu podať žiadosť o zmene účelu týchto priestorov, nakoľko tam predtým bola večierka.
Všetko by bolo v pohode, len informácia , ktorá ma šokovala je , že to trvá dva mesiace.
Prosím poraďte mi, ako to urýchliť , resp. sa tomu vyhnúť? Podotýkam, že PO, hygienu a SEZ si vybavujem. Môžem salon spojazdniť skôr ako dostanem to zdĺhavé vyjadrenie.

dakujeeeeeeeem moc za pomoc :)
Lianka
04.03.09,17:36
Mirka1999
04.03.09,20:34
Ďakujem Lianka veľmi pekne. Vie mi prosím niekto ešte poradiť , nakoľko nemôžem čakať dva mesiace so založenými rukami, aké sú poprípade sankcie. Priestor potrebujem užívať ihneď, neverím , že sa to nedá aj rýchlejšie, že každý čaká dva mesiace na kúsok papiera.

Ďakujeeeeeeeem za každú dobrú informáciu.
Cecilia
04.03.09,20:53
Dokedy Ti vydajú vyjadrenia PO, hygiena a ostatné vyjadrenia, ktoré potrebuješ? Aj oni majú nejaké lehoty, prídu si pozrieť prevádzku, môžu nájsť závady, ktoré je potrebné odstrániť, prídu znova a môže sa to natiahnuť aj na dlhšie ako dva mesiace. Niekedy požadujú zakresliť do pôvodného projektu zmeny. Ak by si toto vedela posúriť a zaniesť vyjadrenia na stavebný úrad. Dôležité je, aby si mala podanú žiadosť na stavebnom úrade.
Mirka1999
04.03.09,23:22
oki dakujem
Cecilia
05.03.09,05:25
Že vraj taká zmena účelu stavby je ako malá kolaudácia. Pýtaj sa na stavebnom úrade, aké papiere budú od Teba požadovať. Porozmýšľaj, či nemáš známych na ostatných úradoch, aby Ti pomohli urýchliť celý proces. Napríklad hygienici nemajú svoje auto, tak im je niekedy potrebné zabezpečiť dopravu. Oni sú všetci ochotní, pomôžu, len sa pýtaj, aby si bola pripravená. Napr. u hasičov: či potrebuješ hasiaci prístroj, kde má byť umiestnený, v akej výške, nad ním ma byť nálepka so znakom hasiaceho prístroja, svetlo nad dverami s označením únikového východu alebo len samotné označenie - únikový východ. Niekedy hasiči požadujú vypracovný projekt. Nedaj sa odradiť. Všetko sa dá a budeš bohatšia o nové skúsenosti.
dodo g
05.03.09,10:37
Pokiaľ viem môžeš fungovať aj bez zmeny ale s tým že sa musíš dohodnúť dokedy to vybavíš.Ja som mal kontrolu z hygieny práve pred týždňom a do zápisnice sme dali že to vybavím do konca augusta. Ale raz som to už vybavoval na druhú prevádzku a je to v pohode len sa treba všade pekne usmiať a ide to samo. Samozrejme je to individuálne.
Mirka1999
05.03.09,12:00
ďakujeeeeeeem moc Dodo , trošku si ma potešil.

pekný deň poraďáci :)
nika.sum
09.03.09,11:56
Ahoj, ja som si prenajala nebytovy priestor, mam najomnu zmluvu, je to na zivnost. Ucel - kancelaria(pracovna). Tiez potrebujem nahlasenie na hygienu a vsetko to co treba ked sa otvara prevadzka?