TACOSI
04.03.09,16:41
Mam taky problem,,instaloval som kamosovi win.xp,,,po instalacii xp som mu nainstaloval dosku,zvukovku,grafiku a nasledne sa uz aj stahovali aktualizacie,tak som ich tiez nainstaloval.Po aktualizacii bolo potrebne pc restartovat,,lenze myska mi uz nereagovala,a v podstate cely win.zamrzol,takze som musel pouzit tvrdy restart,,,ked som ho stlacil,pc uz viac nenabehol.Problem je taky,ze ked pc zapnem,tak nieje vobec ziadny signal na obrazovku, vsetky ventilatory sa spustia,dioda pre cinnost hdd nepracuje,iba raz blikne,ale ten ""sorry za nespravny vyraz"" pískač oznamuje nejaku chybu a nevieme aku,pretoze na doske typu K8N4-E SE nieje chybovy display.Skusil som vymenit ramky,a hdd,a resetnut bios,ale nic nepomaha.Posledne co ma napada je uz len grafika,ale niesom si isty,,a nemam moznost to zistit,kedze druhu nemam,a ani nemam kde ju vyskusat...Nestretli ste sa niekto z takymto problemom,popripade keby ste mi vedeli nejako poradit,,,

Vopred Dakujem
Chobot
04.03.09,16:01
Mam taky problem,,instaloval som kamosovi win.xp,,,po instalacii xp som mu nainstaloval dosku,zvukovku,grafiku a nasledne sa uz aj stahovali aktualizacie,tak som ich tiez nainstaloval.Po aktualizacii bolo potrebne pc restartovat,,lenze myska mi uz nereagovala,a v podstate cely win.zamrzol,takze som musel pouzit tvrdy restart,,,ked som ho stlacil,pc uz viac nenabehol.Problem je taky,ze ked pc zapnem,tak nieje vobec ziadny signal na obrazovku, vsetky ventilatory sa spustia,dioda pre cinnost hdd nepracuje,iba raz blikne,ale ten ""sorry za nespravny vyraz"" pískač oznamuje nejaku chybu a nevieme aku,pretoze na doske typu K8N4-E SE nieje chybovy display.Skusil som vymenit ramky,a hdd,a resetnut bios,ale nic nepomaha.Posledne co ma napada je uz len grafika,ale niesom si isty,,a nemam moznost to zistit,kedze druhu nemam,a ani nemam kde ju vyskusat...Nestretli ste sa niekto z takymto problemom,popripade keby ste mi vedeli nejako poradit,,,

Vopred Dakujem

Skús si najprv pozrieť v manuáli, či tam nenájdeš niečo k tvojmu problému:

http://dlsvr.asus.com/pub/ASUS/mb/sock754/K8N4-E_SE/e2284_k8n4-e_se.pdf
TACOSI
04.03.09,16:13
No,ja som uz tie manualy prestudoval,ale ani slovko o chybovej hlaske :mee:
duves
04.03.09,18:17
Este by som vyskusal vybrat z dosky baterku na par sekund co zalohuje nastavenie BIOS-u na jeho reset. Kto vie, či tam neboli nejake zasahy.
TACOSI
04.03.09,18:46
Ani tak,,pisal som to hore,,baterka bola vonku aj jumper bol prepnuty,co ani nieje potrebne,a ani tak nic,,,no uz fakt nwm :(

A zasahy do biosu neboli ziadne,kedze o pc sa mu staram odnova a on je do tych veci antitalent,takze ani nevie,ako sa tam vobec dostane :)
duves
04.03.09,19:09
o.k. nevsimol som si. Vyriesime, neboj.
Skus detekovat to pipanie: http://datasolution.se/?tag=quadtel-bios-beep-codes&lang=sk

resp tu

http://articles.techrepublic.com.com/5100-10878_11-1054916.html

asus použiva BIOS American AMI BIOS, takze toto skus detekovat:
American Megatrends Inc. BIOS
Standard beep codes for computers using American Megatrends Inc. (AMI) BIOSs are listed in Table A.



Table Ahttp://articles.techrepublic.com.com/i/tr/cms/contentPics/t01620020221mik01_A.gif
TACOSI
04.03.09,19:46
Je to jedno dlhe,a tri kratke pipnutia zasebou
Mohol by to byt radic grafiky ? alebo je v háji doska,,,,,,,,,,,,
PotPalo
04.03.09,20:10
Podľa tabuľky vyššie to vyzerá na grafickú kartu alebo pamäť. Skús ich popritláčať-pohýbať. Niekedy bývajú špinavé kontakty...
Chobot
04.03.09,22:31
Ani tak,,pisal som to hore,,baterka bola vonku aj jumper bol prepnuty,co ani nieje potrebne,a ani tak nic,,,no uz fakt nwm :(

A zasahy do biosu neboli ziadne,kedze o pc sa mu staram odnova a on je do tych veci antitalent,takze ani nevie,ako sa tam vobec dostane :)

Ešte mi napadá skontrolovať zdroj - či náhodou niektorá vetva nie je prepálená. Potom všetko ostatné sa môže tváriť, že funguje, len niektorý dôležitý komponent nemusí mať šťavu. Aj to, že odišla zrazu myš môže tomu nasvedčovať - môže to byť niektorá vetva 5V.
PaloPa
05.03.09,07:04
Ešte mi napadá skontrolovať zdroj - či náhodou niektorá vetva nie je prepálená. Potom všetko ostatné sa môže tváriť, že funguje, len niektorý dôležitý komponent nemusí mať šťavu. Aj to, že odišla zrazu myš môže tomu nasvedčovať - môže to byť niektorá vetva 5V.

Pred časom som riešil podobný problém a až keď som poodpájal všetky konektory zo zdroja, všimol som si jeden "začadený fúz". Vymenil som zdroj a stroj šlape.
Ak si však pridával nejaký ďalší komponent, možno zdroj nestačí (skús dať 400W a viac)
Určite by som tiež skontroloval či sú dobre podotláčané moduly pamäte.

Ak ani to nepomôže, potom asi "zdochol" mainboard.

Palo
duves
05.03.09,07:57
Inak je dobre mat doma po ruke multimeter. Na meranie napätia, konkretne jednosmerneho. Nie som sice odbornik od elektriky, ale dost to pomôže a je to lacnejsie ako vyjazd odbornika z PC servisu.:)
TACOSI
05.03.09,12:08
:) takze poporadi,,,skusal som toto vsetko:

vyskusal som vymenit zdroj,
2x 512mb ramky
HDD
Manualny reset biosu
kontakty su vsetky ok
duves
05.03.09,12:20
A to bola uplne nova MB? Lebo mam podozrenie, že odisla. Alebo nieco na nej. Inak poznam v BA mladika, čo by to vedel diagnostikovat, lebo opravuje - vymiena kondiky za par eur. Vždy lepsie riesenie ako nova MB s dalsim HW k tomu (ramka, procak...).
TACOSI
05.03.09,12:23
Doska,a v podstate cela masina ma 2 roky,,,no a ja som z Kosic,takze Blava neprichadza do uvahy :(
PaloPa
05.03.09,12:47
Len pár drobností, tiež z podobných skúseností:

1) nefungovala PS-ková myš (žiadna) - zamenil som za USB-čkovú, PC ide dodnes
(dtto klávesnica)

2) keď už zlyhajú všetky možnosti (dokonca aj prečítanie príručky:-))
niekedy mi funguje ešte pár vecí:
- postupne zapájať minimálne nutné komponenty (CPU, DIMM, VGA, klav) a skúšať spúšťať stroj, t.j. bez HDD, CD/DVD, bez myši ..., potom postupne pripájať
- spustiť stroj na úplne inom mieste (min. iný zásuvkový okruh)
- pár záložných 100% komponentov v zálohe: jednoduchú VGA, myš, klávesnicu (to však býva problém, ak sa takému nevenujem priebežne, ale každý má dákych kamarátov :))

No a ešte si nespomenul, či si skontroloval aj osadenie CPU a jeho chladiča na doske.

Môj osobný názor, na 99% odišla zákl.doska

Palo
duves
05.03.09,12:54
Doska,a v podstate cela masina ma 2 roky,,,no a ja som z Kosic,takze Blava neprichadza do uvahy :(
Skus pozrieť, či tie kondenzatory nemaju vydutie. Este by som urobil to, čo píše PaloPa. Nanovo pozasuvat vsetky komponenty. Normalne rozborka a zborka kompu.
duves
05.03.09,13:06
Tie kondenzatory su častou pričinou smrti MB: http://www.pc.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=97175
TACOSI
05.03.09,15:50
Ano,rozborka a zborka uz bola,ako som pisal,ale nic.Tie kondíky tak isto,,a ani na ostatnych odporoch a cipoch nieje volnym okom viditelne ziadne poskodenie... Takze ja to vidim tak,ze musim niekde pozhanat new grafiku,a vyskusat ju,alebo tu staru tiez vyskusat v inom compe,lenze taky je problem,ze nikto si neda sparat sa v svojom pc,a po dalsie,neoplati sa kupovat novu grafu,pretoze keby nahodou nebola chyba v nej ale v doske,tak by ju kupil zbytocne.:(
TACOSI
07.03.09,19:52
Zdravím,takze dal som novu grafiku,a vysledok je nulovy,takze to bude asi tou doskou,vsak ?
PaloPa
08.03.09,07:39
Zdravím,takze dal som novu grafiku,a vysledok je nulovy,takze to bude asi tou doskou,vsak ?
Žiaľ, doska bude asi v čudu, aj keď takto na diaľku ti to nikto na 100% nezaručí.
Asi by som ešte pošpekuloval nad okolnosťami keď sa to stalo (do reštartu stroj bežal), čo ho mohlo odrovnať, či jednoducho len mrcha doska alebo niečo iné (prepätia, skraty v sieti, otvorený komp - niečo nedopatrením nechané, spadnuté ...) aby sa neodrovnala aj nová doska.

P.
TACOSI
30.03.09,14:58
Takze,,,je kupena nova doska a problem je vyrieseny,vsetko ok,, Dakujem Vam vsetkym za vase rady ;) Prajem pekny zvysok dna .