maca.tt
04.03.09,17:13
Prosím vás poradte ako prinútiť zamestnancov aby si skontrolovali po sebe wc,čo po sebe zanechali.Je to velmi chúlostivá téma a nevieme si s tým poradiť.Nápisy na dverách zanechávajte po sebe wc čisté nepomáhajú.
Chobot
04.03.09,22:50
Prosím vás poradte ako prinútiť zamestnancov aby si skontrolovali po sebe wc,čo po sebe zanechali.Je to velmi chúlostivá téma a nevieme si s tým poradiť.Nápisy na dverách zanechávajte po sebe wc čisté nepomáhajú.

To je vecou povahy ľudí. Ak je raz niekto bordelár, tak ho neprevychováš. A kamery na WC asi dávať nebudete.....

Inak poriadnu špinu na WC môžu za sebou nechať aj ľudia, čo navonok sa zdajú byť poriadkumiluvní. ;)

Existuje ešte jedno radikálne opatrenie - zamknúť WC a kľúč by prideľovala jedna osoba, ktorá by to WC po každom použití skontrolovala. Potom by si každý po sebe možno pozrel, čo zanechal.
charonme
05.03.09,07:27
Veru, co sa tyka hygieny tak niektori ludia nedokazu pochopit ani take jednoduche veci ako zatvaranie dveri na WC, dokonca sa s vami budu hadat ze oni zatvarat dvere nebudu (im nevadi, ze ten smrad ide do vasej kancelarie).

A co sa napisov na dverach tyka tak tie su v dnesnej dobe uplne zbytocne. mimotemy Raz som z elektricky videl cloveka pokusajuceho sa vojst do nejakej statnej institucie cez zamknute dvere na ktorych bola velka cedula so sipkou "vchod vedla" a tak sa dobijal do tych dveri akoby tu cedulu vobec nevidel...
danushka
05.03.09,07:53
No asi to budete musieť nenápadne odsledovať...
Neviem si síce predstaviť, že v 21 storočí v nejakej firme niekto nedbá na základné pravidlá, existuje predsa aj etiketa na toaletách, kde by páni nemali nechávať zdvihnutú dosku na WC po použití WC tam, kde sú dámy a využíva sa len jedno spoločné WC.

Firemného špinďúra odahalíte aj tak, že si po použití toalety napríklad neumyje ruky. Od takého môžte očakávať, že zanechá po sebe binec aj na toalete.

Hanba-nehanba, vydala by som smernicu, písomne by som ju nechala podpísať všetkým a posledným bodom smernice by bolo, že odhalený špinďúr bude vydaný na firemný pranier...

Ale sú naozaj medzi nami takí ešte, čo by neváhali vykonávať potrebu na stupačke, ruky si neumyjú a v pohode idú na nákup pečiva, ktoré si naberú holými rukami:eek:.

mimotemy...až ma striaslo...
buchač
05.03.09,08:15
To je vecou povahy ľudí. Ak je raz niekto bordelár, tak ho neprevychováš. A kamery na WC asi dávať nebudete.....

Inak poriadnu špinu na WC môžu za sebou nechať aj ľudia, čo navonok sa zdajú byť poriadkumiluvní. ;)

Existuje ešte jedno radikálne opatrenie - zamknúť WC a kľúč by prideľovala jedna osoba, ktorá by to WC po každom použití skontrolovala. Potom by si každý po sebe možno pozrel, čo zanechal.

Robota naviac , nechcelo by sa mi to robiť :rolleyes:

Starého koňa novým móresom nenaučíš , inak , keď ho nenaučila matka .....

Na našom oddelení svojho času sme jeden taký kumbálok intímny :---vybavili úplne novým zámkom a kľuče dostali len vybraní ľudia .
Toto bolo urobené len za jedným účelom . Na našu budovu , kde bolo viac pracovísk , chodilo plno iných návštev práve za týmito . No a hanba padala v podstate na nich :cool:
Ale upratovačka nadávala jak pohan - občas :eek:

Mne občas pomohlo tak poriadne pred kolektívom verejne ponížiť / podj......./, zahanbiť primeranou poznámkou ......:cool:

Juraj
dzastinka1
06.03.09,10:07
U nás sa to taktiež stáva, že vecko vyzerá, ako keby ho navštívili neandrtálci. Raz bolo v takom príšernom stave, že mi ozaj bolo ľúto upratovačky. Pritom na stene je detailne popísané, ako má človek po sebe nechať wc, a ako ho očistiť.
No a ešte jedna zábavka je u nás. Keď si človek neskontroluje ako je nastavený bojler, rýchlo sa môže popáliť. Niekto si toiž našiel takého koníčka, že nastaví teplotu na bojleri na 60-80 C a ak si to nevšimnete, máte smolu a popáleniny :-(
bobino38
06.03.09,10:45
...ja možno odbehnem od témy, ale je to príbuzné...mal som fajn pocit, až do zvracania, keď som videl predavačku v Hypernove ako umýva holými rukami a handričkou a s nejakým saponátom vrchné sklo na pulte s mäsom, nakolko som čakal kým to poutiera,akože zákazník náš pán už dávno neplatí...no na moje prekvapenie, keď videla že chcem niečo, tak odhodila tu handričku do kúta a s kludom angličana bez umytia rúk chcela chytiť mäso, ktoré som chcel kúpiť. Ešte že som zachoval chladnú hlavu a niečo som jej prskol o hygiene, a odišiel, odvtedy holé mäso v Hypernove nekupujem:-)
dodo g
06.03.09,12:47
No tak normálne by som ich dal nech sa zapisujú do prezenčky pred "tým" a potom sa ukáže ten pravý:mad:
maca.tt
06.03.09,15:03
Dakujem za všetky nápady snád´ niečo z toho uplatníme v praxi.
misomiso
06.03.09,18:43
Ale sú naozaj medzi nami takí ešte, čo by neváhali vykonávať potrebu na stupačke, ruky si neumyjú a v pohode idú na nákup pečiva, ktoré si naberú holými rukami:eek:.

mimotemy...až ma striaslo...

Aj tak sa nechavate klamat. Ak si umyjete ruky a potom sa chytite klucky na dverach, tak ste na tom aj tak rovnako, ako keby ste si neumyli.

Viete ako si umyvaju ruky Japonci? Umyju si ich pred cikanim, nie po nom. Ma to logiku nie? Chystaju sa dotknut svojich intimnych miest, tak si pred tym umyju ruky. :)