poisonkatka
04.03.09,19:34
Dávno pradávno som neúčtovala v JU, v práci robím s PU. Takže vystavím faktúru odberatelovi. Položky budú:

tovar - zaučtované ako príjem za tovar
poštovné a balné - do ktorého stĺpca zaúčtovať? do toho istého alebo je to niečo iné?

Ďakujem :)
poisonkatka
05.03.09,07:29
nikto mi neporadi?
ekopo
05.03.09,07:40
nikto mi neporadi?
V JU ak vystavíš FA, vzniká pohľadávka. Do PD sa účtuje až úhrada faktúry. Stlpec peňažné prostriedky hotovosť alebo BU s následným členením podľa povahy - tovar, služba, ostatné....DPH. DPH je PNZD. K Tvojej FA to môže byť tovar a služba (balné).
Sabadka
05.03.09,10:01
Ak je to príjem tak celkový prííjem rozdelíš na tovar a služby, ak je to výdaj tak to tiež rozdelíš na tovar a prevádzkovú réžiu
poisonkatka
05.03.09,10:33
Ak je to príjem tak celkový prííjem rozdelíš na tovar a služby, ak je to výdaj tak to tiež rozdelíš na tovar a prevádzkovú réžiu

no je to prijem, za moju vystavenu fakturu..ale ono to vlastne nie je sluzba, ktoru poskytujem ja, iba si nechavam preplatit postovne a balne
Sabadka
05.03.09,11:04
Tak do daj do ostatného príjmu, v každom prípade to odčleň od príjmu za tovar, poštovné v skutočnosti zaplatíš - to je tvoj výdaj, tým že ty to fakturuješ zákazníkovi je to tvoj príjem resp. refundácia tvojho výdaja , a balné je svojím spôsobom tiež služba ktorú poskytuješ zákazníkovi a účtuješ si za to, takže aj to je tvoj príjem.

Jednoducho to rozhoď príjem za tovar a ostatný zdaniteľný príjem a hotovo.
poisonkatka
05.03.09,12:03
Tak do daj do ostatného príjmu, v každom prípade to odčleň od príjmu za tovar, poštovné v skutočnosti zaplatíš - to je tvoj výdaj, tým že ty to fakturuješ zákazníkovi je to tvoj príjem resp. refundácia tvojho výdaja , a balné je svojím spôsobom tiež služba ktorú poskytuješ zákazníkovi a účtuješ si za to, takže aj to je tvoj príjem.

Jednoducho to rozhoď príjem za tovar a ostatný zdaniteľný príjem a hotovo.

ok, dakujem
poisonkatka
12.03.09,09:21
no a ako to spravim v alfe? to mam dat na 2 riadky ten zapis? lebo do PPD mi to dovoli dat iba jeden ucel rozclenenia...nemam rada JU a alfu :-((
martinia
12.03.09,10:03
ahojte, prosím o radu ako zaúčtovať v JU nákup prívesu -vozíku , v sume 21000?
martinia
12.03.09,10:06
a ešte poprosím o radu, SZCO bola poskytnutá dotácia na zač.podnikania, vyčerpal z nej polovicu, tak som dotáciu rozdelila na polovicu zaúčtovala som ako zdanitelný príjem a sumu výdavkov zaúčtovala taktiež, druhú polovicu si prenesie do roku 2009, može to takto byt? velmi pekne dakujem
martinia
12.03.09,10:13
poradte prosim
poisonkatka
13.03.09,07:49
no a ako to spravim v alfe? to mam dat na 2 riadky ten zapis? lebo do PPD mi to dovoli dat iba jeden ucel rozclenenia...nemam rada JU a alfu :-((

poradi niekto?
Kristina27
13.03.09,07:55
a ešte poprosím o radu, SZCO bola poskytnutá dotácia na zač.podnikania, vyčerpal z nej polovicu, tak som dotáciu rozdelila na polovicu zaúčtovala som ako zdanitelný príjem a sumu výdavkov zaúčtovala taktiež, druhú polovicu si prenesie do roku 2009, može to takto byt? velmi pekne dakujem

AK vedieš JÚ, zd.príjem je suma čerpanej dotácie a zd.výdavok čo všetko sa z dotácie nakúpilo, platilo. Suma nevyčerpanej dotácie sa uvádza vo výkaze majetku a záväzkov ako tvoj záväzok, s tým, že nasled.roku sa zúčtuje.
zita007
16.03.09,08:25
AK vedieš JÚ, zd.príjem je suma čerpanej dotácie a zd.výdavok čo všetko sa z dotácie nakúpilo, platilo. Suma nevyčerpanej dotácie sa uvádza vo výkaze majetku a záväzkov ako tvoj záväzok, s tým, že nasled.roku sa zúčtuje.
Tiež ma to zaujíma. Chcem sa opýtať.
Pripísaná dotácia na účet 103900,- Sk zaúčtujem následovne (JU)
1. Vyčerpaná dotácia cca 50% - zdaniteľný príjem
2. Nevyčerpaná dotácia cca 50% - nezdaniteľný príjem.
Vo výkaze majetku - uvediem nevyčerpanú dotáciu ako záväzok.

Je to tak správne? Alebo to mám urobiť inák?
UBIKA25
16.03.09,09:34
Vo výkaze majetku - uvediem nevyčerpanú dotáciu ako záväzok.

Je to tak správne? Alebo to mám urobiť inák?

ja som to dala tiež ako závazok ...