myja
28.06.05,09:58
Prajem dobry den vsetkym, mam jeden dotaz, poradte ako postupovat pri vypocte sum doplnkoveho dochodkoveho sporenia.

Zamestnanec spori v DDS a zaroven mu prispieva aj organizacia - zamestnanec je vsak dlhodobo PN, za dany mesiac ma vyplatenu iba nahradu pri PN, ako postupovat pri zrazke na DDS? mam mu zrazit odvod do DDS spolu s prispevkom alebo mam pozastavit zrazanie prispevku? Poradte ako by ste postupovali.
Dakujem vsetkym prispievatelom za odpovede.
Maňaska
28.06.05,08:06
Precitaj si podmienky zamestnavatelskej zmluvy uzavretej medzi pripoistovnou a zamestnavatelom.
milanr
28.06.05,08:06
Najlepšie bude skontaktovať sa s príslušnou DDS, poprípade pozri, ako to máte zakotvené v zmluve s DDS. Z mojich skúsenosti dlhodobá DPN sa berie ako prerušenie účasti na DDS, vtedy neprispieva zam-c ani zam-ľ. Je potrebné to vyznačiť v mesačnom súhrne pre DDS. Je možné, že zam-ľ má možnosť prispievať zo SF pevnou čiastkou aj počas DPN,MD,RD a pod. Musi to mať však ošetrené v Smernici o tvorbe a čerpaní SF, poprípade v KZ.
size
28.06.05,08:16
Ja mám v zmluve s DDS tak, že ak je celý mesiac na PN, pozastavujem zrážky.
Martina80
28.06.05,08:22
My máme v zmluve: v prípade dlhodobej PN, OČR apod. , ktorá trvá dlhšie ako kalendárny mesiac nemá nárok na príspevok, nezráža sa mu. Príspevok a zrážka je len z vyrobeného, čiže ak má niekto mesiac dovolenku tiež sa mu nezráža ani neprispieva. My to máme takto , neviem ako ostatní. Krásny deň prajem všetkým.
myja
28.06.05,09:03
dakujem vsetkym za prispevky, zial jedna sa o to, ze to potrebujem zapracovat do programu...:-/ no nejake riesenie uz najdem...este raz dakujem vsetkym a prajem Vam prijemny den a vela uspechov v praci...:-)