Chobot
05.03.09,00:22
Má niekto mobil Nokiu 6220 Classic? Ak áno, nestáva sa vám, že pri dlhšom telefonovaní alebo hraní hier by sa baterka (a od nej aj telefón) zahrievali?

Mne stačí 10 minút hrať hru a už telefón kúria ako radiátor. V servise už vymenili aj základnú dosku a ja im stále tvrdím, že je to vadnou baterkou (tá sa zahrieva - je to cítiť aj na dotyk, zahreje sa aj na 35 st.C). Oni mi odpovedajú, že prehrievanie je normálne. Tak by som chcel vedieť, či aj iné telefóny tohto modelu majú rovnakú chybu.
DanielaSL
05.03.09,00:10
Mne to robí Nokia E51, po 5 minútovom telefónovaní ju mám úplne horúcu. Akurát sa zamýšľam nad tým, že by ju trebalo zreklamovať.
mpca
05.03.09,05:55
Áno je to normálny jav,,,, Ak si kúpiš novú baterku bude ti to tak či tak robiť...
Chobot
05.03.09,07:30
Áno je to normálny jav,,,, Ak si kúpiš novú baterku bude ti to tak či tak robiť...

A je to len u tohto modelu? Lebo veď máme viac mobilov a tie sa neprehrievajú. Dokonca v jednom mám baterku, ktorej tisíce kusov Nokia sťahovala z trhu, lebo sa prehrievala a hrozilo riziko explózie, a tá sa paradoxne vôbec nezahrieva.
Barbara
05.03.09,08:25
mimotemyidem robiť mrník:D :eek: pána beka, Chobot ty ešte máš čas aj na
hranie?:D celé dni aj noci tu neúnavne rozdávaš svoje rady, a ešte aj na hranie ti zostane čas? prosím ťa to robíš ako???u teba 1 deň má koľko hodín? keď to vše stíháš?:rolleyes::D:rolleyes:


ps: my máme v rodine mobily od druhého výrobcu ..... a nemáme také problémy.
ale podľa mňa by to nemalo robiť, teda logicky.jedine pri nabíjaní je trošku teplejší pri baterke, ale to je samo.
Barbara
05.03.09,08:32
Má niekto mobil Nokiu 6220 Classic? Ak áno, nestáva sa vám, že pri dlhšom telefonovaní alebo hraní hier by sa baterka (a od nej aj telefón) zahrievali?

Mne stačí 10 minút hrať hru a už telefón kúria ako radiátor. V servise už vymenili aj základnú dosku a ja im stále tvrdím, že je to vadnou baterkou (tá sa zahrieva - je to cítiť aj na dotyk, zahreje sa aj na 35 st.C). Oni mi odpovedajú, že prehrievanie je normálne. Tak by som chcel vedieť, či aj iné telefóny tohto modelu majú rovnakú chybu.


Chobot , ja na tvojom mieste by som kúpila novú baterku, vyskúšala by, no a potom by som to išla znovu reklamovať, keby to s tou novou baterkou nerobilo.;)

za pokus to stojí nie?:rolleyes: či majú oni pravdu, alebo ty. ale ja si myslím, že pravdu máš ty;) je to určite od tej baterky.
Chobot
05.03.09,08:41
Chobot , ja na tvojom mieste by som kúpila novú baterku, vyskúšala by, no a potom by som to išla znovu reklamovať, keby to s tou novou baterkou nerobilo.;)

za pokus to stojí nie?:rolleyes: či majú oni pravdu, alebo ty. ale ja si myslím, že pravdu máš ty;) je to určite od tej baterky.

TO sa chystám ako ďalší krok. Chcel som to urobiť priamo v ich značkovej predajni, ale nemali k dispozícii rozbalenú baterku a nechcel som hneď kupovať novú baterku, lebo som si myslel, že servisák zistí, že baterka sa prehrieva a vymení ju. A mobil je už v servise od polovice januára, takže ani doma ho nemám.

Inka paradoxom bolo, že pri prvej reklamácii vymenili komplet základnú dosku mobilu v hodnote 230 € (čo je v podstate skoro cena nového mobilu) a teraz tvrdia, že prehrievanie je normálne.
danushka
05.03.09,09:03
http://mobil.sme.sk/c/3439111/Nokia-stahuje-z-trhu-46-milionov-prehrievajucich-sa-baterii-do-mobilov.html

Aj ja mám problém s E51...po pár minútach hovoru mám hlavu sťa v mikrovlnke a poriadne mi to teda prekáža.
Chobot
05.03.09,09:54
http://mobil.sme.sk/c/3439111/Nokia-stahuje-z-trhu-46-milionov-prehrievajucich-sa-baterii-do-mobilov.html

Aj ja mám problém s E51...po pár minútach hovoru mám hlavu sťa v mikrovlnke a poriadne mi to teda prekáža.

Áno, to sú tie baterky, ktoré som spomínal vyššie. Ale mne sa práve tá nezahrieva, ale iná.
DanielaSL
06.03.09,10:32
http://mobil.sme.sk/c/3439111/Nokia-stahuje-z-trhu-46-milionov-prehrievajucich-sa-baterii-do-mobilov.html

Aj ja mám problém s E51...po pár minútach hovoru mám hlavu sťa v mikrovlnke a poriadne mi to teda prekáža.

Tak podľa tohto moja nemá vadnú batériu...ale mobil mám horúci veľmi. Vyslovene s ním nerada telefonujem. Mám ešte jednu Nokiu na T-mobile , ale táto je oveľa lepšia....musela by som riadne dlho volať, aby bola taká horúca ako táto E51.
bettylou
22.03.09,19:43
mam N6220 silno sa mi zahrieva len pri videotelefonovaní. po niekolkých minútach je poriadne horúca...
alla66
22.03.09,20:05
Ja mám SE a tiež sa mi prehrieva pri telefonovaní. Robia to všetky mobily, niektoré viac, iné menej.
Najmä pri dlhom telefonáte. Vtedy je lepšie používať handsfree .

Kedysi mala Nokia problémy s barerkami, pozri link http://digi.hnonline.sk/c1-23265295-baterie-v-mobiloch-nokia-sa-mozu-prehrievat