cirocka
05.03.09,06:55
Zvažujem kúpu sušičky prádla - máme tri deti a neustále nejaké sušiaky v byte, na balkóne.. :-))) neviem či prádlo sušené dosť často v sušičke stráca na kvalite, alebo nie, či nevyblednú rýchlejšie farby - no skrátka nič o tom neviem ..
dodo g
05.03.09,09:50
My sme teraz kupovali automat.práčku s otáčkami 1200. Keď to vyžmýka šaty sú takmer suché. Ale čo som počul od známych sušička je dobrá, ale má dosť finančne náročnú prevádzku.
bv_alexandra
05.03.09,10:04
My máme sušičku, a ja si neviem vynachváliť aké jemné a vonavé prádlo odtial výjde. Je to úplne super.
Pôvodne som sušičku nikdy nechcela, ale čo čert nechcel vyhrala som ju a teraz si ju neviem vynachváliť.
Bionda
05.03.09,12:38
Určite, že treba sa naučiť zvoliť správny program, aby to bolo akurát pre ten typ prádla, ktorý potrebuješ vysušiť, ale tak voňavú bielizeň ako zo sušičky- nikdy mať nebudeš! Ja aj našej najmenšej páperovú vetrovku suším v sušičke- je úplne OK.
Na komfortnosti sa to porovnať nedá- prídeme z plavárne- veci - vrátane plaviek šup do sušičky a nikde sa ti prádlo nepresúša po radiátoroch event. v práčovni- za zlého počasia v lete "kvasí" - to neznášam, sušička to vyriešila.
Čo sa týka farieb, neviem to posúdiť, ale ani slnko ti prádlo nešetrí a životnosť každého ošatenie nie je nekonečná :)
Spokojná budeš určite.
osky
06.03.09,17:08
my mame susicku Miele.je to vyborna vec,
hlavne teraz v zime ked sa vlhko vsade usadza a nechceme tolko vetrat,koli plesni to nie je tiez optimalne,susit na susiakoch.
je to vyborne aj na veci ktore stale potrebujes-dnes operies a dnes mozes aj obliect-jednoducho to svacnes do susicky a do hodiny to uz mozes obliekat znovu:);)
ja pouzivam susicku,ale nedavam ju naplno-davam na stupen,ktory necha pradlo len minimalne vlhke,haklivejsie kusky aj este na setrnejsi program a okrem toho si dam program na nizku teplotu,aby sa mi nieco nescvrklo.pri takomto naprogramovani setrim aj energiu.
na plno periem i susim len bielu spodnu bielizen a biele pradlo ako utierky a uteraky.
ked to potom vyberiem zo susicky,rozvesiam to este na susiak aby sa to prirodzene dosusilo,to biele pradlo uz ale nie,to je riadne vysusene,nakolko sa susi naplno.
je pravda,ze pradlo vytiahnute zo susicky je jemne,prevonane,krasne prijemne na dotyk.
v lete vsak pouzivam susiak,v ramci setrenia.horucavy byvaju tak ci tak vysoke,takze na balkone mi to za jedno doobedie uschne a mozem hodit prat dalsiu varku.......
susicku vyuzivam vyslovene v zime alebo v dazdivom pocasi.

este taka zaujimavost:
raz sa mi podarilo,ze som dala do okien vetrat periny.bolo to dako na jar,tusim.bol kransy slnecny den.na periny som zabudla,ked tu zrazu zacali padat krupy ale take velke,boli to skor akesi snehove vlocky.....no hroza.
skratka ,vsetko perie mi nasiaklo vodou,esteze som to rychlo poschovavala,ale co by som si bola pocala bez susicky????
krasne som to tam po kuskoch povysusala a nic sa perinam nestalo.
volne by to bolo schlo aj tyzden.
takze aj na toto je dobra susicka....:---:---
wegamizi
06.03.09,18:39
My mame taktiez susicku pradla a neviem si predstavit uz bez nej ani jeden den. Od klasickeho pradla, cez uteraky (inac frote uterak zo susicky je ako vaticka ), bundy, az po deky, paplony a vankuse, susime vsetko. Periem kazdy den, tak ani neviem, kde by som to mnozstvo susila. Urcite v domacnosti sa zvysi odber elektriky, ale ja sa ti priznam, zo susicky skoro nic nezehlim, takze tam tu elektriku usetrim;) Ak mas volne financne prostriedky, som o tom presvedcena, ze je to velmi dobra investicia a pomoc do domacnosti, preto DOPORUCUJEM
danushka
06.03.09,19:03
Veru aj ja som bola prekvapená, že vysušené prádlo zo sušičky netreba žehliť. Je jemnulinké, voňavučké. Minimálne počas zimy a v období veľkej vlhkosti je to vynikajúci pomocník v domácnosti a o komforte už netreba ani hovoriť.
janina987
07.03.09,11:55
Tiež uvažujem nad kúpou sušičky, láka ma práve to, že prádlo netreba žehliť. Naozaj je prádlo ako vyžehlené, len poskladať a odložiť?
Jana
Monika Kováčová
07.03.09,11:57
Tiež uvažujem nad kúpou sušičky, láka ma práve to, že prádlo netreba žehliť. Naozaj je prádlo ako vyžehlené, len poskladať a odložiť?
Jana
no košele, tesilky a blúzky žehlím. Pulovre v sušičke nesuším, maximálne ich dám na 6.minútový šetrný program, aj to len pre prevonanie.
Ale bežné tričká, rifle, nohavice, spodné prádlo, uteráky, návlečky atď. naozaj nežehlím.
janina987
07.03.09,12:55
no košele, tesilky a blúzky žehlím. Pulovre v sušičke nesuším, maximálne ich dám na 6.minútový šetrný program, aj to len pre prevonanie.
Ale bežné tričká, rifle, nohavice, spodné prádlo, uteráky, návlečky atď. naozaj nežehlím.
Ďakujem za rýchlu odpoveď
VladoaKatka
07.03.09,13:27
Tak ako všetko, aj sušička prádla má svoje dobré aj zlé stránky.
Ja mám sušičky už niekoľko rokov, zo začiatku sme naozaj sušili všetko, čo sa môže sušiť v sušičke. Teraz už ich používam veľmi málo, naozaj len keď potrebujem rýchlo vysušiť. Po čase som zistila, že sa mi viac "práší" z uterákov a zo všetkého prádla. Sušením v sušičke sa životnosť prádla skrátila na polovicu, oveľa rýchlejšie sa mi zničili frote uteráky, stále boli riedšie a po každom sušení som mala sieťky úplne zanesené. Postelné prádlo máme saténové, ktoré je mi ľúto dať zničiť v sušičke. Radšej to povešám v sušiarni a v lete na záhrade.
Teda určite prádlo sušené v sušičke stráca na kvalite.
Bionda
09.03.09,14:20
Ja žehlím všetko aj spodné prádlo, takže ja využívam výhodu sušičky, že v deň keď periem hneď aj žehlím, takže v jeden sanitárny deň mám opraté a vyžehlené nakomplet všetko. ( kým perie- vysuší sa prvá várka..:))