zuzka3110
05.03.09,08:12
Prosím vás poraďáci, potrebujem podať DDP na DzP za rok 2007. Som na MD a nesprávne sme uviedli môj príjem, o ktorý sa znižuje odp. položka na manželku. DP robili manželovi v práci.
V riadku 54 uvediem správne vypočítanú daň a v riadku 61 daň, ktorú vyrátali manželovi? Ten rozdiel bude suma k úhrade, je to správne? Ďakujem
gastronom.mt
05.03.09,08:26
Mal som podobný prípad. Dodatočné daňové priznanie som vyplnil tak ako to má byť správne a následne vyplníš riadky 106 až 111 kde sú rozdiely z dodatočného daňového priznania. Tam sa ti ukáže či ti má daňový úrad vrátiť peniaze alebo máš vrátiť ty. Ak máš vrátiť ty tak ti napočítajú úrok - trojnásobok úroku NBS. (cca 12%)

Ak sa mýlim opravte ma
zuzka3110
05.03.09,08:31
Mal som podobný prípad. Dodatočné daňové priznanie som vyplnil tak ako to má byť správne a následne vyplníš riadky 106 až 111 kde sú rozdiely z dodatočného daňového priznania. Tam sa ti ukáže či ti má daňový úrad vrátiť peniaze alebo máš vrátiť ty. Ak máš vrátiť ty tak ti napočítajú úrok - trojnásobok úroku NBS. (cca 12%)

Ak sa mýlim opravte ma


ďakujem, myslíš riadky 66-69 na tlačive DP? Áno ja mám vrátiť 1620sk, ale tam je myslím nejaká hranica, do akej sumy sa úrok neráta, nie?
gastronom.mt
05.03.09,08:49
Ja som robil DP typ B. Ak je to DP typ A tak sú to riadky 66 - 69.
No a tú hranicu do ktorej sa úrok neráta??? - nemám vedomosť.
Možno poradí niekto iný.
gastronom.mt
05.03.09,09:55
(8) Sankčný úrok sa nevyrubí, ak daň bola zaplatená zo zábezpeky na daň, ak tak ustanovuje osobitný zákon, 1b) alebo ak nepresiahne v jednotlivom prípade 500 Sk. Ak je správcom dane obec, sankčný úrok sa nevyrubí, ak nepresiahne v jednotlivom prípade 100 Sk. Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, nezaplatí daňovému subjektu sankčný úrok podľa odseku 6 alebo 7, ak nepresiahne v jednotlivom prípade 500 Sk; ak je správcom dane obec, nezaplatí daňovému subjektu sankčný úrok podľa odseku 6, ak nepresiahne v jednotlivom prípade 100 Sk.