QYX
05.03.09,09:29
Dobrý deň.

Prosím, mohol by mi niekto z Vás povedať, či je povinnosťou zamestnávateľa zabezpečiť samostatné izby pre ženu a muža v prípade, že sú vyslaní na jednu služobnú cestu. Všetko čo sa mi podarilo zistiť je len to, že zamestnávateľ je povinný zabezpečiť ubytovanie, no nič o podmienkach pre rôzne pohlavia.

Zamestnávateľ sa vyhovára na to, že sa musí šetriť a tak je ubytovanie vždy zabezpečené nasl.: spoločná izba - oddelené postele.

Ale musíme s tým ako zamestnanci skutočne súhlasiť???
Chobot
05.03.09,09:20
Dobrý deň.

Prosím, mohol by mi niekto z Vás povedať, či je povinnosťou zamestnávateľa zabezpečiť samostatné izby pre ženu a muža v prípade, že sú vyslaní na jednu služobnú cestu. Všetko čo sa mi podarilo zistiť je len to, že zamestnávateľ je povinný zabezpečiť ubytovanie, no nič o podmienkach pre rôzne pohlavia.

Zamestnávateľ sa vyhovára na to, že sa musí šetriť a tak je ubytovanie vždy zabezpečené nasl.: spoločná izba - oddelené postele.

Ale musíme s tým ako zamestnanci skutočne súhlasiť???

Ako nech sa nehnevá zamestnávateľ, ale dať do jednej izby spolu kolegov opačného pohlavia....:rolleyes::confused::confused:... možno chlap by to ešte privítal..:D.

Ale na tvojom mieste by som takú služobku odmietol. Tiež by som to asi ťažko vysvetlil manželke...:D.

Inak kľudne sa odvolaj na § 3 ods. 1 posl. veta zákona o cest. náhradách:

(1) Zamestnávateľ vysielajúci zamestnanca na pracovnú cestu písomne určí miesto jej nástupu, miesto výkonu práce, čas trvania, spôsob dopravy a miesto skončenia pracovnej cesty; môže určiť aj ďalšie podmienky pracovnej cesty. Zamestnávateľ je pritom povinný prihliadať na oprávnené záujmy zamestnanca.

Nech zamestnávateľ netvrdí, že samostatná izba (pri rôznych pohlaviach) nie je oprávnený záujem zamestnanca! Keby bola rovnakého pohlavia, tak by sa to dalo akceptovať, že šetria, ale aj tam by sa to dalo odmietnuť.