johnyfly1
05.03.09,08:55
Dobry den, chcem sa spytat - mal som dopravnu nehodu v ktorej som ako poskodeny (nie moja vina) a auto ide do servisu, lenze auto nutne potrebujem a tak mi ostava len pozicat si nejake s pozicovne. Kto hradi poplatok za pozicanie auta?? Ja?? Vinnik?? Poistovna??

Dik za odpoved
jess
05.03.09,08:28
Mám rovnakú skúsenosť spred dvoch rokov. Zaplatíš to samozrejme ty a potom si to vymáhaš u poisťovni. Prenájom vozidla si dávaš do nákladov, pričom nemôžeš uplatniť dph, pokiaľ sa jedná o prenájom osobného vozidla. Po druhé, poisťovňa ti zaplatí len časť z tej sumy, pretože sa jedná aj o amortizáciu vozidla....+ iné prkotiny.....no a tie ich tabuľky....no, comment .

Všetko cvakáš najprv TY (prenájom, oprava vozidla) a potom si to vymáhaš u poisťovni ! Aspoň my sme mali takú "úžasnú" skúsenosť.
johnyfly1
09.03.09,15:23
vymahat s poistovne ... uz len pri tom slove mi beha mraz po chrbte brrrr
misomiso
09.03.09,15:33
Je zaujimave, ze len u nas takto funguju poistovne. Su poslednym ostrovcekom socializmu u nas.

Mna po revolucii (asi v r. 1993) v Nemecku naburali smetiari, ked sa nevedeli vpratat do uzkej ulicky. Mal som asi 5 rocnu Ladu. Jednanie s poistovnou bezporoblemove. Mohol som si auto nechat opravit kdekolvek v Europe. Tak som si ho nechal spravit vo Viedni. Za preliaceny zadny blatnik zaplatili horibilnu sumu, myslim ze to bolo okolo 20 tis Silingov, servis si tam myslim zapocital aj datum a cislo domu. Ale ja som neplatil ani nedoplacal nic, vsetko servisu zaplatila priamo poistovne.

Dalej viem, ze ak naburate totalne, tak u nas to funguje tak, ze poistovna vam odrata cenu srotu. Skratka podla nich to ma hodnotu napr. 1,500 EUR, je uz vasa starost, aby ste to za to cenu na suciastky predali (co byva nerealne). V zahranici poistovna vyplati cele auto a srot sa stava jej majetkom, poistovna ho potom preda na srotovisko.
johnyfly1
09.03.09,16:17
Je zaujimave, ze len u nas takto funguju poistovne. Su poslednym ostrovcekom socializmu u nas.

Mna po revolucii (asi v r. 1993) v Nemecku naburali smetiari, ked sa nevedeli vpratat do uzkej ulicky. Mal som asi 5 rocnu Ladu. Jednanie s poistovnou bezporoblemove. Mohol som si auto nechat opravit kdekolvek v Europe. Tak som si ho nechal spravit vo Viedni. Za preliaceny zadny blatnik zaplatili horibilnu sumu, myslim ze to bolo okolo 20 tis Silingov, servis si tam myslim zapocital aj datum a cislo domu. Ale ja som neplatil ani nedoplacal nic, vsetko servisu zaplatila priamo poistovne.

Dalej viem, ze ak naburate totalne, tak u nas to funguje tak, ze poistovna vam odrata cenu srotu. Skratka podla nich to ma hodnotu napr. 1,500 EUR, je uz vasa starost, aby ste to za to cenu na suciastky predali (co byva nerealne). V zahranici poistovna vyplati cele auto a srot sa stava jej majetkom, poistovna ho potom preda na srotovisko.

parada dnes by si asi tak nepochodil :mad:
misomiso
10.03.09,20:24
parada dnes by si asi tak nepochodil :mad:

Preco by som nepochodil? Ja som asi zabudol napisat, ze islo o vztah s nemeckou poistovnou. Skodu platila z titulu PZP toho smetiarskeho auta. Ja som nikdy ziadnu havarijnu poistku nemal.
preboha
10.04.09,17:21
auto je firemné?
Stanislav 1975
10.04.09,19:50
Dobry den, chcem sa spytat - mal som dopravnu nehodu v ktorej som ako poskodeny (nie moja vina) a auto ide do servisu, lenze auto nutne potrebujem a tak mi ostava len pozicat si nejake s pozicovne. Kto hradi poplatok za pozicanie auta?? Ja?? Vinnik?? Poistovna??

Dik za odpoved
Ak nemáš to požičanie auta pripoistené v kasku poistení, tak nemáš nárok na úhradu týchto trov ani z poisťovne, ani od vinníka- musíš si to riešiť a zaplatiť sám.