Kidzero
05.03.09,09:10
Zdravím Vás.
Chystám sa o mesiac navštíviť známeho v Torronte. Mám zakúpenú spiatočnú letenku na 03.04.2009-18.04.2009. Neviete mi poradiť ako to je s odbavovaním na letisku atď..?? Pretože ma kolega v práci straší , že sa môže stať, že ma vrátia z letiska ak sa im niečo nebude zdať.Prípadne čo je potrebné mať zo sebou, nejaké potvrdenia atď?....

Ďakujem.
sara3
06.03.09,12:28
Pozri si stranku kanadskej ambasady vo Viedni (je aj pre Slovakov): http://www.canada.cz/am3/asp/text.asp?pageID=56nVKSXL&lang=2
Inak realne ja som bola v Kanade pred par rokmi, ked bolo este potrebne vizum, k ziadosti bolo potrebne dolozit aj potvrdenie o vyske financii. Teraz neviem, ako to funguje. Na letisku kazdeho cakal "rozhovor" s imigracnym uradnikom. Ja som isla na navstevu brata. Treba uradnika "presvedcit" o tom, ze ides na navstevu (priprav si trebars adresu znameho, ku ktoremu ides), zaujimas sa o cestovanie - turistika, kultura a hlavne ho musis presvedcit o tom, ze sa chces vratit na SK. Mozes ukazat spiatocnu letenku, povedat, ze tu mas pracu, rodinu. Drzim palce, stastnu cestu a pekny pobyt.
misomiso
06.03.09,18:26
Hlavne nesmies detom ako darcek niest plastelinu - ako nasa znama...
danushka
06.03.09,18:55
V novembri som bola v Kanade a na letisku som prechádzala bežnou colnou kontrolou. Preukázala som sa spiatočnou letenkou, vysvetlila som ku komu idem, vysvetlila som, že mám doma muža, deti a prácu. Pýtali sa ma na hotovosť CAD, tak som sa pousmiala, že hotovosť síce nemám vysokú, ale mám kreditné karty.
Túto colnú debatu som zvládla bez znalosti anglického jazyka. Colníčke som hneď na začiatku povedala, že môže so mnou hovoriť v jazyku takom, takom, takom a takom, ale anglicky nie a predsa sme sa dohovorili.
Absolútne žiadny problém, nemaj obavy:).
Maruška54
06.03.09,19:11
Ja som bola vToronte v roku 2004 ale vtedy ešte na vízum. Pri spiatočnej ceste som mala obavu z "colníkov" alebo ako ich nazvať mali kamenné tváre, sestra "pípala" tak musela prejsť ešte raz a bolo dobre.
Kidzero
07.03.09,15:35
Ďakujem...dúfam že to bude v pohode...