Dadenka
05.03.09,10:44
Dobrý deň,
viete mi prosím niekto poradiť, kontrolujem si účtovníctvo za minulý rok a zistila som , že vo výpise účtu mám úhradu dodavatelovi ale chýba mi k nej doklad:(, neviem však akému dodávateľovi.
Stretol sa už niekto s takým niečím? Ako to zaúčtovať?
mysimis
05.03.09,09:46
Keďže nevieš zistiť ani podľa čísla účtu ktorému dodávateľoviá ste uvedenú platbu zaplatili, ja osobne by som tú sumu preúčtovala do VNZD.
Zita5
05.03.09,09:47
Dobrý deň,
viete mi prosím niekto poradiť, kontrolujem si účtovníctvo za minulý rok a zistila som , že vo výpise účtu mám úhradu dodavatelovi ale chýba mi k nej doklad:(, neviem však akému dodávateľovi.
Stretol sa už niekto s takým niečím? Ako to zaúčtovať?

Nestretla som sa s tým ešte , to sa priznám .
Zrejme nebudete mať v poriadku ani Knihu záväzkov , nakoľko podľa sumy by sa to dalo zistiť .

Skúste to pozrieť cez Knihu záväzkov podľa sumy a prípadne ak zistíte dodávateľa , tak ho požiadajte o opis FA .Súčasne si overte u dodávateľa dátum pripísania platby na jeho účet.
jajko50
05.03.09,10:07
stáva sa to napr. pri účtovaní dákeho obchodíku, že má v tom majiteľ riadny neporiadok-- v evidencii dodávateľov mám preto vyplnenú aj kolonku s číslom účtu a tak sa to najlepšie nájde. Ak ale faktúra nie je a nedá sa to zisťiť, tak len tak ako sa píše v príspevku vyžšie VNZD.
Dadenka
05.03.09,10:11
Ved práve, je v tom neporiadok, nakolko robím spätne účtovníctvo za celý rok, to znamená že aj knihu záväzkov si robím teraz. Už sa asi veľmi ťažko dostanem k tomu dokladu, skúšala som to aj podla čísla účtu ale nezistila som to , tak to skúsím teda dať do VNZD.
Každopádne ďakujem všetkým za odpoveď.
Pekný deň.
Dada
Zita5
05.03.09,10:13
Ved práve, je v tom neporiadok, nakolko robím spätne účtovníctvo za celý rok, to znamená že aj knihu záväzkov si robím teraz. Už sa asi veľmi ťažko dostanem k tomu dokladu, skúšala som to aj podla čísla účtu ale nezistila som to , tak to skúsím teda dať do VNZD.
Každopádne ďakujem všetkým za odpoveď.
Pekný deň.
Dada

V tom prípade skutočne to bude ako VNZD .
Dadenka
05.03.09,10:20
dakujem
m.urbanova
14.06.09,19:31
Dobrý večer, mám takú otázočku, nákup materiálu v hotovosti z poľska Bola vystavená len fa bez dph, pokladničný doklad nevystavili.
Paula
14.06.09,19:34
Dobrý večer, mám takú otázočku, nákup materiálu v hotovosti z poľska Bola vystavená len fa bez dph, pokladničný doklad nevystavili.



Hm, Poliak hodí faktúru (ak vôbec si jeden exemplár pre seba urobil) do koša a príjem si neprizná . A kto bol tak šikovný, že dal peniažky z ruky bez príjmového dokladu?
m.urbanova
14.06.09,19:47
z odpovede mám za to, že fa sa zaeviduje do záväzkov, urobí sa samozdanenie, a úhrada v PD nebude zaúčtovaná?
mekelek
14.06.09,19:53
Dobrý večer, mám takú otázočku, nákup materiálu v hotovosti z poľska Bola vystavená len fa bez dph, pokladničný doklad nevystavili.

Na fa nie je poznámka: ZAPLATENÉ V HOTOVOSTI ?
Ja som tak mala na fa z Poľska aj s razítkom a podpisom.
m.urbanova
14.06.09,19:59
pozerám na to, sú tam len údaje firiem odb., dodáv., číslo fa., total suma bez dph, podpisy bez pečiatky, to je všetko
mekelek
14.06.09,20:14
z odpovede mám za to, že fa sa zaeviduje do záväzkov, urobí sa samozdanenie, a úhrada v PD nebude zaúčtovaná?

Ak úhrada nebude zaúčtovaná, zostane záväzok. Ja by som zaúčtovala v PD:
úhrada záväzku, ale VNZD. Však peniaze boli vyplatené z pokladne, aj materiál máte.
Mária.K.
15.06.09,06:36
Dobrý večer, mám takú otázočku, nákup materiálu v hotovosti z poľska Bola vystavená len fa bez dph, pokladničný doklad nevystavili.
Poliaci nezvyknú vystavovať príjmové doklady, ak je faktúra uhradená v hotovosti. Zvyknú napísať na faktúru, že je uhradená v hotovosti. napr. "sposob zaplaty gotówka", alebo len "zaplacono", prípadne niečo podobné.
m.urbanova
16.06.09,07:45
Ďakujem za všetky vaše príspevky a ochotu poradiť. Bola som informovaná, že tento týždeň majú prísť obch. partneri z Poľska, takže si firma ma dodatočne dať potvrdiť fa pečiatkou alebo nejakým dodatkom zaplacono gotowka? Potom môžem tu fa zaúčtovať len do PD ako VOZD?