willma
05.03.09,10:52
rada by som poprosiť niekoho kto sa v tom vyzná lepšie ako ja o zopár rád. Začala som jazdiť na služobnom MV pravidelne robím výkaz jázd na konci mesiaca, ale aj tak som z toho relatívne jelenica:o, Môžete mi prosím vysvetliť či čísla vyznačené červeným sú dobré (nemyslím matematicky) alebo zlé a čo robiť, aby to bolo v poriadku pre zamestnávateľa aj pre mňa. Elektronika v aute mi vykazuje skutočnú priemernú spotrebu 6,9 L/100km.

Konečný stav tachometra: 59119
Počiatočný stav tachometra: 55994
Ubehnuté km 3125 / 1 /

Načerpané PHM v l na hotovosť: 231,35
Spotrebované PHM za mesiac v l: 245,35 / 2 /

Stav PHM v nádrži na konci mesiaca: 14
Stav PHM v nádrži na začiatku mesiaca: 28

Rozdiel: -14 / 3 /

Priemerná spotreba v l/100 km v mesiaci / 2 - 3 / x 100 7,85
skutočná (elektr. v aute 6,9)

Normovaná spotreba v l/100 km 6,10
priemerná
Rozdiel v l/100 km 1,75
Rozdiel v l celkom 54,73
dad111
05.03.09,21:02
Ked tak na to zbezne pozeram, tak si mala nadspotrebu a teraz premyslas co stym? Z pohladu sefa sa to riesilo napriklad zosobnenim skody. To sme robili adjakziva. Z pohladu kolegu vodica bola vzdy taka rada, kup si nove pero. Mozno s nim to vyuctovanie dokazes napisat lepsie. No a teraz vazne, aby sa to uz neopakovalo skus zmenit styl jazdy. Spotrebu dokaze najviac ovplyvnit sofer. To je ale moj pohlad po dlhych rokoch prave z toho pohladu v bode jedna.
willma
05.03.09,21:31
práve mi ide o to, že som pokaždé ten výkaz upravovala tak aby to bolo v pohode, zo začiatku elektronika v aute ukázala nadspotrebu 7,2 teraz som to už znížila na 6,9. s autom jazdím od decembra 2008, moje šoférske skúsenosti boli mizivé. Čiže reálne sa asi zlepšujem, akurát papierovo to nie a nie nejako normálne napasovať.
dad111
06.03.09,08:24
Jednoduchšie teda bude to nové pero. Momentálne s týmto ja osobne namám problém, takže najaktuálnešie informácie ani nezháňam. Ale pokús sa aj tu nájsť príspevky o tom, čo všetko je možné zohľadniť pri vyúčtovaní. Sú to istotne prevádzkové podmienky ako jazda v meste, zime, s prívesom a podobné. Tu máš možnosť pripísať si nejaké to % k spotrebe.
Nenaučíš sa jazdiť s nízkou sporebou za jeden mesiac. Ale vždy maj na pamäti, že palivo sa premení na energiu a keď tú premrháš, tak si vyhodila peniaze z vrecka. To je každá zmena rýchlosti, brzdenie, jazda do kopca spotrebováva energiu. Fyzika nepustí. Kozmická raketa spotrebováva palivo len keď letí na obežnú dráhu. Keď už je tam, letí sama bez potreby energie, pretože nemusí prekonávať žiadny odpor. Pokús sa teda jazdiť ako raketa. Keď si v práci si tam nato, aby si zarábala. Ak ťa baví pretekanie, to si nechaj na voľnú sobotu.
willma
06.03.09,09:00
cez víkendy služobné vozidlo vzorne odpočíva :) ale dík za rady k technike jazdy. Napriek tomu vie sa ešte niekto vyjadriť k tým červeným čísielkám ?
willma
07.03.09,12:15
ľudkovia, stále nikto nič k tým červeným číslam?
globalpartner
07.03.09,13:24
ľudkovia, stále nikto nič k tým červeným číslam?
Vydím tu dve riešenia :
1. Ak to predmet činnosti a prevádzkové podmienky umožňujú a na vozidle je tiahlo na príves je možné v prípade ťahania prívesu k normovanej spotrebe nahodiť 10% prírážku normovanej spotreby čo by asi vynulovalo nadspotrebu.

Ak sa to vo Vašom prípade nedá:

2. V JÚ by som to riešil príjmovým dokladom osobným vkladom podnikaťeľa , ktorým by som vyčíslenu sumu nadspotreby prijal do pokladne ako iný zdaniteľný príjem z poznámkou nadspotreba.
willma
10.03.09,11:22
na oživenie, prišla som na riešenie, február už nechám tak ako je hlavne ten stav na konci mesiaca, lebo to už je reálne číslo-teda približne taký stav som aj mala na konci mesiaca. Teraz som si cvične spočítala realitu k dnešnému dátumu a už sa mi to začína páčiť a dostávam sa k normálu. Dovtedy som sa to totiž snažila napasovať aby to bolo v poriadku, teraz nepasujem nič a vyzerá to moooooc dobre. - teda reálne nákup kontra spotreba a odjazdené km sú v norme. A nejdem sa s tým ďalej trápiť.