svetlik
05.03.09,11:27
Hello,
vie mi poradit niekto v tomto:
Podla § 42 ods. 2 písm. c) katastralneho zakona musi zmluva o prevode vlastnictva bytu obsahovat o.i. nehnuteľností podľa katastrálnych území, parcelných čísel pozemkov evidovaných v súbore popisných informácií, druhov pozemkov, súpisných čísel stavieb a spoluvlastníckych podielov vyjadrených zlomkom k celku, výmer a v prípade zápisu spoluvlastníckych podielov menších než celok i výmeru pripadajúcu na spoluvlastnícky podiel.

Nie je mi uplne jasna podciarknuta cast, a to takto:
chape sa to ako výmera zodpovedajúca spoluvlastnickemu podielu, alebo
len celkova vymera pozemku, na ktorom je postavený bytový dom ?
Mne sa zda ako realna druha moznost, naco by tam bola ta ciarka? Mate niekto s tym skusenosti??
Vopred thanks
eva.dd
26.03.09,22:32
predavala som byty a ako viem ,pravnicka to tam vsetko opisala ako v prvej triede, musis tam dat vsetko cisla parciel , aj celkovu vymeru ,a aj tvoj podiel vsetko s L.V.odcituj
k.i.n.o.
29.03.09,22:45
Presne tak, musíš uviesť číslo a druh parcely, výmeru v m2, spoluvlastnícky podiel (zlomok) aj koľko m2 pripadá na tvoj podiel. Teda napr.:

spoluvlastnícky podiel k pozemku - parcele registra "C" evidovanej na katastrálnej mape - parc. č. KN 1234 - zastavané plochy a nádvoria o výmere 1000 m2, podiel 58/1000, zodpovedajúci ploche 58 m2

A nezabudni uviesť:
Pozemok parc. č. 1234, na ktorom je bytový dom súp. č. 33 postavený, je v podielovom spoluvlastníctve vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome súp. č. 33.

Takisto sa v zmluve uvádza výmera podlahovej plochy bytu s príslušenstvom. No a ešte veľa vecí, ale na tie sa nepýtaš...