bui
05.03.09,12:05
Uz som na porade pislaa moj problem s velkou fakturou ktoru na odberatel sluzieb vratil ze nie su vsetky podklady k fakture. Islo o inz.prace vyfakturovane na zaklade objednavky, hned po tom ako boli ukoncene. Fakturovali sme to tuzemskemu odberatelovi, programovalo sa na Slovensku a implementovalo sa to na Kube. Po navrate zo sluzobnej cesty zamestnancov som do 15 dni vystavila fakturu. Ked nam ju vratili poradili ste mi ze ju aj tak mam nechat v uctovnictve a DPH za 12 mesiac odviest. Oni Oni fakturu 3 tyzdne drzali a vratili nam ju tesne pred splatnostou, chybali m nejake preklady z kuby. Ja som fakturu nechala tak ako je dan som odviedla. A tusil som ze este budu problemy. Teraz je problem..potrebuju dalsie nase sluzby no este stale neuhradili. My nechcem nasich zamestnancov na Kubu posielat kym neuhradia. Ich uctovnici chcu aby som vystavila novu fakturu, lebo oni tu staru vraj nemaju vobec zaevidovanu a uz je marec. Vraj to mozeme vyriesit len my, oni nie. Ja si myslim ze oni mozu nasu fakturu zaevidivat aj teraz a podaju dodatocne priznanie k dph za 12 mesiac. No oni nie su ochotni,..ak nebudu mat fakturu nezaplatia. Je este nejaky iny sposob ako by sa dal tento problem vyriesit? Ja si myslim ze som v prave , fakturu som do 15 dni vystavila, dph je v decembri a dokonca aj dan z prijmu bude z faktury spadat do roku 2008. Prosim poradte mi, je nejaky sposob o akom neviem ako to mozem opravit ja? Aby to bolo v sulade so zakonom o DPH? Dakujem vopred velmi pekne za vsetky rady.
Braňo
05.03.09,11:21
No a je k tomu aj nejaká zmluva s konkrétnymi ustanoveniami o splatnosti?
bui
16.03.09,22:24
Mame na bjednavke uvedene splatnost faktury 30 dni od vystavenia.
marjankaj
16.03.09,22:48
Mame na bjednavke uvedene splatnost faktury 30 dni od vystavenia.

Pošlite im doporučene opis tej pôvodnej faktúry, keď tvrdia, že ju nemajú v evidencii. Dodatočné priznanie DPH nemusia robiť viď §51 ods.2. zákona o DPH. DPH si odpočítajú v tom období kedy obdržia faktúru.