pucifalek
05.03.09,12:49
Ahojte, ľudia. Ozve sa mi niekto, kto má strechu vyhotovenú z priehradových styčných väzníkov? tento rok nás to čaká-rozhodli sme sa na odporúčanie odborníka, že sa nám hodí tento typ strechy nakoľko podkrovie využívať nebudeme a nerobíme ani hornú deku. avšak, ako sa čas realizácie strechy blíži, máme obavy...takáto strecha už aj "uletela". dom bude mať strechu v prednej časti domu 10° a v zadnej časti 20°. rozpon strechy je 8m v jednej strane. Ešte otázočku- je lepšie použiť na takúto strechu plech alebo škridľu?
ďakujem
a u t o r
06.03.09,19:38
Priehradové konštrukcie s drevených väzníkov, spájaných styčníkovými platňami sú zo všeobecného hľadiska asi to najlepšie, čím sa dá ukončiť rodinný dom (tytu bungalov), ak nechcete využívať podkrovie na bývanie. Je ale potrebné zveriť návrh architektovi, ktorý má s takouto strechou skúsenosti a konštruktérovi, ktorý vie navrhnúť vhodný spôsob zateplenia a pokrytia. Z mojich skúseností by som doporučil ako najvhodnejšiu ťažkú strešnú krytinu (BRAMAC, MEDITERAN, atď...) v kombinácii so systémom THERMODACH, ktorý zabezpečí, že strešná konštrukcia bude v stabilizovanom prostredí, bez extrémnych výkyvov teploty a vlhkosti. Potom už stačí dodatočne zatepliť stropy nad úrovňou sádrokartónovej konštrukcie. Je to jednoduché, nie cenovo náročné a veľmi spoľahlivé.
KEJKA
06.07.09,11:14
prosím, prosím
BRAMAC má od marca 2009 krytinu - novinku BRAMAC NATURA
http://www.bramac.sk/uploads/media/B...cennik2009.pdf

vidí sami lacnejsia a zaujímavejšia ako alpská škridla, s ktorou som počítala pôvodne.
Máte niekto skúsenosti s novou škridlou NATURA?
Dakujem pekne.
KEJKA
06.07.09,16:47
prosím, prosím
BRAMAC má od marca 2009 krytinu - novinku BRAMAC NATURA
http://www.bramac.sk/uploads/media/B...cennik2009.pdf

vidí sa mi lacnejsia a zaujímavejšia ako alpská škridla, s ktorou som počítala pôvodne.
Máte niekto skúsenosti s novou škridlou NATURA?
Dakujem pekne.
posúvam, zatiaľ som zistila, že ju majú vystavenú v Záhorskej Bystrici, idem pozrieť. Nikto nemá skúsenosti? Nezaoberali ste sa s touto novinkou?
KEJKA
08.07.09,12:36
prosím, prosím
BRAMAC má od marca 2009 krytinu - novinku BRAMAC NATURA
http://www.bramac.sk/uploads/media/B...cennik2009.pdf

vidí sami lacnejsia a zaujímavejšia ako alpská škridla, s ktorou som počítala pôvodne.
Máte niekto skúsenosti s novou škridlou NATURA?
Dakujem pekne.


posúvam, zatiaľ som zistila, že ju majú vystavenú v Záhorskej Bystrici, idem pozrieť. Nikto nemá skúsenosti? Nezaoberali ste sa s touto novinkou?
bola som sa na BRAMAC NATURA pozrieť. Je fádna, nepáči sa mi.
Ďalšia nevýhoda - k tejto škridle nemajú kompletný program ako k alpskej škridle, i ked som ani nezisťovala, ktoré prvky chýbajú.
Na druhej strane som v šoku, aký rozsiahly program existuje, kolko druhov krytiny a koľko rôznych prevedení.
Nahovýrali ma na PROTECTOR, čo môže byť síce lákavé, ale mám obyčajnú škridlu 9 rokov a ani známka po nejakých machoch alebo niečom inom, tak sa mi to nahováranie vidí ako marketingový ťah. Úplne postačí obyčajná bez protectoru,
Čo na to hovoríte?
groga
09.07.09,12:04
Ja som už objednal výrobu priehradových väzníkov na strechu RD. Chcem jednoduchú sedlovú strechu bez debnenia. Zaujímali by ma chyby, ktorých by som sa mal vyvarovať. Na strechu chcem dať škridle Bogen Innovo 12.
chandler
09.07.09,12:40
groga: ta strecha uletela kvoli zlemu kotveniu na strechu. tak treba dat pozor na to ukotvenie - musis to mat v statike alebo od vyrobcu nosniku. niekto sa za to musi zarucit.

kejka: tiez sa mi to zda zbytocne