devonto
05.03.09,13:44
Dobry den vsetkym

Mam problem so zivnostnikom, ktory u nas robil rekonstrukciu kupelne.Preslo 10 mesiacov a mame uz druhy krat chybne tesnenie, ktore sa asi uz ani neda nazvat tesnenim.Prvy krat bol tiez problem s tesnenim, ale nie na tom istom mieste.Vtedy dotycny majster prisiel a behom zhruba 5-10 minut skoncil celu opravu.Dalsia vec je ze napriek opakovanemu naliehaniu nam stale nedal zarucny list od noveho sprchoveho kuta, umyvadla a dalsich veci, ako aj na pracu, ktoru vykonal.Tiez sme stale nedostali ziadnu fakturu, blok, alebo akykolvek iny doklad o zaplateny nim pozadovanej sumy.

Vedel by mi niekto poradit, ako postupovat v takomto pripade?

On si totiz zjavne robi co chce a po vyplateny kasle na zakaznika.

Nechcem aby s nim este niekto dalsi mal taketo problemy, preto sa chcem obratit na urady, aby mu ak sa da odobrali zivnost.

Ale neviem ako sa riesia taketo veci!

Poradte prosim!

Vopred vam velmi pekne dakujem!
chandler
05.03.09,13:18
kedze nemas zmluvu ani prijmovy doklad, vlastne vobec nic. tak dost dobre nechapem co chces vybavovat. staci si z toho vziat ponaucenie.
dodo g
05.03.09,14:29
A kde si ho vlastne splašil?
220870
05.03.09,15:56
Vy chcete od neho faktúru.Už ste mu zaplatili a príjmový doklad ,predpokladám nemáte.To sa môže stať ,že budete platiť dvakrát.
babička
05.03.09,17:32
Nie je náhodou z Trenčína?Mám podobné skúsenosti, vedela by som Vám o tom rozprávať. Už 5 rokov je to všetko na súde, ale je to na dlhé lakte, neverili by ste čo dokážu známosti a peniaze.
Milan.Žiška
06.03.09,05:37
Skúsil si pripraviť príjmový doklad a nechať mu ho len podpísať?
A čo tak tlačiť na neho cez doklad do vyúčtovania " nejakého sporenia".
Základná chyba - peniaze preč ale žiadny doklad = asi nič neuhráš.:(
Ferdosondo
06.03.09,05:42
Nie je náhodou z Trenčína?Mám podobné skúsenosti, vedela by som Vám o tom rozprávať. Už 5 rokov je to všetko na súde, ale je to na dlhé lakte, neverili by ste čo dokážu známosti a peniaze.
Neviem, či je z Trenčína, ale majstrov ktorí robia bez dokladov nájdete na každom rohu. Skôr by som povedal, že je problém nájsť niekoho s dokladom.
Ferdosondo
06.03.09,05:49
Stará známa vec. Idete niečo robiť, majster povie: "Chcete na to aj doklad ? Lebo potom to bude drahšie". Samozrejme prikývnete na nižšiu cenu. Potom sú problémy s reklamáciami.
mona091
06.03.09,05:50
1. dokaz, ze si mu odovzdal peniaze (napriklad svedkovia)
2. dokaz, ze si mal uzatvorenu ustnu dohodu o vykonani diela
3. ak budes moct tieto veci hodnoverne dokazat, nahlas to:
- na zaklade odovzdanych penazi bude musiet on preukazat,
na co ich pouzil
- ak prizna vykonanie diela, pripadne Ty to dokazes inym sposobom, bude sa musiet preukazat evidenciou, odovzdanie diela

- zacni od najhlavnejsieho - dokazat odovzdanie penazi a postupne budes rozvijat aktivitu, podla toho, ako bude on reagovat
devonto
06.03.09,08:17
Ahoj
Mal izerat v miestnych novynach.
devonto
06.03.09,09:07
Nie je náhodou z Trenčína?Mám podobné skúsenosti, vedela by som Vám o tom rozprávať. Už 5 rokov je to všetko na súde, ale je to na dlhé lakte, neverili by ste čo dokážu známosti a peniaze.

Ahoj Babicka
On je z Vozokan, to je pri Galante.
No ved to, teraz sa snim natahovat o nieco co ma byt samozrejmostou.
Inak je to firma KEKKO-Frantisek Gelnicky, velka chyba dat tomuto cloveku zakazku.
Murar, co ma zivnost aj na predavanie mliecnych vyrobkov.
To som si overil az ked bolo neskoro.
branislavp
06.03.09,09:21
Spoj sa s týmto nezodpovedným človekom s tým, že potrebuješ doklad o zaplatení aj záručné listy. Keď bude odmietať s Tebou komunikovať vyhroz mu s daňovou kontrolou, veď ten Tvoj výdaj z peňaženky musí mať niekde vykázaný ako jeho príjem a započítaný aj v terajšom daňovom priznaní. Inak sa ničoho podľa Tvojich skúseností nedomôžeš.
branislavp
06.03.09,09:26
Vy chcete od neho faktúru.Už ste mu zaplatili a príjmový doklad ,predpokladám nemáte.To sa môže stať ,že budete platiť dvakrát.
Keby bol vychytralý, tak aj áno, mohol by nepriznať , že už dostal zaplatené. To je vždy riziko dať peniaze bez papiera.
devonto
06.03.09,09:44
Spoj sa s týmto nezodpovedným človekom s tým, že potrebuješ doklad o zaplatení aj záručné listy. Keď bude odmietať s Tebou komunikovať vyhroz mu s daňovou kontrolou, veď ten Tvoj výdaj z peňaženky musí mať niekde vykázaný ako jeho príjem a započítaný aj v terajšom daňovom priznaní. Inak sa ničoho podľa Tvojich skúseností nedomôžeš.

Sorry ze az teraz , ale pokazde musim cakat 30 minut, lebo som tu novy.

Inak stym danovym uradom som sa uz spojil a on udajne presiel poriadnou kontrolou.Viem to od neho, lebo ked som mu naposledy volal, uz sa somnou vobec nechcel bavit, lebo ze som ho udal na danovy urad.
To je pravda, udal, na svine treba svinsky.
No, dufam, ze az tolko drzosti a odvahy zas nema aby si pital peniaze druhy krat.
Milan.Žiška
06.03.09,12:39
Aj keď sa povznesieš nad všetky finančné problémy, určite ale budeš potrebovať záručné listy v prípade reklamácie na výrobcu.

To čo sa ti stalo je asi najdrahšie školné, s akým sa stretávame u nás. Už aby tá kríza vyčistila trh od týchto tiež odborníkov.:)
dodo g
06.03.09,13:08
To ho nikto nevidel že u teba pracoval? Žiadny svedkovia alebo ako je vlastne možné že to robí? No ja by som to riešil takto: Prvá vec je že zrejme išlo o vykonanie prác na zákazku. V tom prípade je právne uznaná aj ústna dohoda. Nevidím problém v tom aby si zašiel a "dôrazne" žiadal potrebnú dokumentáciu. Ak odmietne tak hraj jeho štýlom: Upozorni ho listom do vlastných rúk že to nahlásiš na živnostenskom odbore a potom som zvedavý čo urobí. SOI- ka by si na tom tiež pochutnala predsa je to v jej pracovnej náplni a ver mi že urýchlene Ti dodá čo žiadaš.
devonto
06.03.09,14:07
To ho nikto nevidel že u teba pracoval? Žiadny svedkovia alebo ako je vlastne možné že to robí? No ja by som to riešil takto: Prvá vec je že zrejme išlo o vykonanie prác na zákazku. V tom prípade je právne uznaná aj ústna dohoda. Nevidím problém v tom aby si zašiel a "dôrazne" žiadal potrebnú dokumentáciu. Ak odmietne tak hraj jeho štýlom: Upozorni ho listom do vlastných rúk že to nahlásiš na živnostenskom odbore a potom som zvedavý čo urobí. SOI- ka by si na tom tiež pochutnala predsa je to v jej pracovnej náplni a ver mi že urýchlene Ti dodá čo žiadaš.

Ahojte

V prvom rade dakujem za vase nazory a navrhy!

Doporuceny list so ziadostou o fakturu,zarucne listy a opravu som mu poslal prave dnes s tym, ze ak sa mi neozve v priebehu buduceho tyzdna budem to pokladat za dalsiu ignoraciu a obratim sa na SOIku.
Ale napad so zivnostenskym uradom sa mi tiez paci.
Len dufam, ze ak sa to dostane k uradnikom, tak ho aspon poriadne poriesia a ze to nezostane niekde pod kopou papierou bez odozvy!
Ide tu predsa o nas vsetkych co doplacame na takych majstrov co by zivnost mat vobec nemali!
petmar
07.03.09,12:09
Na mojich majstrov som si pripravil aj takýto "trik" :
- páni majstri, odfotím si Vás na tom lešení, ako vám to ide, ako práca pekne pribúda.. a som si ich nafotil, aj kamerou nasnímal. Corpus delicti našťastie nebolo treba, robota drží dobre.
Composite
07.03.09,12:27
nahlás ho na daňové a podaj trestné oznámenie (na čo musíš vedieť ty, lebo nie presne si celú situáciu napísal, neviem čo bolo spísané,...), nevydanie dokladov, sprenevera peňazí, nekvalita stav. prác, .... proste na polícií ti poradia
branislavp
08.03.09,08:36
Nie je náhodou z Trenčína?Mám podobné skúsenosti, vedela by som Vám o tom rozprávať. Už 5 rokov je to všetko na súde, ale je to na dlhé lakte, neverili by ste čo dokážu známosti a peniaze.
Áno peniaze a známosti dokážu veľmi veľa a všade, kde sa človek pohne, to je sila v dnešnej dobe, ale nevzdávaj sa ničoho, ak Ti niekto krivdí, tak bojuj, aj na súde, veľa šťastia.
babička
11.03.09,20:25
Áno peniaze a známosti dokážu veľmi veľa a všade, kde sa človek pohne, to je sila v dnešnej dobe, ale nevzdávaj sa ničoho, ak Ti niekto krivdí, tak bojuj, aj na súde, veľa šťastia.

Ďakujem za podporu, nie som z tých čo sa vzdávajú, ale viete si predstaviť čo to je pozerať sa každý deň na taký nepodarok?
sqip18
05.05.09,18:08
Na tychto "majstrov" z Vozokian si dajte pozor. Firma Farkas a spol. Su to obycajni fuseri co vam len naslubuju hory doly ale vysledok bude zalostny a predrazeny! Su na nich same staznosti
ddr
20.01.10,04:03
No tento problémma obzvlášť zaujíma nebudem tu písať postupy ako na to vymocť to čo chce dotyčný(ná) ale chcel by som poukázať na to ako tomu predísť už ma nebaví čítať príspevky typu živnostník sv..na atd..ja som tiež živnostník takže vina by som povedal je 50na50 zákazník chce ušetriť tak sa dohodne so živnostníkom na tkzv. cashovke nastava problem zaruky a inych okolnosti... je treba si premyslieť koho si beriem a za koľko mi dielo vykona nedoporučujem brať "lacných"majstrov "lacnu"firmu tak potom aj vyzera odvedena práca všade na svete sa za služby platí!ja postupujem asi takto: klient ma predstavu čo chce vykonať trebars na kupelni prekonzultujem,navrhnem materialy postupy zakaznik si vyberie ide kúpi a je to! zaručne listy atd ma v ruke! automaticky po dohode ma moje ičo dičo platbu beriem za vykonanu prácu tyždenne vopred dohodnuta suma sa nemeni ale robím to tak preto lebo mam skusenosti kde aj zakaznik bol sv..na nechal si spravit jadro a potom že maš zmluvu? nemáš ahoj...vymahat som mohol tak dieru z koláča na lamparni. zaruku davam min2 roky na vykonane dielo aj pri cashovke mne je jedno aky sposob platby pracujem tak aby som mal reklamu pozitívnu nie negatívnu na to že to robím kratko tj:2 roky (ako živnostnik prax je dlhšia)si neg reklamu ani dovolit nemožem stačí že ju robia páni"lacný majstri" preto Vás prosím nehadžte živnostníkov do jedneho vreca dakujem:o)uvedomte si že aj v stavebných firmách robia živnostníci a robia to za peniaze za ktore by ste neboli ochotny ani vstať z postele nie to ešte pracovať :eek:
martina408
20.01.10,04:35
ako si mohol dať peniaze z ruky bez toho, aby si dostal potvrdenku. Slováci sú asi nepoučiteľní