zk24
05.03.09,14:17
Ahojte,

viete mi poradit, ake vsetky prilohy treba dodat k danovemu priznaniu k DzP PO okrem VZaS a Suvahy? Firma zacala podnikat v roku 2008. Netreba nejake udaje aj o tomto?

Dakujem.
KvetkaK
05.03.09,13:25
Ahojte,

viete mi poradit, ake vsetky prilohy treba dodat k danovemu priznaniu k DzP PO okrem VZaS a Suvahy? Firma zacala podnikat v roku 2008. Netreba nejake udaje aj o tomto?

Dakujem.
Ešte treba poznámky k účtovnej závierke.
zk24
05.03.09,13:27
Ahoj KvetkaK,

dakujem, co by to malo prosim obsahovat? Ma to nejake predtlaceny format, je to nejake tlacivo? Robim DzP pre pravnicku osobu prvy krat :)

Dakujem.
KvetkaK
05.03.09,13:30
Ahoj KvetkaK,

dakujem, co by to malo prosim obsahovat? Ma to nejake predtlaceny format, je to nejake tlacivo? Robim DzP pre pravnicku osobu prvy krat :)

Dakujem.
Dajú sa aj kúpiť, ale nejaké aj v kratšej forme nájdeš aj tu na porade. Skús si dať do vyhľadávača poznámky k účtovnej závierke a určite niečo nájdeš. ;)
zk24
05.03.09,13:49
Ste super, dakujem. Esteze existuje Porada...
gabi2
25.08.09,06:50
Boli poznámky k daňovému priznaniu povinné pre s.r.o. aj za rok 2004 a 2005? Myslím, že začali byť povinné za rok 2006 ale nie som si istá. ( nemáme povinnosť overenia auditorom) Ďakujem pekne a slnečný deň. Gabi
Džudi
25.08.09,06:57
Ja som podávala poznámky aj za tieto roky a podľa mňa boli povinné.
gabi2
25.08.09,07:20
Ďakujem aj keď nie som potešená. Bývalá účto. neposlala do obchodného registra výkaz a súvahu. Je potrebné aj tam poslať poznámky? Za tieto roky som ich totiž nenašla.
grammatika
25.08.09,07:42
Ďakujem aj keď nie som potešená. Bývalá účto. neposlala do obchodného registra výkaz a súvahu. Je potrebné aj tam poslať poznámky? Za tieto roky som ich totiž nenašla.

účtovníčka má len upozorniť konateľov, aby po schválení závierky-po konaní VZ- poslali -Súvahu+VZaS+Poznámky+Vyhlásenie, že listiny boli schválené.

Aj poznámky do tohto balíka patria, mali by byť poslané.
gabi2
25.08.09,07:55
firma je jednoosobová a od účto. to konateľ predpokladal. Keď nemám tie poznámky čo robiť? Ide mi len o roky 2004 + 2005. Každá rada dobrá. Gabi
grammatika
25.08.09,08:07
Ak sa k nim nevieš dopátrať, a nebudeš ich dorábať, tak by som podala aspoň to, čo máš.
Od r.2008 k účt.výkazom pribudla povinnosť dať aj vyhlásenie, že bola závierka schválená.
Treba dať,ale pozor na porušenie §21 zákona o účtovníctve o zverejň.údajov v zbierke listín, nakoľko z toho vyplýva-Obchodný zákonník §68:

(6) Súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti, ak

a) sa v príslušnom kalendárnom roku nekonalo valné zhromaždenie alebo ak v čase dlhšom ako tri mesiace neboli ustanovené orgány spoločnosti,
b) spoločnosť stratí oprávnenie na podnikanie,
c) zaniknú predpoklady ustanovené zákonom na vznik spoločnosti,
d) spoločnosť poruší povinnosť vytvoriť alebo doplniť rezervný fond podľa tohto zákona,
e) spoločnosť porušuje povinnosť podľa § 56 ods. 4,
f) spoločnosť nesplnila povinnosť uložiť do zbierky listín individuálnu účtovnú závierku za najmenej dve účtovné obdobia nasledujúce po sebe.
g) spoločnosť nespĺňa podmienky podľa § 2 ods. 3.