Sandra.25
05.03.09,16:29
prosím Vás, je sponzorský dar odpočitateľná položka zo základnu dane na konci roka, alebo nie?
dakujem
evina
05.03.09,15:59
prosím Vás, je sponzorský dar odpočitateľná položka zo základnu dane na konci roka, alebo nie?
dakujem

u PO áno...§12 odst. 7
Chobot
05.03.09,20:49
u PO áno...§12 odst. 7

akého zákona?

Ja si myslím, že nie je.
evina
05.03.09,21:28
akého zákona?

Ja si myslím, že nie je.

595/2004


TRETIA ČASŤ

DAŇ PRÁVNICKEJ OSOBY

§ 12 Predmet dane

(7) Predmetom dane nie je
a) príjem podľa § 50,
b) príjem získaný darovaním alebo dedením,
c) podiel na zisku, vyrovnací podiel, podiel na likvidačnom zostatku alebo podiel na výsledku podnikania, ak nie sú predmetom dane podľa § 3 ods. 2 písm. c) a sú vyplácané právnickej osobe,
Chobot
05.03.09,22:12
595/2004


TRETIA ČASŤ

DAŇ PRÁVNICKEJ OSOBY

§ 12 Predmet dane

(7) Predmetom dane nie je
a) príjem podľa § 50,
b) príjem získaný darovaním alebo dedením,
c) podiel na zisku, vyrovnací podiel, podiel na likvidačnom zostatku alebo podiel na výsledku podnikania, ak nie sú predmetom dane podľa § 3 ods. 2 písm. c) a sú vyplácané právnickej osobe,

Ja som pochopil otázku tak, že ak právnická osoba dá niekomu finančný dar, či si to môže odpočítať zo základu dane. Myslím, že nie, lebo sponzorský dar nie je daňový náklad firmy, ide to zo zisku.

Nie som si istý, či Sandra je prijímateľom toho daru a pýta sa, či ho musí zdaniť ako príjem. Z jej otázky to chápem tak, ako som uviedol v prvom odseku..
evina
05.03.09,22:22
Ja som pochopil otázku tak, že ak právnická osoba dá niekomu finančný dar, či si to môže odpočítať zo základu dane. Myslím, že nie, lebo sponzorský dar nie je daňový náklad firmy, ide to zo zisku.

Nie som si istý, či Sandra je prijímateľom toho daru a pýta sa, či ho musí zdaniť ako príjem. Z jej otázky to chápem tak, ako som uviedol v prvom odseku..

Neviem, či v tom prípade by sa nepýtala na pripočitateľnú položku:), lebo áno poskytnutý dar nevchádza do daňových nákladov, teda zvyšuje základ dane, alebo je to tým, že práve vypĺňam DP PO , ktorá prijala finančný dar /riadok 210 ktorým znižujeme základ dane/ a tak si ma naplašil :)
KEJKA
05.03.09,22:54
ešte sa budeme plašiť.
V oboch prípadoch - poskytnutie i prijatie daru - je mimo daňového režimu.