zeto750
05.03.09,15:50
Ako je to s dochodkom ak mam 18 ale nebol som zamestnany (roznasal som kedysi letaky ale neviem ci za mna platili odvody asi hej ale to je fuk).
nasiel som toto:
Mladí a invalidita
Za študentov stredných a vysokých škôl už štát neplatí dôchodkové poistenie. Ak sa stanú invalidnými v mladom veku, nemajú teda potrebný počet rokov poistenia na to, aby im vznikol nárok na invalidný dôchodok. Ministerstvo sociálnych vecí preto zaviedlo tzv. invalidný dôchodok z mladosti, ktorý môže získať aj mladý človek, ak sa stane invalidným pred dovŕšením povinnej školskej dochádzky alebo v čase, keď sa ešte pokladá za nezaopatrené dieťa (napríklad študuje na vysokej škole).
V tomto prípade sa dôchodok vypočíta zo 67 percent priemernej mzdy (t. j. priemerný osobný mzdový bod, ktorý odráža zárobky ľudí, z ktorých sa platilo poistenie, je pevne stanovený na 0,67). Invalidný dôchodok môže začal dostávať najskôr od 18 rokov.

podla toho narok mam mam uz aj ZTP teraz asi na 3 roky+dostavam 1900skk na benzin a stravu....

Bol by som zvedavy aky je postup pri ziadosti o invalidny dochodok?
Napiste mi prosim co potrebujem a kde vsade treba skocit a co mam vybavit..prosim som v tychto veciach zaciatocnik ale budem rad ked ma nedobijete s tym ze hladaj lebo ja uz dllllho hladam...

dakujem fakt mi pomozete..