kabocny
05.03.09,16:57
Dobry den. Mam taky problem, ktory sa snazim vyriesit. Zaujima ma ci moze danovy urad namietat nieco proti tomu, ak si na zaciatku podnikania kupim pc zostavu aj s pracovnym stolom od mamy. Zijeme v jednej domacnosti. Nebude to danovemu uradu vadit? Dakujem
Lianka
05.03.09,18:27
Nevidim v tom problem... Spravte kupnopredajnu zmluvu, odporucala by som uviest cenu obvyklu vzhladom na vek, vybavenie, opotrebenie a pod.
vmsux
12.03.09,21:17
Est eby som doplnil, ze kludne si to mozes kupit aj sam od seba, teda ty ako PO od teba ako FO. Ak to pouzivas na podnikanie, mozes to urobit. Ja som si tak sam od seba kupil pocitac.
1marta3
13.03.09,05:55
zdravím,
ja by som sa chcela k tomu ešte spýtať, že ak kúpim teda niečo od napr. rodiča resp. niekoho kto je aj zamestnaný či takýto príjem na základe tej kupno-predajnej zmluvy musí aj zdaniť ?

pekný deň
Zoltán Kovács
13.03.09,06:00
Est eby som doplnil, ze kludne si to mozes kupit aj sam od seba, teda ty ako PO od teba ako FO. Ak to pouzivas na podnikanie, mozes to urobit. Ja som si tak sam od seba kupil pocitac.

Nemám ten dojem, že by išlo o právnickú osobu. Skôr o szčo.
alušik
13.03.09,06:43
zdravím,
ja by som sa chcela k tomu ešte spýtať, že ak kúpim teda niečo od napr. rodiča resp. niekoho kto je aj zamestnaný či takýto príjem na základe tej kupno-predajnej zmluvy musí aj zdaniť ?

pekný deň
Nie, nemusí. Príjmy z predaja hnuteľných vecí sú oslobodené.;)
1marta3
13.03.09,07:42
alušik, ďakujem
IVEB
16.03.09,18:52
Ak tomu rozumiem ak ja ako fyzická osoba nepodnikateľ na základe kúpno-predajnej zmluvy predám FO podnikateľovi napr. počítač je tento príjem pre mňa od dane oslobodený a podnikateľ si to dá riadne do nákladov? Je to ohraničené nejakou sumou / 5- násobok životného minima? / A musím ja ako nepodnikateľ nejako zdokladovať , že ten počítač bol môj resp. , že som ho ja niekedy kúpil?
Tina855
14.03.11,08:08
Toto by aj mna zaujímalo je to riadny daňový náklad pre firmu? Nakúpili sme tak pár tlačiarní od fyzických osôb na testovanie, na základe kúpnej zmluvy.