Timka1
05.03.09,20:15
Dobrý večer, chcela by som si ujasniť ako je to pri dohode o brigádnickej práci študentov alebo dohode o vykonaní práce .... ak uzatvorí túto dohodu študent, ktorý ešte nemá 18 rokov, môže ju podpísať a tiež vyhlásenie na NČ alebo musí podpísať zákonný zástupca - rodič.
Ďakujem za odpoveď.
jipro
05.03.09,19:26
Ja keď vyhotovím DoBPŠ, tak na záver dám
Zamestnávateľ:
Zamestnanec:
Zákonný zástupca:/matka,otec/
Vyhlásenie si podpíše sám
Timka1
05.03.09,19:57
Ja som dávala podpísať dohodu tiež zákonnému zástupcovi- rodičovi, ale aj vyhlásenie rodičovi a práve o to mi ide, pretože určitá nemenovaná firma, pre ktorú môj synovec odpracoval pár hodín dala všetko jemu podpísať a on chudák ani presne nevedel čo podpisuje a je z toho problém.
Podľa dotyčnej firmy môže podpisovať aj študent, ktorý dovršil 16 rokov. Podľa mňa až dovršením 18. Takže neviem, usmernite ma, ak by ste mali niekde odvolávku na §, prosím prilepte, ďakujem krásne.
tuta
05.03.09,20:22
Pracovné podmienky mladistvých zamestnancov
§ 171
Na začiatok

(1) Zamestnávateľ je povinný utvárať priaznivé podmienky na všestranný rozvoj telesných a duševných schopností mladistvých zamestnancov aj osobitnou úpravou ich pracovných podmienok. Pri riešení dôležitých otázok týkajúcich
sa mladistvých zamestnávateľ úzko spolupracuje so zákonnými zástupcami mladistvých.
tuta
05.03.09,20:26
A ešte prikladám:
§ 172
Na začiatok

Výpoveď daná mladistvému zamestnancovi i okamžité skončenie pracovného pomeru s mladistvým zamestnancom zo strany zamestnávateľa sa musia dať na vedomie aj jeho zákonnému zástupcovi. Ak pracovný pomer skončí mladistvý zamestnanec výpoveďou, okamžitým skončením pracovného pomeru, v skúšobnej dobe alebo ak sa má jeho pracovný pomer skončiť dohodou, je zamestnávateľ povinný vyžiadať si vyjadrenie zákonného zástupcu.

§ 173
Na začiatok

Zamestnávateľ môže zamestnávať mladistvých zamestnancov len prácami, ktoré sú primerané ich fyzickému a rozumovému rozvoju, neohrozujú ich mravnosť, a poskytuje im pri práci zvýšenú starostlivosť. To isté platí aj pre školy a občianske združenia podľa osobitného predpisu, ak v rámci svojej účasti na výchove mládeže organizujú práce mladistvých.