Fair Jobs
28.06.05,13:37
Dobry den.

Som majitelkou personalnej agentury, no bez zamestnancov. Vztahuje sa aj v mojom pripade povinnost registracie, alebo aspon vyhotovenie bezpecnostneho planu, kedze pracujem s databazou ludi a s ich osobnymi udajmi?

Cestovne naklady
Je mozne uplatnit si v nakladoch napr. cestu autobusom atd? Je na to potrebne mat nejake specialne tlacivo o pracovnej ceste?

Stravne
Je mozne uplatnit si v nakladoch stravne pocas obchodnych rokovani? Pozvanie obchodneho partnera na kavu atd.


Dakujem velmi pekne za pomoc. Ste super.

Pekny den
Petra
bendži
28.06.05,11:58
Dobry den.

Som majitelkou personalnej agentury, no bez zamestnancov. Vztahuje sa aj v mojom pripade povinnost registracie, alebo aspon vyhotovenie bezpecnostneho planu, kedze pracujem s databazou ludi a s ich osobnymi udajmi?

Cestovne naklady
Je mozne uplatnit si v nakladoch napr. cestu autobusom atd? Je na to potrebne mat nejake specialne tlacivo o pracovnej ceste?

Stravne
Je mozne uplatnit si v nakladoch stravne pocas obchodnych rokovani? Pozvanie obchodneho partnera na kavu atd.


Dakujem velmi pekne za pomoc. Ste super.

Pekny den
Petra
K ochrane osobných údajov...
Keďže nemáš zamestnancov, nemôžeš registrovať zodpovednú osobu. Podľa mňa informačný systém, ktorý u teba predstavuje určitú databázu ľudí uchádzajúcich sa o zamestnanie, nepredstavuje informačný systém na spracovanie miezd a teda spadá pod povinnosť registrácie. Taktiež zrejme je nevyhnutná bezpečnostná smernica, resp. ak je PC pripojený na net (čo zrejme je), tak bezpečnostný projekt... toľko môj názor..

Cestovné náklady - jednoznačne sa riadiť zákonom o cestovných náhradách, v tomto ti ja ale veľmi neporadím.

Stravné - ja osobne bločky za určité pohostenie obchodných partnerov účtujem ako reprezentačné náklady, nie stravné.
Chobot
28.06.05,12:08
K tej prvej otázke Ti uz poradili. K druhej: náklady na dopravu si môzes uplatnit, ak vznikli v rámci sluzobnej cesty. V tom prípade musís mat vyplnené tlacivo "Vyúctovanie sluzobnej cesty", kde prilozís cestovné lístky.

Co sa týka toho stravného - to ni je stravné. Stravné by bolo v zmysle zákona o cest. náhradách vtedy, ak by si bola na sluzobnej ceste mimo pravidelného pracoviska. Tie náklady by si si mohla zahrnút do nákladov.

Náklady za obcerstvenie (kávu, obed s rokovacím partnerom) by sa dal zaúctovat ako reprezentacné alebo ako reklama, ale je to tiez obmedzené, do akej výsky (to takto z hlavy neviem).
Fair Jobs
28.06.05,12:27
Dakujem za odpoved. Nevies nahodou co by mal ten bezpecnostny projekt obsahovat? Je mozne niekde najst nejaky navod? Uz tu beham asi hodinu, a vsade je vsetko pisane dost nekonkretne.

Dakujem

Petra
bendži
28.06.05,12:42
su tu na porade zverejnené nejaké ukážky a poznámky, je založená jedna téma s názvom "Bezpečnostný projekt", alebo potom v "Dokumentoch", tam je myslím uložený bezpečnostný projekt....
Fair Jobs
28.06.05,12:57
A ako je to s itnernou smernicou a programom odpadoveho hospodarstva? Musim mat aj to? Je to az neuveritelne kolko formularov, smernic a inych zbytocnosti clovek potrebuje k podnikaniu. Naco vlastne? Aby to cloveka odradilo?