m.i.c.h.a.l
05.03.09,20:46
Potrebovala by som súrne poradiť-jedná sa o výpoveď pre porušenie prac.disciplíny s okamžitou výpoveďou s tým,že v jeden deň mi to bolo oznámené po príchode do práce pričom vraj výpoveď mi bola zaslaná poštou a na druhý deň som už ani do práce nemala nastúpiť, nemala som žiadny zápis pre porušenie prac.disciplíny ani teraz ani nikdy predtým preto som odmietla túto výpoveď prevziať po tomto mojom rozhodnutí mi zamestnávateľ navrhol,že si môžem podať výpoveď na vlastnú žiadosť. Mám dojem,že ma takto chce firma poškodiť a zbaviť sa ma bez odstupného a navyše neviem či v jednom aj druhom prípade takejto výpovede sa budem môcť zaevidovať na úrade práce s nárokom na dávky v nezamestnanosti.Prosím ak mi niekto vie v tomto poradiť budem veľmi vďačná som momentálne úplne bezradná.Ďakujem.
romanxxx222
05.03.09,23:03
Potrebovala by som súrne poradiť-jedná sa o výpoveď pre porušenie prac.disciplíny s okamžitou výpoveďou s tým,že v jeden deň mi to bolo oznámené po príchode do práce pričom vraj výpoveď mi bola zaslaná poštou a na druhý deň som už ani do práce nemala nastúpiť, nemala som žiadny zápis pre porušenie prac.disciplíny ani teraz ani nikdy predtým preto som odmietla túto výpoveď prevziať po tomto mojom rozhodnutí mi zamestnávateľ navrhol,že si môžem podať výpoveď na vlastnú žiadosť. Mám dojem,že ma takto chce firma poškodiť a zbaviť sa ma bez odstupného a navyše neviem či v jednom aj druhom prípade takejto výpovede sa budem môcť zaevidovať na úrade práce s nárokom na dávky v nezamestnanosti.Prosím ak mi niekto vie v tomto poradiť budem veľmi vďačná som momentálne úplne bezradná.Ďakujem.
Nemám síce pre teba konkrétne riešenie, ale podľa toho čo píšeš, zamestnávateľ sa snaží zbaviť sa ťa, dosť špinavým a podľa mňa aj nezákonným spôsobom. Rozhodne sa nenechaj dotlačiť do situácie, v ktorej by ťa šéf rád videl a síce, že ty sama dáš výpoveď. Over si možnosti zamestnávateľa okamžite rozviazať pracovný pomer pre porušenie prac. disciplíny v Zák. práce (fakt sa oplatí) a pokiaľ porušenie prac. disciplíny nebolo písomne zdokumentované, len tak, za základe nejakého tvrdenia ti takúto výpoveď dať nemôžu. Toto je však iba môj laický názor na základe podobných skúseností a môžem ti iba doporučiť vrhnúť sa na zákonník práce. Zamestnávatelia väčšinou veľmi radi zneužívajú nevedomosť ľudí o svojich právach a ich povinnostiach. Verím, že sa ozve ešte veľa ľudí, ktorí sa tejto problematike venujú a spolu to vyriešite. Drž sa, prajem veľa úspechov.
romanxxx222
06.03.09,05:48
§68 ods.1, písm./b? (radšej si to over)
Čo sa týka podpory v nez., §68 vraj nemá vplyv na jej priznanie (teda, pokiaľ spĺňaš všetky ostatné klasické podmienky), zaevidovanie by tiež nemal byť problém, ak ti aj nevyjde podpora, môžeš ešte požiadať o hm. núdzu, momentálne si ešte oficiálne zamestnaná?
m.i.c.h.a.l
06.03.09,16:42
ďakujem za podporu a snahu riešiť môj problém teraz momentálne som v akomsi vákuu lebo nemám ani výpoveď/neobdržala som ju/keďže som s ňou nesúhlasila,ale ani nemôžem chodiť do práce keďže mi oznámili,že výpoveď mám tak vlastne nechodím do práce,nemám doklad o výpovedi,ani iné náležitosti od zamestnávateľa a tak sa nemôžem ani zaevidovať na úrade práce no fakt na smiech ale nedá sa lebo vec je vážna......