Ejo
05.03.09,21:12
Stalo sa u podnikatela, že faktúru uhradil prevodom z rodičovho účtu. Vedie JÚ. V PD som zaúčtovala ako úhradu faktúry s VPD a doložila kópiu výpisu z účtu rodičov. Može to tak byť?
Ejo
06.03.09,05:33
Poraďte mi prosííííím, či to takto može byť zaúčtované.
Ďakujem
ekonella
06.03.09,07:01
Ak to nie je často, nemal by byť problém. Pri daňovej kontrole mi prešli takéto ojedinelé úhrady.
Ejo
06.03.09,07:14
Som veľmi vďačná za odpoveď. Už som si nevedela rady.
Paula
06.03.09,07:19
Hm, originál či kópia rodičovského účtu podľa mňa nie je dôkazom, že som záväzok uhradila ja.;)

To k prísp. č.3
Zita5
06.03.09,07:23
Ja by som to nepovažovala za VOZD .Dalo sa to vyriešiť s platbou aj inak , napríklad vkladom na BU dodávateľa . Lenže to treba si vopred premyslieť , čo idem robiť .

Iné by bolo , keby to uhradil so svojho súkromného účtu , ale daný prípad je z BU rodičov .
Ejo
06.03.09,07:37
Podnikateľ v podstate vydal peniaze z pokladne /VPD/ ale "mamička" uhradila prevodom. Čo už? Určite sa to už nezopakuje. Preto som dala VPD a k tomu výpis z ich účtu.
Zita5
06.03.09,07:39
Podnikateľ v podstate vydal peniaze z pokladne /VPD/ ale "mamička" uhradila prevodom. Čo už? Určite sa to už nezopakuje. Preto som dala VPD a k tomu výpis z ich účtu.

Z môjho pohľadu podľa výpisu ste finančné prostriedky vyplatili cez pokladňu mamičke .
liba2
06.03.09,07:45
Podnikateľ v podstate vydal peniaze z pokladne /VPD/ ale "mamička" uhradila prevodom. Čo už? Určite sa to už nezopakuje. Preto som dala VPD a k tomu výpis z ich účtu.ak to bolo v r.2008 tak sa s tým už nedá nič robiť.
ak je to t. r., tak bude "čistejšie" urobiť úhradu z účtu na účet mamičky.
SMatilda
06.03.09,07:53
K: výpisu z účtu je potrebné doložiť výdajkový doklad z pokladne podnikateľa. /:D
jóóój občas by som potrebovala takýto mamičkin účet/
Ejo
06.03.09,07:54
Bolo to r. 2008. Takže to ostane asi tým VPD a doloženým výpisom. A faktúra je uhradená týmto výd.dokladom.
A keď by to bolo tohto roku ako by sa to malo zaúčtovať?
Paula
06.03.09,08:01
[quote=Ejo;974232
A keď by to bolo tohto roku ako by sa to malo zaúčtovať?[/quote]



Ak mamička dotuje, treba spísať pôžičku a hlavne ju pekne splácať.:cool:
Ejo
06.03.09,08:11
Aký postup pri účtovaní?
ego.mc
06.03.09,11:48
VPD na meno rodiča + kópia výpisu z rodičovho účtu.
Potom možno zaúčtovať ako VOZD.
DanielaSL
06.03.09,12:03
Zobrala som účtovníctvo,kde klientka používa na úhrady súvisiace s podnikaním svoj súkromný účet. Viac ako polovica pohybov je súkromných. Ako postupovať pri takomto účtovaní? Vlastne všetko čo jej môže urobiť náklady , je platené z tohoto účtu. Predchádzajúca účtovníčka jej to účtovala ako "osobnú spotrebu"...tie súkromné platby. Čo potom s bankovými poplatkami a čo s kreditným úrokom. Máte s takýmto skúsenosti..ako pri tom postupujete?
Budem vďačná za rady....
liba2
06.03.09,12:10
Zobrala som účtovníctvo,kde klientka používa na úhrady súvisiace s podnikaním svoj súkromný účet. Viac ako polovica pohybov je súkromných. Ako postupovať pri takomto účtovaní? Vlastne všetko čo jej môže urobiť náklady , je platené z tohoto účtu. Predchádzajúca účtovníčka jej to účtovala ako "osobnú spotrebu"...tie súkromné platby. Čo potom s bankovými poplatkami a čo s kreditným úrokom. Máte s takýmto skúsenosti..ako pri tom postupujete?
Budem vďačná za rady....áno, všetko je VNZD plus suma poplatkov a úrok odhadom :confused: (už sa tu o tom diskutovalo, skús niečo nájsť :D ).
erika_H
06.03.09,12:15
Ja by som bankové poplatky prepočítala pomerom - súvisiace s podnikaním,a súkormné poplatky,a doňovo uznateľné by boli iba poplatky súviciace s podnikaním.
erika_H
06.03.09,12:15
Ja by som bankové poplatky prepočítala pomerom - súvisiace s podnikaním,a súkromné poplatky,a daňovo uznateľné by boli iba poplatky súvisiace s podnikaním.
sybila3
12.10.09,07:23
čo s faktúrami z metra, ktoré hradili zo súkromného účtu? je ich dosť veľa. cez pokladňu ich nemôžem dať s nejakou poznámkou?
Alexandra.K.
12.10.09,07:40
áno, všetko je VNZD plus suma poplatkov a úrok odhadom :confused: (už sa tu o tom diskutovalo, skús niečo nájsť :D ).

Dobrý deň
Aj ja dávam poplatky banke VNZD (z 10 položiek je ich osobná spotreba 8 x a iba 2 položky sa týkajú podnikania , ale kreditné úroky sú POZD lebo príjem zo živnosti im chodí tiež na súkromý účet. )
U mňa sa SZCO :mee: nedajú presvedčiť na podnikateľský účet. Preto im účtujem o súkromnom účte .
Lianka
12.10.09,08:58
čo s faktúrami z metra, ktoré hradili zo súkromného účtu? je ich dosť veľa. cez pokladňu ich nemôžem dať s nejakou poznámkou?

http://www.porada.sk/t13333-p2-uhradena-faktura-zo-sukromneho-uctu.html
http://www.porada.sk/t89938-platba-sukromnou-platonou-kartou.html - PU
http://www.porada.sk/t64057-platba-cez-bank-kartu.html