mlaco
06.03.09,06:09
Ahojte,

k notebooku mam pripojeny externy LCD monitor. Po cca 3 rokoch sa nieco zacina kazit - obraz na lcd sa mi chveje v nepravidelnych intervaloch, napr raz za 3 minuty na 10 sekund. Tlacitko "auto adjust" na LCD na chvilu obraz vyostri, ale o chvilu zas...

Je monitor suci do kosa? Alebo sa da s tym nieco este spravit?

(lcd: BenQ FP71G+)
bobino38
06.03.09,05:40
..nemáš nahodou v blízkosti wifi router?,,,je možne že ti to ruší on
mlaco
06.03.09,09:18
nie
Chobot
06.03.09,09:48
nie

Alebo nejaké iné zariadenie, ktoré má v sebe elektromotorček (najšastejšie to chvenie vyvolávajú ventilátory - aj tie v PC).
bobino38
06.03.09,10:32
robí to aj pri pripojení na iné PC?
PaloPa
06.03.09,19:58
Dvakrát som riešil podobný prípad, kde oba boli spôsobené elektrickou sieťou:

1) monitor bol pri stene, kde bezprostredne za ním bol v stene el.rozvod. Tiež sme vtedy skúšali všeličo a pomohlo jednoduché premiestnenie monitora inam.

2) preťažený, resp. špecifickými zariadeniami ovplyvnený, okruh (chladnička, mikrovlnka ...) a obraz sa vždy chvel.
Zapojenie na iný zásuvkový okruh pomohlo.

To sa mi zdá i tvoj zdroj problémov, podľa tých nepravidelných intervalov.

Palo
mlaco
10.04.09,07:09
Nuz. Nebude to monitorom ani kablom. Vymenil som monitor aj kabel a deje sa to iste.

Vada bude v monitorovom konektore na notebooku. Pri fyzickej manipulacii s konektorom obraz zvykne nachvilu vypadnut.

Dost ma to nepravidelne chvenie/zhasinanie hneva, ale neviem ci sa pustat do rozoberania notebooku, alebo rovno kupit novy.
Je to 3.5 rocny DEL Inspiron 2200...
PaloPa
11.04.09,11:37
Nuž, na to je jednoduchá rada. Pred rozoberaním či kupovaním skús poprosiť nejakého známeho, nech u teba na tvoj monitor pripojí svoj notebook. Ak sa bude obraz chvieť, skúste preniesť NB i monitor niekam inam. A budeš mať istotu kde je problém:
NB, monitor alebo el. sieť.

Palo