Aldan
06.03.09,09:13
robím účtovníctvo na živnosť, fakturujem 2x do roka, ale nemám s nikým žiadnu zmluvu, len sa dohodneme. Teraz rozmýšlam či je to dobré, hlavne pre klientov, im to ide o nákladov. Môžem fa aj na základe telef. objednávky?
Chobot
06.03.09,08:45
robím účtovníctvo na živnosť, fakturujem 2x do roka, ale nemám s nikým žiadnu zmluvu, len sa dohodneme. Teraz rozmýšlam či je to dobré, hlavne pre klientov, im to ide o nákladov. Môžem fa aj na základe telef. objednávky?

Zmluva nemusí byť. My si objednávame napr. preklady dokumentov tak, že zašlem e-mail agentúre, kde v prílohe je dokument na preklad a oni nám vystavia faktúru. Zmluvu nemáme žiadnu.
Orsz
06.03.09,08:51
robím účtovníctvo na živnosť, fakturujem 2x do roka, ale nemám s nikým žiadnu zmluvu, len sa dohodneme. Teraz rozmýšlam či je to dobré, hlavne pre klientov, im to ide o nákladov. Môžem fa aj na základe telef. objednávky?

Súhlasím s Chobotom - aj ústna dohoda je dohoda. No pre prípad poitenia profesie zmluva musí byť písomná - ja mám so všetkými zmluvy, kedže som si svoju profesiu aj poistila - písomné zmluvy predkladám poisťovni ...nemám len s jednoročákmi .... lebo tí to raz za rok môžu a nemusia chcieť spracovať ...
Aldan
06.03.09,09:08
nad tou poistkou som tiež rozmýšlala, v ktorej poisťovni máš svoju profesiu pistenú, lebo všetky to nerobia a ak sa smiem spýtať aké sú za to poplatky?
Dík
Pru
06.03.09,09:12
Ja som tiež rozmýšľala, potom ma odhovorili, že sa to neoplatí, tak neviem, keby mi niekto poradil, aké to má výhody a nevýhody poistiť profesiu. dík
Lianka
06.03.09,09:22