hviezdicka2005
28.06.05,14:51
Chcela by som sa spytat...mam so zamestnavatelom podpisanu zmluvu na dobu urcitu a rada by som po jej uplynuti vycestovala do zahranicia...zamestnavatel vsak pravdepodobne pocita s automatickym predlzenim zmluvy. Staci, ak napisem ziadost o rozviazanie prac. pomeru uplynutim platnosti zmluvy na dobu urcitu?
Janka6685
28.06.05,12:54
Chcela by som sa spytat...mam so zamestnavatelom podpisanu zmluvu na dobu urcitu a rada by som po jej uplynuti vycestovala do zahranicia...zamestnavatel vsak pravdepodobne pocita s automatickym predlzenim zmluvy. Staci, ak napisem ziadost o rozviazanie prac. pomeru uplynutim platnosti zmluvy na dobu urcitu?
No, môj názor je, že ak je pracovná zmluva na dobu určítú, tak sa skončí uplynutím doby a zamestnáveteľ môže počítať s čím chce, ale nepomôže mu to, keď ty chceš niečo iné ako on.
Zita4
28.06.05,15:25
No, môj názor je, že ak je pracovná zmluva na dobu určítú, tak sa skončí uplynutím doby a zamestnáveteľ môže počítať s čím chce, ale nepomôže mu to, keď ty chceš niečo iné ako on. Nemusíš žiadať o skončenie PP, stačí mu oznámiť, že nemieniš zmluvu predlžovať. :cool:
Lucy
28.06.05,15:31
PP uzatvorený na dobu určitú skončí uplynutím tejto doby - pozri § 71 ZP. Nevidím v tom žiadny problém.
A zamestnávateľ ti to povedal, že s tebou ďalej počíta? A keď si to myslí, tak máš PZ na dobu určitú a potom padla :)
Lucy
28.06.05,15:32
Chcela by som sa spytat...mam so zamestnavatelom podpisanu zmluvu na dobu urcitu a rada by som po jej uplynuti vycestovala do zahranicia...zamestnavatel vsak pravdepodobne pocita s automatickym predlzenim zmluvy. Staci, ak napisem ziadost o rozviazanie prac. pomeru uplynutim platnosti zmluvy na dobu urcitu?
A nemusíš písať žiadnu žiadosť.
elli
28.06.05,16:18
Tak sa chudak prepocital...
zukana
28.06.05,17:09
Po uplynutí doby, na ktorú bol pracovný pomer dohodnutí, nemá zamestnávateľ nárok žiadať ťa proti tvojej vôly o predĺženie pracovného pomeru. Naopak nie som si istá, čo by sa stalo v prípade, ak by si nastúpila, čo i len o deň naviac po uplynutí doby. Zmenil by sa pracovný pomer na dobu určitú na pracovný pomer na dobu neurčitú?
lenkak
28.06.05,18:22
Áno, zmenil by sa pracovný pomer na dobu určitú na pracovný pomer na dobu neurčitú.
hviezdicka2005
29.06.05,06:28
viem, ze so mnou pocita, ale este som mu neoznamila, ze odchadzam...nebola som si ista, ci to takto mozem spravit, ale asi ano...
Jara
29.06.05,07:00
Hviezdička, nič nemusíš, lebo máš zmluvu na dobu určitú, ale aj on by Ti mal dať podpísať novú a tú by si nepodpísala. Na druhej strane si ale myslím, že ak ťa chcel nechať tak bol s tebou spokojný a preto by si mu mala seriozne povedať, že máš inú ponuku a odchádzaš aby si mal čas niekoho nájsť. Je príjemnejšie sa v dobrom rozísť, veď možno ešte v budúcnosti budete aj robiť spolu.Držím Ti prsty na pekné jednanie...
azalka
17.08.05,17:44
Aký je Váš názor na rôzne definície vo výpovediach al. dohodách o rozviazaní PP na dátum skončenia PP? Osobne nemám rada terminus technikus "ku dňu" , ale dávam prednosť "PP končí dňom"a aj to vo firmách používam. Myslím, že je to jasnejšie, dokedy vlastne bol u nás pracovník zamestnaný a ktorý dátum je podstatný pre výpočty poistného.
Známej som tiež poradila používať radšej "končí dňom" , ale v jej firme právnik zadal na ich interné šablóny "ku dňu" a nikto to nechce meniť - alebo sa boja (tlačivo už existuje pár rokov a medzitým už nemajú právnika a riaditeľ je tiež nový) a ona vždy tápe.
Teda, ak posledný deň, keď ho zamestávajú naposledy napr. 31.8. by mal byť napísaný : ku dňu 31.8. alebo 1.9.
liba2
17.08.05,18:34
Aký je Váš názor na rôzne definície vo výpovediach al. dohodách o rozviazaní PP na dátum skončenia PP? Osobne nemám rada terminus technikus "ku dňu" , ale dávam prednosť "PP končí dňom"a aj to vo firmách používam. Myslím, že je to jasnejšie, dokedy vlastne bol u nás pracovník zamestnaný a ktorý dátum je podstatný pre výpočty poistného.
Známej som tiež poradila používať radšej "končí dňom" , ale v jej firme právnik zadal na ich interné šablóny "ku dňu" a nikto to nechce meniť - alebo sa boja (tlačivo už existuje pár rokov a medzitým už nemajú právnika a riaditeľ je tiež nový) a ona vždy tápe.
Teda, ak posledný deň, keď ho zamestávajú naposledy napr. 31.8. by mal byť napísaný : ku dňu 31.8. alebo 1.9.Ja píšem text: "PP končí dňom 31.08." t.j. dňom kedy bol naposledy v práci.
Marta V
17.08.05,19:01
Prosím Vás čo je na tom pravdy, keď moja priateľka má pracovný pomer na dobu určitú do 31. 7. 05. Bola sa zaevidovať na úrade práce a povedali jej, že má nárok len na krátenú dávku v nezamestnanosti, nakoľko mala pracovný pomer na dobu určitú. Môže to byť pravda? Ďakujem
Luba2
18.08.05,07:28
Podľa mňa jej určite nebudú krátiť podporu kvôli dobe určitej - tam je podmienka poistenia z posledných štyroch rokov tri roky, ale zrejme majú nejaký iný dôvod.
Zita4
18.08.05,07:30
Prosím Vás čo je na tom pravdy, keď moja priateľka má pracovný pomer na dobu určitú do 31. 7. 05. Bola sa zaevidovať na úrade práce a povedali jej, že má nárok len na krátenú dávku v nezamestnanosti, nakoľko mala pracovný pomer na dobu určitú. Môže to byť pravda? Ďakujem Úrad práce zisťuje len to, či v posledných 4 rokoch bola aspoň 3 roky poistená v nezamestnanosti. V žiadnom prípade nemôže vadiť, že mala len dobu určitú.
Marta V
18.08.05,15:45
Ďakujem za odpovede, je to skutočne tak, že nezisťujú dôvod rozviazania pracovného pomeru. Dôležité je, aby bola v posledných 4 rokoch aspon 3 roky poistená. Potvrdili mi to aj na úrade práce.
nikulik
29.09.05,04:17
Chcela by som sa Vás opýtať: prijali sme pracovníčku 01.07.2005, ona už vtedy vedela, že bude zamestnaná u nás len do konca septembra, pretože ide do zahraničia, presne neviem. Aký mám dať dôvod rozviazania pracovného pomeru? A mám ešte jednu podotázočku, akurát vypisujem výstupný list, zápočtový list a ELDP ku dňu skončenia 30. 09. 2005, môžem napr.ten ELDP zaniesť aj dnes? Lebo zajtra idem do školy, takže v práci nebudem, a dnes mám cestu do poistovní.
elenka
29.09.05,04:24
Dôvod na skončenie pracovného pomeru je podľa pracovnej zmluvy - buď v skúšobnej dobe, ak je dohodnutá, alebo skončenie PP na dobu určitú, ak je dohodnutý, a ak ani jedno ani druhé, tak už len dohodou § 60 ZP.
Pekný deň !
Jura
29.09.05,04:25
Chcela by som sa Vás opýtať: prijali sme pracovníčku 01.07.2005, ona už vtedy vedela, že bude zamestnaná u nás len do konca septembra, pretože ide do zahraničia, presne neviem. Aký mám dať dôvod rozviazania pracovného pomeru? A mám ešte jednu podotázočku, akurát vypisujem výstupný list, zápočtový list a ELDP ku dňu skončenia 30. 09. 2005, môžem napr.ten ELDP zaniesť aj dnes? Lebo zajtra idem do školy, takže v práci nebudem, a dnes mám cestu do poistovní.
Treba skončiť PP dohodou, môžeš ísť aj dnes odovzdať odhlášky aj ELDP.
nikulik
29.09.05,04:30
Má na dobu určitu do 30.09.2005, a nema skušobnu dobu, ale dala by som to skončenie dohodou, neviete ci je tu na porade nejaky vzor-skonč.PP dohodou?
Tak to tam pôjdem dať dnes, minule som tiez bola s ELDP, poškrtala mi tam čo som mala zle a aj tak som musela prísť na druhý deň. Ďakujem Vám pekne, čo by som bez Vás robila...
Olgica
29.09.05,04:37
Chcela by som sa Vás opýtať: prijali sme pracovníčku 01.07.2005, ona už vtedy vedela, že bude zamestnaná u nás len do konca septembra, pretože ide do zahraničia, presne neviem. Aký mám dať dôvod rozviazania pracovného pomeru? A mám ešte jednu podotázočku, akurát vypisujem výstupný list, zápočtový list a ELDP ku dňu skončenia 30. 09. 2005, môžem napr.ten ELDP zaniesť aj dnes? Lebo zajtra idem do školy, takže v práci nebudem, a dnes mám cestu do poistovní.
ELDP: ak máš vypočítanú výplatu za 9/2005 tak ho môžeš odniesť.
nikulik
29.09.05,04:49
Tak to nemám, ale veď v ELDP sa nepíše výplata, len vymeriavací základ, či nie?
nikulik
29.09.05,05:57
Aha, ano Olgica, mas pravdu, az teraz ked som to sla vypisovat som zistila, lebo nemam VZ za 09 mesiac ze? No tak idem najskor urobit jej tu vyplatu....dakujem za upozornenie
Chobot
29.09.05,07:08
Má na dobu určitu do 30.09.2005, a nema skušobnu dobu, ale dala by som to skončenie dohodou, neviete ci je tu na porade nejaky vzor-skonč.PP dohodou?
Tak to tam pôjdem dať dnes, minule som tiez bola s ELDP, poškrtala mi tam čo som mala zle a aj tak som musela prísť na druhý deň. Ďakujem Vám pekne, čo by som bez Vás robila...
Ked má na dobu urcitú, tak nie je o com rozmýslat, je to podla § 71 odst. 1 "Pracovný pomer uzatvorený na urcitú dobu sa skoncí uplynutím tejto doby."

Nemusís vypisovat ziadnu dohodu, len oznámis listom, ze k 30.9.2005 sa v súlade s pracvnou zluvou kncí pracovný pomer.

Basta.
forester
29.09.05,09:06
Musí byť pri dohode o skončení pracovného pomeru uvedený dôvod, keď to zamestnanec nevyžaduje?
Má to nejaký vplyv na priznanie dávky v nezamestnanosti, resp. predčasného dôchodku?
Ďakujem za skorú odpoveď!
lenkak
29.09.05,09:15
Na obe je odpoveď nie.